Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:01

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Vot final
PL 30/2006 privind recunoașterea Institutului de Științe Administrative Paul Negulescu a calității de instituție care asigură perfecționarea pregătirii profesionale pentru administrația publică
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:274 84 63 25 44 17 16 14 11
- voturi pentru (DA):131 82 1 21 9 - 8 2 8
- voturi împotrivă (NU):138 1 62 3 33 17 8 12 2
- abțineri:3 1 - 1 - - - - 1
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC NU
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC NU
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Barbu Gheorghe PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bónis István UDMR NU
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati NU
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
39. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL NU
42. Canacheu Costică PD-L NU
43. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL NU
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - Abținere
52. Ciopraga Mircea PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - NU
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL NU
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL NU
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati NU
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR NU
77. Eserghep Gelil PRM DA
78. Faina Constantin PC NU
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
80. Fenechiu Relu PNL NU
81. Firczak Gheorghe Minoritati NU
82. Florea Damian PC DA
83. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
84. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
85. Furo Iuliu Ioan PRM NU
86. Gabor Gheorghe PNL NU
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL NU
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
91. Ghișe Ioan PNL NU
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Godja Petru PSD DA
94. Gonțea Ion PD-L NU
95. Grigore Dan PD-L NU
96. Grosaru Mircea Minoritati NU
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - DA
99. Hanganu Romeo Octavian PC DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hoban Ioan PNL NU
102. Hoinaru Marian PNL NU
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L -
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ifrim Mircea PRM NU
108. Igaș Traian Constantin PD-L NU
109. Ignat Miron Minoritati NU
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel PSD DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iordache Grațiela Denisa PC NU
114. Iriza Marius PRM DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL NU
116. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
118. Kelemen Hunor UDMR NU
119. Kerekes Károly UDMR NU
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
121. Kovacs Attila UDMR NU
122. Lakatos Petru UDMR NU
123. Lambrino Radu PD-L NU
124. Lificiu Petru - DA
125. Liga Dănuț PD-L NU
126. Longher Ghervazen Minoritati NU
127. Macaleți Costică PSD DA
128. Magheru Paul PRM DA
129. Man Mircea PD-L NU
130. Manda Iulian Claudiu PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati NU
132. Manta Pantelimon PC DA
133. Marian Dan Mihai PNL NU
134. Marin Constantin PSD DA
135. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
136. Martin Eduard-Stelian PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
138. Máté András-Levente UDMR NU
139. Matei Cătălin Lucian PSD DA
140. Mazăre Alexandru PSD DA
141. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
142. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
143. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
144. Mătușa Tudor PRM DA
145. Merce Ilie PRM DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
147. Micula Cătălin PNL NU
148. Mihalache Sorin Dan PSD DA
149. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
150. Mircea Costache PRM DA
151. Mircovici Niculae Minoritati NU
152. Mironescu Laurențiu PD-L NU
153. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
154. Mitrea Manuela PSD DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
156. Mînzînă Ion PRM DA
157. Mocanu Alexandru PD-L DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
160. Mohora Tudor PSD DA
161. Moisoiu Adrian PRM DA
162. Moldovan Emil Radu PSD DA
163. Momanu Corneliu PNL NU
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
165. Movilă Petru PD-L NU
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Muscă Monica Octavia PNL NU
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Nica Dan PSD DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
173. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
174. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
175. Niță Constantin PSD DA
176. Nițulescu Teodor PRM Abținere
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oancea Viorel PNL NU
179. Olarean Aurel PD-L NU
180. Oltean Ioan PD-L NU
181. Olteanu Bogdan PNL NU
182. Ovidenie Costel - NU
183. Palăr Ionel PNL NU
184. Pardău Dumitru PNL NU
185. Paveliu Marian Sorin PNL NU
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Petrea Constantin PD-L DA
188. Plumb Rovana PSD DA
189. Ponta Victor-Viorel PSD DA
190. Pop Claudiu Adrian PSD DA
191. Popa Cornel PNL NU
192. Popa Nicolae PC NU
193. Popescu Dan Ioan PSD DA
194. Popescu Florin Aurelian PNL NU
195. Popescu Ionica Constanța PC DA
196. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
197. Preda Cezar-Florin PD-L DA
198. Preda Ion PNL NU
199. Pruteanu Vasile PNL NU
200. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
201. Pupeză Viorel PSD DA
202. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
203. Pușcaș Vasile PSD DA
204. Pușcă Mircea Valer PNL NU
205. Puzdrea Dumitru PD-L NU
206. Racoceanu Viorel PD-L NU
207. Radan Mihai Minoritati NU
208. Raicu Romeo Marius PD-L NU
209. Rădulescu Cristian PD-L NU
210. Rogin Marius PD-L DA
211. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
212. Rus Ioan Aurel PRM DA
213. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
214. Rușanu Dan Radu PNL NU
215. Sanda Victor PSD DA
216. Sandu Gabriel PNL NU
217. Sandu-Capră Mihai PNL NU
218. Sasu Ion PSD DA
219. Săniuță Marian-Florian PSD DA
220. Săpunaru Nini PNL NU
221. Sârb Gheorghe PSD DA
222. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
223. Sârbu Marian PSD DA
224. Sârbu Mugurel Liviu - DA
225. Scutaru Adrian George PNL NU
226. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
227. Seres Dénes UDMR NU
228. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
229. Sóki Béla UDMR NU
230. Soporan Vasile Filip PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Anghel PSD DA
233. Stănescu Cristian PRM DA
234. Stănișoară Mihai PD-L NU
235. Stoica Ion - DA
236. Străchinaru Petre PD-L NU
237. Strungă Emil PNL NU
238. Szekely Levente Csaba UDMR NU
239. Știrbeț Cornel PNL NU
240. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
241. Știreanu Octavian PSD DA
242. Tămagă Constantin PSD DA
243. Tărniceru Petru PSD DA
244. Teodorescu George Alin PSD DA
245. Timar Liviu PSD DA
246. Timiș Ioan PSD NU
247. Todoran Pavel PSD DA
248. Toma Florentina Marilena PSD DA
249. Toma Horia-Victor PNL NU
250. Toró Tiberiu UDMR NU
251. Tudor Constantin PC NU
252. Tudor Marcu PRM DA
253. Tudose Mihai PSD Abținere
254. Turcan Raluca PNL NU
255. Țundrea Ioan PC NU
256. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
257. Ujeniuc Dragoș PNL NU
258. Ungureanu Petre PNL NU
259. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
260. Ursărescu Dorinel PNL NU
261. Varga Attila UDMR NU
262. Vasile Aurelia PSD DA
263. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
264. Vălean Adina Ioana PNL NU
265. Văsioiu Horia PD-L NU
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
269. Voinea Florea PSD DA
270. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
271. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
272. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
273. Zegrean Augustin PD-L -
274. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro