Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
PL 498/2006 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, nr.341/2004
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:260 81 61 23 41 15 15 13 11
- voturi pentru (DA):164 11 59 6 40 14 15 12 7
- voturi împotrivă (NU):33 17 2 13 - - - - 1
- abțineri:62 53 - 4 1 1 - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD Abținere
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD NU
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD NU
20. Băeșu George PSD Abținere
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
24. Bejinariu Eugen - Abținere
25. Bivolaru Ioan PSD Abținere
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD Abținere
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD Abținere
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD Abținere
47. Chiș Filonaș PSD Abținere
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - Abținere
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Corlățean Titus PSD Abținere
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
58. Dan Iosif PSD NU
59. Diaconescu Marin PRM NU
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD Abținere
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati -
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
69. Dumitriu Mihai PSD Abținere
70. Dumitru Ion PSD Abținere
71. Dușa Mircea PSD Abținere
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD Abținere
84. Georgescu Filip PSD NU
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan PNL DA
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD Abținere
94. Gușă Cozmin Horea - NU
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ifrim Mircea PRM DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD Abținere
108. Iordache Grațiela Denisa PC DA
109. Iriza Marius PRM NU
110. Iustian Mircea Teodor PNL NU
111. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD Abținere
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD NU
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD Abținere
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Mătușa Tudor PRM NU
138. Merce Ilie PRM Abținere
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD NU
142. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD Abținere
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM DA
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD NU
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
153. Mohora Tudor PSD NU
154. Moisoiu Adrian PRM NU
155. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
156. Momanu Corneliu PNL NU
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD Abținere
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD Abținere
162. Nechita Aurel PSD NU
163. Nica Dan PSD Abținere
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD Abținere
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD Abținere
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD Abținere
169. Nosa Iuliu PSD Abținere
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Oltean Ioan PD-L DA
172. Olteanu Bogdan PNL DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD Abținere
179. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
180. Pop Claudiu Adrian PSD Abținere
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L Abținere
191. Pupeză Viorel PSD Abținere
192. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
193. Pușcaș Vasile PSD Abținere
194. Pușcă Mircea Valer PNL DA
195. Racoceanu Viorel PD-L DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L DA
198. Rădulescu Cristian PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
201. Rus Ioan Aurel PRM NU
202. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
203. Sandu Gabriel PNL DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD Abținere
206. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Sârb Gheorghe PSD Abținere
209. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
210. Sârbu Marian PSD NU
211. Sârbu Mugurel Liviu - Abținere
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
218. Stan Ioan PSD NU
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stănescu Cristian PRM NU
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Știrbeț Cornel PNL DA
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
228. Știreanu Octavian PSD NU
229. Tămagă Constantin PSD NU
230. Tărniceru Petru PSD Abținere
231. Teodorescu George Alin PSD NU
232. Timar Liviu PSD Abținere
233. Timiș Ioan PSD DA
234. Todoran Pavel PSD Abținere
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR Abținere
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudor Marcu PRM NU
239. Tudose Mihai PSD Abținere
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Țundrea Ioan PC DA
242. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
243. Ujeniuc Dragoș PNL DA
244. Ungureanu Petre PNL DA
245. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
246. Ursărescu Dorinel PNL DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD Abținere
249. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
250. Vălean Adina Ioana PNL DA
251. Văsioiu Horia PD-L DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD NU
253. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Voinea Florea PSD Abținere
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
258. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
259. Zegrean Augustin PD-L DA
260. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro