Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
PL 355/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.114/1996, Legea locuinței
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:270 83 63 24 42 17 15 15 11
- voturi pentru (DA):56 4 10 20 4 11 1 3 3
- voturi împotrivă (NU):202 78 49 4 38 3 13 11 6
- abțineri:8 - 1 - - 3 1 1 2
- nu au votat:4 1 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC NU
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
13. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
14. Ardelean Lia PC NU
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Barbu Gheorghe PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD NU
21. Băeșu George PSD NU
22. Bănicioiu Nicolae PSD NU
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - NU
26. Bivolaru Ioan PSD NU
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
36. Buda Daniel PD-L NU
37. Buda Ioan PSD NU
38. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
39. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL NU
42. Canacheu Costică PD-L NU
43. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
45. Călian Petru PC NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Câmpanu Liviu PNL NU
48. Chiper Gheorghe PSD NU
49. Chiș Filonaș PSD NU
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - Abținere
52. Ciopraga Mircea PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
54. Cocrea Olguța - NU
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD NU
57. Corlățean Titus PSD NU
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD NU
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC NU
64. Dida Corneliu Ioan PSD NU
65. Dobre Traian PNL NU
66. Dorneanu Valer PSD NU
67. Dragomir Gheorghe PNL NU
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
69. Dumitrescu Liana Minoritati NU
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD NU
73. Dumitru Ion PSD NU
74. Dușa Mircea PSD NU
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM NU
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL NU
80. Firczak Gheorghe Minoritati NU
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
84. Furo Iuliu Ioan PRM NU
85. Gabor Gheorghe PNL NU
86. Găleteanu Monalisa PSD NU
87. Georgescu Filip PSD NU
88. Gerea Andrei Dominic PNL -
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL NU
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Godja Petru PSD NU
94. Gonțea Ion PD-L NU
95. Grigore Dan PD-L NU
96. Grosaru Mircea Minoritati NU
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - NU
99. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
100. Hellvig Eduard Raul PC NU
101. Hoban Ioan PNL NU
102. Hoinaru Marian PNL NU
103. Hrebenciuc Viorel PSD NU
104. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
105. Iancu Iulian PSD NU
106. Ibram Iusein Minoritati NU
107. Ifrim Mircea PRM DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L NU
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
111. Ionescu Daniel PSD NU
112. Iordache Florin PSD NU
113. Iordache Grațiela Denisa PC NU
114. Iriza Marius PRM DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL NU
116. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR Abținere
119. Kerekes Károly UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Kovacs Attila UDMR Abținere
122. Lakatos Petru UDMR NU
123. Lambrino Radu PD-L NU
124. Lificiu Petru - DA
125. Liga Dănuț PD-L NU
126. Longher Ghervazen Minoritati NU
127. Macaleți Costică PSD NU
128. Magheru Paul PRM DA
129. Man Mircea PD-L NU
130. Manda Iulian Claudiu PSD NU
131. Manolescu Oana Minoritati NU
132. Manta Pantelimon PC NU
133. Marian Dan Mihai PNL DA
134. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
135. Martin Eduard-Stelian PSD NU
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Cătălin Lucian PSD NU
139. Mazăre Alexandru PSD NU
140. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
141. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
142. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
143. Mătușa Tudor PRM DA
144. Merce Ilie PRM DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
146. Micula Cătălin PNL DA
147. Mihalache Sorin Dan PSD NU
148. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
149. Mircea Costache PRM DA
150. Mircovici Niculae Minoritati NU
151. Mironescu Laurențiu PD-L NU
152. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
153. Mitrea Manuela PSD NU
154. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
155. Mînzînă Ion PRM DA
156. Mocanu Alexandru PD-L NU
157. Mocanu Vasile PSD NU
158. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
159. Mohora Tudor PSD NU
160. Moisoiu Adrian PRM DA
161. Moldovan Emil Radu PSD NU
162. Momanu Corneliu PNL NU
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru PD-L NU
165. Munteanu Ioan PSD NU
166. Muscă Monica Octavia PNL NU
167. Nassar Rodica PSD NU
168. Nechita Aurel PSD NU
169. Nica Dan PSD NU
170. Nicolicea Eugen PSD NU
171. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
173. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
174. Niță Constantin PSD NU
175. Nițulescu Teodor PRM DA
176. Nosa Iuliu PSD NU
177. Oancea Viorel PNL NU
178. Oltean Ioan PD-L NU
179. Olteanu Bogdan PNL NU
180. Ovidenie Costel - NU
181. Palăr Ionel PNL NU
182. Pardău Dumitru PNL NU
183. Paveliu Marian Sorin PNL NU
184. Păun Nicolae Minoritati DA
185. Petrea Constantin PD-L NU
186. Plumb Rovana PSD NU
187. Ponta Victor-Viorel PSD NU
188. Pop Claudiu Adrian PSD NU
189. Popa Cornel PNL NU
190. Popa Nicolae PC NU
191. Popescu Dan Ioan PSD NU
192. Popescu Florin Aurelian PNL NU
193. Popescu Ionica Constanța PC NU
194. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
195. Preda Cezar-Florin PD-L NU
196. Preda Ion PNL NU
197. Pruteanu Vasile PNL NU
198. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
199. Pupeză Viorel PSD NU
200. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
201. Pușcaș Vasile PSD NU
202. Pușcă Mircea Valer PNL NU
203. Puzdrea Dumitru PD-L NU
204. Radan Mihai Minoritati NU
205. Raicu Romeo Marius PD-L NU
206. Rădulescu Cristian PD-L NU
207. Rogin Marius PD-L NU
208. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
209. Rus Ioan Aurel PRM DA
210. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
211. Rușanu Dan Radu PNL -
212. Sanda Victor PSD NU
213. Sandu Gabriel PNL NU
214. Sandu-Capră Mihai PNL NU
215. Sasu Ion PSD NU
216. Săniuță Marian-Florian PSD NU
217. Săpunaru Nini PNL -
218. Sârb Gheorghe PSD NU
219. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
220. Sârbu Marian PSD NU
221. Sârbu Mugurel Liviu - NU
222. Scutaru Adrian George PNL DA
223. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
226. Sóki Béla UDMR NU
227. Soporan Vasile Filip PSD NU
228. Stan Ioan PSD NU
229. Stanciu Anghel PSD NU
230. Stănescu Cristian PRM NU
231. Stănișoară Mihai PD-L NU
232. Stoica Ion - NU
233. Străchinaru Petre PD-L NU
234. Strungă Emil PNL DA
235. Szekely Levente Csaba UDMR DA
236. Știrbeț Cornel PNL NU
237. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
238. Știreanu Octavian PSD NU
239. Tămagă Constantin PSD NU
240. Tărniceru Petru PSD NU
241. Teodorescu George Alin PSD NU
242. Timar Liviu PSD NU
243. Timiș Ioan PSD NU
244. Todoran Pavel PSD NU
245. Toma Horia-Victor PNL DA
246. Toró Tiberiu UDMR Abținere
247. Tudor Constantin PC NU
248. Tudose Mihai PSD NU
249. Turcan Raluca PNL NU
250. Țundrea Ioan PC NU
251. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
252. Ujeniuc Dragoș PNL NU
253. Ungureanu Petre PNL NU
254. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Vainer Aurel Minoritati NU
257. Varga Attila UDMR DA
258. Vasile Aurelia PSD NU
259. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
260. Vălean Adina Ioana PNL Abținere
261. Văsioiu Horia PD-L NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD NU
263. Vlădoiu Aurel PSD NU
264. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
265. Voinea Florea PSD DA
266. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
267. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
268. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
269. Zegrean Augustin PD-L NU
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro