Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Propunere repetare vot
PL 362/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.490/2002, pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.65/2001 privind constituirea și funcționarea parcurilor industriale, cu modificările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 81 60 21 43 15 16 13 10
- voturi pentru (DA):132 79 17 3 6 4 14 4 5
- voturi împotrivă (NU):119 1 41 18 35 10 2 7 5
- abțineri:5 1 1 - - 1 - 2 -
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL NU
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
30. Bónis István UDMR NU
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L NU
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
34. Buciu Angela PRM NU
35. Buciuta Ștefan Minoritati NU
36. Buda Daniel PD-L NU
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL NU
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - NU
55. Codîrlă Liviu PRM NU
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL NU
59. Crăciunescu Grigore PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM NU
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL NU
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL NU
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati NU
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dumitru Ion PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR NU
76. Eserghep Gelil PRM NU
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL NU
80. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
84. Furo Iuliu Ioan PRM NU
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL NU
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
90. Ghișe Ioan PNL DA
91. Godja Petru PSD DA
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L NU
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL NU
98. Hoinaru Marian PNL NU
99. Hrebenciuc Viorel PSD DA
100. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati NU
103. Ifrim Mircea PRM NU
104. Igaș Traian Constantin PD-L NU
105. Ignat Miron Minoritati Abținere
106. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
107. Ionescu Daniel PSD DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Iordache Grațiela Denisa PC DA
110. Iriza Marius PRM NU
111. Iustian Mircea Teodor PNL NU
112. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
113. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
114. Kerekes Károly UDMR NU
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
116. Kovacs Attila UDMR NU
117. Lakatos Petru UDMR DA
118. Lambrino Radu PD-L NU
119. Lificiu Petru - NU
120. Liga Dănuț PD-L NU
121. Longher Ghervazen Minoritati NU
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM NU
124. Man Mircea PD-L NU
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati NU
127. Manta Pantelimon PC DA
128. Marian Dan Mihai PNL NU
129. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
130. Martin Eduard-Stelian PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Mătușa Tudor PRM NU
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
140. Micula Cătălin PNL NU
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L NU
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
149. Mînzînă Ion PRM NU
150. Mocanu Alexandru PD-L NU
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PNL NU
155. Movilă Petru PD-L NU
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nica Dan PSD DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
162. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
163. Niță Constantin PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oancea Viorel PNL NU
166. Olarean Aurel PD-L NU
167. Oltean Ioan PD-L NU
168. Olteanu Bogdan PNL DA
169. Ovidenie Costel - NU
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pardău Dumitru PNL NU
172. Paveliu Marian Sorin PNL NU
173. Păun Nicolae Minoritati DA
174. Petrea Constantin PD-L NU
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Ponta Victor-Viorel PSD DA
177. Pop Claudiu Adrian PSD DA
178. Popa Cornel PNL NU
179. Popa Nicolae PC DA
180. Popescu Dan Ioan PSD DA
181. Popescu Florin Aurelian PNL NU
182. Popescu Ionica Constanța PC DA
183. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
184. Preda Cezar-Florin PD-L DA
185. Preda Ion PNL NU
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
187. Pupeză Viorel PSD DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Pușcă Mircea Valer PNL DA
191. Puzdrea Dumitru PD-L -
192. Racoceanu Viorel PD-L DA
193. Raicu Romeo Marius PD-L -
194. Rădulescu Cristian PD-L NU
195. Rogin Marius PD-L DA
196. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
197. Rus Ioan Aurel PRM NU
198. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
199. Rușanu Dan Radu PNL NU
200. Sanda Victor PSD DA
201. Sandu Gabriel PNL NU
202. Sandu-Capră Mihai PNL NU
203. Sasu Ion PSD DA
204. Săniuță Marian-Florian PSD NU
205. Săpunaru Nini PNL DA
206. Sârb Gheorghe PSD DA
207. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
208. Sârbu Marian PSD DA
209. Sârbu Mugurel Liviu - DA
210. Scutaru Adrian George PNL DA
211. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
214. Sóki Béla UDMR NU
215. Soporan Vasile Filip PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stanciu Anghel PSD DA
218. Stănescu Cristian PRM NU
219. Stănișoară Mihai PD-L NU
220. Stoica Ion - NU
221. Străchinaru Petre PD-L NU
222. Strungă Emil PNL DA
223. Szekely Levente Csaba UDMR NU
224. Știrbeț Cornel PNL NU
225. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
226. Știreanu Octavian PSD DA
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tărniceru Petru PSD DA
229. Teodorescu George Alin PSD DA
230. Timar Liviu PSD DA
231. Timiș Ioan PSD Abținere
232. Todoran Pavel PSD DA
233. Toma Florentina Marilena PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL NU
235. Toró Tiberiu UDMR DA
236. Tudor Constantin PC NU
237. Tudor Marcu PRM NU
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL Abținere
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL NU
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL NU
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Vasile Aurelia PSD DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
249. Vălean Adina Ioana PNL DA
250. Văsioiu Horia PD-L NU
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Voinea Florea PSD DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
256. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
258. Zegrean Augustin PD-L NU
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro