Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
PL 290/2006 privind modificarea alin.(1) al art.95 din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 80 60 24 44 15 14 14 10
- voturi pentru (DA):136 79 3 23 1 14 3 3 10
- voturi împotrivă (NU):122 - 57 1 42 1 11 10 -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC NU
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Barbu Gheorghe PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Canacheu Costică PD-L NU
42. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL NU
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL NU
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Dan Iosif PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PC NU
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL NU
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL NU
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati NU
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Eserghep Gelil PRM DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL NU
78. Firczak Gheorghe Minoritati NU
79. Florea Damian PC NU
80. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL NU
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL NU
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
87. Ghișe Ioan PNL NU
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L NU
91. Grigore Dan PD-L NU
92. Grosaru Mircea Minoritati NU
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC NU
97. Hoban Ioan PNL NU
98. Hoinaru Marian PNL NU
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati NU
103. Ifrim Mircea PRM DA
104. Igaș Traian Constantin PD-L NU
105. Ignat Miron Minoritati NU
106. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
107. Ionescu Daniel PSD DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Iordache Grațiela Denisa PC NU
110. Iriza Marius PRM DA
111. Iustian Mircea Teodor PNL DA
112. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
114. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
115. Kovacs Attila UDMR DA
116. Lakatos Petru UDMR DA
117. Lambrino Radu PD-L NU
118. Lificiu Petru - DA
119. Liga Dănuț PD-L NU
120. Longher Ghervazen Minoritati NU
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L NU
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati NU
126. Manta Pantelimon PC NU
127. Marian Dan Mihai PNL NU
128. Marin Constantin PSD DA
129. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
130. Martin Eduard-Stelian PSD Abținere
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Mătușa Tudor PRM DA
139. Merce Ilie PRM DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
141. Micula Cătălin PNL NU
142. Mihalache Sorin Dan PSD DA
143. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
144. Mircea Costache PRM DA
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Laurențiu PD-L NU
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
148. Mitrea Manuela PSD DA
149. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
150. Mînzînă Ion PRM DA
151. Mocanu Alexandru PD-L NU
152. Mocanu Vasile PSD DA
153. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL NU
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L NU
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL NU
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Oancea Viorel PNL NU
171. Olarean Aurel PD-L -
172. Oltean Ioan PD-L NU
173. Olteanu Bogdan PNL NU
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL NU
176. Pardău Dumitru PNL NU
177. Paveliu Marian Sorin PNL NU
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L NU
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL NU
184. Popa Nicolae PC NU
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL NU
187. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
188. Preda Cezar-Florin PD-L NU
189. Preda Ion PNL NU
190. Pruteanu Vasile PNL NU
191. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
192. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
193. Pușcaș Vasile PSD DA
194. Pușcă Mircea Valer PNL NU
195. Puzdrea Dumitru PD-L NU
196. Racoceanu Viorel PD-L NU
197. Radan Mihai Minoritati NU
198. Raicu Romeo Marius PD-L NU
199. Rădulescu Cristian PD-L NU
200. Rogin Marius PD-L NU
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
202. Rus Ioan Aurel PRM DA
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL NU
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD DA
207. Săpunaru Nini PNL NU
208. Sârb Gheorghe PSD DA
209. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
210. Sârbu Marian PSD DA
211. Sârbu Mugurel Liviu - DA
212. Scutaru Adrian George PNL NU
213. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stănescu Cristian PRM NU
221. Stănișoară Mihai PD-L NU
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L NU
224. Strungă Emil PNL NU
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Știrbeț Cornel PNL NU
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
228. Știreanu Octavian PSD DA
229. Tămagă Constantin PSD DA
230. Tărniceru Petru PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Timiș Ioan PSD DA
234. Todoran Pavel PSD DA
235. Toma Florentina Marilena PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL NU
237. Toró Tiberiu UDMR DA
238. Tudor Constantin PC NU
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL NU
242. Țundrea Ioan PC NU
243. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
244. Ujeniuc Dragoș PNL NU
245. Ungureanu Petre PNL NU
246. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
247. Ursărescu Dorinel PNL NU
248. Vainer Aurel Minoritati DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL NU
253. Văsioiu Horia PD-L NU
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
257. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
258. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
259. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
260. Zegrean Augustin PD-L NU
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro