Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Vot final - Repetare vot
PL 362/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.490/2002, pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.65/2001 privind constituirea și funcționarea parcurilor industriale, cu modificările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:268 82 63 25 42 17 15 14 10
- voturi pentru (DA):99 80 1 3 1 1 8 - 5
- voturi împotrivă (NU):161 2 60 22 41 14 4 14 4
- abțineri:7 - 1 - - 2 3 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL NU
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC Abținere
14. Asztalos Ferenc UDMR NU
15. Baban Ștefan PRM NU
16. Bara Nicolae PD-L NU
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL Abținere
30. Brînză William Gabriel PD-L NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati NU
34. Buda Daniel PD-L NU
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
37. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
38. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Canacheu Costică PD-L NU
41. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL NU
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Ciontu Corneliu - Abținere
50. Ciopraga Mircea PNL NU
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL NU
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD NU
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC NU
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL NU
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL NU
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati NU
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Eserghep Gelil PRM NU
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
77. Fenechiu Relu PNL NU
78. Firczak Gheorghe Minoritati NU
79. Florea Damian PC DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
81. Furo Iuliu Ioan PRM NU
82. Gabor Gheorghe PNL NU
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL NU
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - NU
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L NU
92. Grosaru Mircea Minoritati NU
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC NU
96. Hoban Ioan PNL NU
97. Hoinaru Marian PNL NU
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Ifrim Mircea PRM NU
103. Igaș Traian Constantin PD-L NU
104. Ignat Miron Minoritati NU
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iordache Grațiela Denisa PC DA
109. Iriza Marius PRM NU
110. Iustian Mircea Teodor PNL NU
111. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
112. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
113. Kelemen Hunor UDMR NU
114. Kerekes Károly UDMR DA
115. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
116. Kovacs Attila UDMR Abținere
117. Lakatos Petru UDMR NU
118. Lambrino Radu PD-L NU
119. Lificiu Petru - DA
120. Liga Dănuț PD-L NU
121. Longher Ghervazen Minoritati NU
122. Macaleți Costică PSD DA
123. Magheru Paul PRM NU
124. Man Mircea PD-L NU
125. Manda Iulian Claudiu PSD DA
126. Manolescu Oana Minoritati NU
127. Manta Pantelimon PC NU
128. Marian Dan Mihai PNL NU
129. Marin Constantin PSD DA
130. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
131. Martin Eduard-Stelian PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Máté András-Levente UDMR NU
134. Matei Cătălin Lucian PSD DA
135. Mazăre Alexandru PSD DA
136. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
137. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
138. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
139. Mătușa Tudor PRM NU
140. Merce Ilie PRM NU
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
142. Micula Cătălin PNL NU
143. Mihalache Sorin Dan PSD DA
144. Mihei Andrian-Sirojea PC Abținere
145. Mircea Costache PRM NU
146. Mircovici Niculae Minoritati NU
147. Mironescu Laurențiu PD-L NU
148. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
151. Mînzînă Ion PRM NU
152. Mocanu Alexandru PD-L NU
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
155. Moisoiu Adrian PRM NU
156. Moldovan Emil Radu PSD DA
157. Momanu Corneliu PNL NU
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
159. Movilă Petru PD-L NU
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Muscă Monica Octavia PNL NU
162. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nechita Aurel PSD DA
165. Nica Dan PSD DA
166. Nicolicea Eugen PSD DA
167. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
168. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nițulescu Teodor PRM DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oancea Viorel PNL NU
173. Olarean Aurel PD-L NU
174. Oltean Ioan PD-L NU
175. Olteanu Bogdan PNL NU
176. Ovidenie Costel - NU
177. Palăr Ionel PNL NU
178. Pardău Dumitru PNL NU
179. Paveliu Marian Sorin PNL NU
180. Păun Nicolae Minoritati NU
181. Petrea Constantin PD-L NU
182. Plumb Rovana PSD DA
183. Ponta Victor-Viorel PSD DA
184. Pop Claudiu Adrian PSD DA
185. Popa Cornel PNL NU
186. Popa Nicolae PC DA
187. Popescu Dan Ioan PSD DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL NU
189. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
190. Preda Cezar-Florin PD-L NU
191. Preda Ion PNL NU
192. Pruteanu Vasile PNL NU
193. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
194. Pupeză Viorel PSD DA
195. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
196. Pușcaș Vasile PSD DA
197. Pușcă Mircea Valer PNL NU
198. Puzdrea Dumitru PD-L NU
199. Racoceanu Viorel PD-L NU
200. Radan Mihai Minoritati NU
201. Raicu Romeo Marius PD-L NU
202. Rădulescu Cristian PD-L NU
203. Rogin Marius PD-L NU
204. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
205. Rus Ioan Aurel PRM NU
206. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
207. Rușanu Dan Radu PNL NU
208. Sanda Victor PSD DA
209. Sandu Gabriel PNL NU
210. Sandu-Capră Mihai PNL NU
211. Sasu Ion PSD DA
212. Săniuță Marian-Florian PSD NU
213. Săpunaru Nini PNL NU
214. Sârb Gheorghe PSD DA
215. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
216. Sârbu Marian PSD DA
217. Sârbu Mugurel Liviu - DA
218. Scutaru Adrian George PNL NU
219. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
220. Seres Dénes UDMR NU
221. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
222. Sóki Béla UDMR NU
223. Soporan Vasile Filip PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stănescu Cristian PRM NU
227. Stănișoară Mihai PD-L NU
228. Stoica Ion - NU
229. Străchinaru Petre PD-L NU
230. Strungă Emil PNL -
231. Szekely Levente Csaba UDMR NU
232. Știrbeț Cornel PNL NU
233. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
234. Știreanu Octavian PSD DA
235. Tămagă Constantin PSD DA
236. Tărniceru Petru PSD DA
237. Teodorescu George Alin PSD DA
238. Timar Liviu PSD DA
239. Timiș Ioan PSD DA
240. Todoran Pavel PSD DA
241. Toma Florentina Marilena PSD DA
242. Toma Horia-Victor PNL NU
243. Toró Tiberiu UDMR Abținere
244. Tudor Constantin PC NU
245. Tudor Marcu PRM NU
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL NU
248. Țundrea Ioan PC DA
249. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
250. Ujeniuc Dragoș PNL NU
251. Ungureanu Petre PNL NU
252. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
253. Ursărescu Dorinel PNL NU
254. Vainer Aurel Minoritati NU
255. Varga Attila UDMR NU
256. Vasile Aurelia PSD DA
257. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
258. Vălean Adina Ioana PNL NU
259. Văsioiu Horia PD-L NU
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlădoiu Aurel PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
263. Voinea Florea PSD DA
264. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
265. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
266. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
267. Zegrean Augustin PD-L NU
268. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro