Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 170/2006 privind înființarea centrelor de informare și consultanță pentru tineri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:266 83 60 23 43 16 15 15 11
- voturi pentru (DA):259 80 59 23 43 15 15 13 11
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:3 - - - - 1 - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL Abținere
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati -
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati -
82. Florea Damian PC DA
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Giurgiu Mircia - DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Gonțea Ion PD-L DA
94. Grigore Dan PD-L DA
95. Grosaru Mircea Minoritati DA
96. Gubandru Aurel PSD DA
97. Gușă Cozmin Horea - DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Hrebenciuc Viorel PSD DA
102. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ifrim Mircea PRM DA
106. Igaș Traian Constantin PD-L DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
109. Ionescu Daniel PSD DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Iordache Grațiela Denisa PC DA
112. Iriza Marius PRM DA
113. Iustian Mircea Teodor PNL DA
114. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
115. Kerekes Károly UDMR DA
116. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
117. Kovacs Attila UDMR -
118. Lakatos Petru UDMR DA
119. Lambrino Radu PD-L DA
120. Lificiu Petru - DA
121. Liga Dănuț PD-L DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Macaleți Costică PSD DA
124. Magheru Paul PRM DA
125. Man Mircea PD-L DA
126. Manda Iulian Claudiu PSD DA
127. Manolescu Oana Minoritati DA
128. Manta Pantelimon PC DA
129. Marian Dan Mihai PNL DA
130. Marin Constantin PSD NU
131. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
132. Martin Eduard-Stelian PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Cătălin Lucian PSD DA
136. Mazăre Alexandru PSD DA
137. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
138. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
139. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
140. Mătușa Tudor PRM DA
141. Merce Ilie PRM DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Micula Cătălin PNL DA
144. Mihalache Sorin Dan PSD DA
145. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
146. Mircea Costache PRM DA
147. Mircovici Niculae Minoritati DA
148. Mironescu Laurențiu PD-L DA
149. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
150. Mitrea Manuela PSD DA
151. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
152. Mînzînă Ion PRM DA
153. Mocanu Alexandru PD-L DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
156. Mohora Tudor PSD DA
157. Moisoiu Adrian PRM DA
158. Moldovan Emil Radu PSD DA
159. Momanu Corneliu PNL DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Muscă Monica Octavia PNL DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Nica Dan PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
169. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
170. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
171. Niță Constantin PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Oancea Viorel PNL DA
174. Oltean Ioan PD-L DA
175. Olteanu Bogdan PNL DA
176. Ovidenie Costel - DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Paveliu Marian Sorin PNL DA
180. Păun Nicolae Minoritati DA
181. Petrea Constantin PD-L DA
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel PSD DA
184. Pop Claudiu Adrian PSD DA
185. Popa Cornel PNL DA
186. Popa Nicolae PC DA
187. Popescu Dan Ioan PSD DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL DA
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
191. Preda Cezar-Florin PD-L DA
192. Preda Ion PNL DA
193. Pruteanu Vasile PNL DA
194. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
195. Pupeză Viorel PSD DA
196. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
197. Pușcaș Vasile PSD DA
198. Pușcă Mircea Valer PNL DA
199. Puzdrea Dumitru PD-L DA
200. Racoceanu Viorel PD-L DA
201. Radan Mihai Minoritati DA
202. Raicu Romeo Marius PD-L DA
203. Rădulescu Cristian PD-L DA
204. Rogin Marius PD-L DA
205. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
206. Rus Ioan Aurel PRM DA
207. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
208. Sanda Victor PSD DA
209. Sandu-Capră Mihai PNL DA
210. Sasu Ion PSD DA
211. Săniuță Marian-Florian PSD NU
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Sârb Gheorghe PSD DA
214. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
215. Sârbu Marian PSD DA
216. Sârbu Mugurel Liviu - DA
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
221. Sóki Béla UDMR DA
222. Soporan Vasile Filip PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stănescu Cristian PRM DA
226. Stănișoară Mihai PD-L DA
227. Stoica Ion - DA
228. Străchinaru Petre PD-L DA
229. Strungă Emil PNL DA
230. Szekely Levente Csaba UDMR DA
231. Știrbeț Cornel PNL DA
232. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
233. Știreanu Octavian PSD NU
234. Tămagă Constantin PSD DA
235. Tărniceru Petru PSD DA
236. Teodorescu George Alin PSD DA
237. Timar Liviu PSD DA
238. Timiș Ioan PSD DA
239. Todoran Pavel PSD DA
240. Toma Horia-Victor PNL DA
241. Toró Tiberiu UDMR DA
242. Tudor Constantin PC DA
243. Tudor Marcu PRM DA
244. Tudose Mihai PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Țundrea Ioan PC DA
247. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
248. Ujeniuc Dragoș PNL DA
249. Ungureanu Petre PNL DA
250. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
251. Ursărescu Dorinel PNL DA
252. Vainer Aurel Minoritati DA
253. Varga Attila UDMR DA
254. Vasile Aurelia PSD DA
255. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
256. Vălean Adina Ioana PNL DA
257. Văsioiu Horia PD-L DA
258. Vlase Petru Gabriel PSD DA
259. Vlădoiu Aurel PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Voinea Florea PSD DA
262. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
263. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
264. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
265. Zegrean Augustin PD-L DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro