Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 307/2006 privind salarizarea și alte drepturi ale personalului din serviciile de probațiune
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 82 60 22 40 15 16 15 11
- voturi pentru (DA):250 79 59 19 39 14 15 15 10
- voturi împotrivă (NU):5 2 - 3 - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - - - 1
- nu au votat:3 - - - 1 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L -
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL Abținere
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC -
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan PNL DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Hanganu Romeo Octavian PC DA
97. Hellvig Eduard Raul PC DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Hoinaru Marian PNL DA
100. Hrebenciuc Viorel PSD DA
101. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ifrim Mircea PRM DA
105. Igaș Traian Constantin PD-L DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
108. Ionescu Daniel PSD DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PC DA
111. Iriza Marius PRM NU
112. Iustian Mircea Teodor PNL DA
113. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
114. Kerekes Károly UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
116. Kovacs Attila UDMR DA
117. Lakatos Petru UDMR DA
118. Lificiu Petru - DA
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Mătușa Tudor PRM DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
143. Mircea Costache PRM DA
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM NU
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Olarean Aurel PD-L DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Pupeză Viorel PSD DA
193. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
194. Pușcaș Vasile PSD DA
195. Pușcă Mircea Valer PNL DA
196. Puzdrea Dumitru PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
201. Rus Ioan Aurel PRM DA
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD DA
208. Săpunaru Nini PNL DA
209. Sârb Gheorghe PSD DA
210. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
211. Sârbu Marian PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR DA
218. Soporan Vasile Filip PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stănescu Cristian PRM DA
222. Stănișoară Mihai PD-L DA
223. Stoica Ion - DA
224. Străchinaru Petre PD-L DA
225. Strungă Emil PNL DA
226. Szekely Levente Csaba UDMR DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știreanu Octavian PSD DA
230. Tămagă Constantin PSD DA
231. Tărniceru Petru PSD DA
232. Teodorescu George Alin PSD DA
233. Timar Liviu PSD DA
234. Timiș Ioan PSD DA
235. Todoran Pavel PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Toró Tiberiu UDMR -
238. Tudor Constantin PC DA
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Țundrea Ioan PC DA
243. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
244. Ujeniuc Dragoș PNL DA
245. Ungureanu Petre PNL DA
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
247. Ursărescu Dorinel PNL DA
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD NU
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Voinea Florea PSD DA
258. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
259. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
260. Zegrean Augustin PD-L DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 15:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro