Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Vot final
PL 490/2006 privind stabilirea unui termen pentru cetățenii români care nu au beneficiat de prevederile Legii nr.9/1998 privind acordarea de compensații cetățenilor români pentru bunurile trecute în proprietatea statului bulgar în urma aplicării Tratatului dintre România și Bulgaria, semnat la Craiova la 7 septembrie 1940
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:271 84 62 24 43 16 16 15 11
- voturi pentru (DA):265 83 62 24 42 14 15 14 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:3 - - - 1 - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian PC -
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Godja Petru PSD DA
94. Gonțea Ion PD-L -
95. Grigore Dan PD-L DA
96. Grosaru Mircea Minoritati DA
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - DA
99. Hanganu Romeo Octavian PC DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hoban Ioan PNL DA
102. Hoinaru Marian PNL DA
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati -
107. Ifrim Mircea PRM DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel PSD DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iordache Grațiela Denisa PC DA
114. Iriza Marius PRM DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kerekes Károly UDMR NU
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Lificiu Petru - DA
124. Liga Dănuț PD-L DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Macaleți Costică PSD DA
127. Magheru Paul PRM DA
128. Man Mircea PD-L DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Manta Pantelimon PC DA
132. Marian Dan Mihai PNL DA
133. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
134. Martin Eduard-Stelian PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Máté András-Levente UDMR DA
137. Matei Cătălin Lucian PSD DA
138. Mazăre Alexandru PSD DA
139. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
140. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
141. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
142. Mătușa Tudor PRM DA
143. Merce Ilie PRM DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Micula Cătălin PNL DA
146. Mihalache Sorin Dan PSD DA
147. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
148. Mircea Costache PRM DA
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Laurențiu PD-L DA
151. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
152. Mitrea Manuela PSD DA
153. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
154. Mînzînă Ion PRM DA
155. Mocanu Alexandru PD-L DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
158. Mohora Tudor PSD DA
159. Moisoiu Adrian PRM DA
160. Moldovan Emil Radu PSD DA
161. Momanu Corneliu PNL DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Movilă Petru PD-L DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Muscă Monica Octavia PNL DA
166. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Nica Dan PSD DA
170. Nicolicea Eugen PSD DA
171. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
172. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
173. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
174. Niță Constantin PSD DA
175. Nițulescu Teodor PRM DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Oancea Viorel PNL DA
178. Oltean Ioan PD-L DA
179. Olteanu Bogdan PNL DA
180. Ovidenie Costel - DA
181. Palăr Ionel PNL DA
182. Pardău Dumitru PNL DA
183. Paveliu Marian Sorin PNL DA
184. Păun Nicolae Minoritati DA
185. Petrea Constantin PD-L DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Ponta Victor-Viorel PSD DA
188. Pop Claudiu Adrian PSD DA
189. Popa Cornel PNL DA
190. Popa Nicolae PC DA
191. Popescu Dan Ioan PSD DA
192. Popescu Florin Aurelian PNL DA
193. Popescu Ionica Constanța PC DA
194. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
195. Preda Cezar-Florin PD-L DA
196. Preda Ion PNL DA
197. Pruteanu Vasile PNL DA
198. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
199. Pupeză Viorel PSD DA
200. Pușcaș Vasile PSD DA
201. Pușcă Mircea Valer PNL DA
202. Puzdrea Dumitru PD-L DA
203. Racoceanu Viorel PD-L DA
204. Radan Mihai Minoritati DA
205. Raicu Romeo Marius PD-L DA
206. Rădulescu Cristian PD-L DA
207. Rogin Marius PD-L DA
208. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
209. Rus Ioan Aurel PRM DA
210. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
211. Sanda Victor PSD DA
212. Sandu Gabriel PNL DA
213. Sandu-Capră Mihai PNL DA
214. Sasu Ion PSD DA
215. Săniuță Marian-Florian PSD DA
216. Săpunaru Nini PNL DA
217. Sârb Gheorghe PSD DA
218. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
219. Sârbu Marian PSD DA
220. Sârbu Mugurel Liviu - DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
225. Sóki Béla UDMR DA
226. Soporan Vasile Filip PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stănescu Cristian PRM DA
230. Stănișoară Mihai PD-L DA
231. Stoica Ion - DA
232. Străchinaru Petre PD-L DA
233. Strungă Emil PNL DA
234. Szekely Levente Csaba UDMR DA
235. Știrbeț Cornel PNL DA
236. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
237. Știreanu Octavian PSD DA
238. Tămagă Constantin PSD DA
239. Tărniceru Petru PSD DA
240. Teodorescu George Alin PSD DA
241. Timar Liviu PSD DA
242. Timiș Ioan PSD NU
243. Todoran Pavel PSD DA
244. Toma Florentina Marilena PSD DA
245. Toma Horia-Victor PNL DA
246. Toró Tiberiu UDMR DA
247. Tudor Constantin PC DA
248. Tudor Marcu PRM DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL DA
251. Țundrea Ioan PC DA
252. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
253. Ujeniuc Dragoș PNL DA
254. Ungureanu Petre PNL DA
255. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Varga Attila UDMR DA
259. Vasile Aurelia PSD DA
260. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
261. Vălean Adina Ioana PNL DA
262. Văsioiu Horia PD-L DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Voinea Florea PSD DA
267. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
268. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
269. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
270. Zegrean Augustin PD-L DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro