Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-30
Subiect vot: Vot final
PL 172/2006 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2006 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:257 81 60 20 39 16 15 15 11
- voturi pentru (DA):243 76 57 19 39 15 13 14 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - 1 - - - - -
- nu au votat:11 3 3 - - 1 2 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD -
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen - DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD -
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu - DA
47. Ciopraga Mircea PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cocrea Olguța - -
50. Codîrlă Liviu PRM DA
51. Constantinescu Viorel PSD DA
52. Corlățean Titus PSD DA
53. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drețcanu Doina Micșunica PSD -
63. Dumitrescu Liana Minoritati DA
64. Dumitrescu Zamfir - DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC -
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
82. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
83. Ghișe Ioan PNL DA
84. Giurgiu Mircia - DA
85. Godja Petru PSD DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - DA
91. Hanganu Romeo Octavian PC -
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PNL DA
95. Hrebenciuc Viorel PSD DA
96. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ignat Miron Minoritati -
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PC DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PNL DA
107. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Lificiu Petru - DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Macaleți Costică PSD DA
118. Magheru Paul PRM DA
119. Man Mircea PD-L DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Manta Pantelimon PC DA
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
126. Martin Eduard-Stelian PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Máté András-Levente UDMR DA
129. Matei Cătălin Lucian PSD DA
130. Mazăre Alexandru PSD DA
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Mitrea Manuela PSD DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mînzînă Ion PRM DA
146. Mocanu Alexandru PD-L DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Moisoiu Adrian PRM DA
149. Moldovan Emil Radu PSD DA
150. Momanu Corneliu PNL DA
151. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
152. Movilă Petru PD-L DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Muscă Monica Octavia PNL DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Nica Dan PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
160. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
161. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
162. Niță Constantin PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Oancea Viorel PNL DA
165. Olteanu Bogdan PNL DA
166. Ovidenie Costel - DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pardău Dumitru PNL DA
169. Pavelescu Aurelian - DA
170. Paveliu Marian Sorin PNL DA
171. Păun Nicolae Minoritati DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Plumb Rovana PSD DA
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL DA
177. Popa Nicolae PC DA
178. Popescu Dan Ioan PSD DA
179. Popescu Florin Aurelian PNL DA
180. Popescu Ionica Constanța PC DA
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Cezar-Florin PD-L DA
183. Preda Ion PNL DA
184. Pruteanu Vasile PNL DA
185. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
186. Pupeză Viorel PSD DA
187. Pușcaș Vasile PSD DA
188. Pușcă Mircea Valer PNL DA
189. Puzdrea Dumitru PD-L DA
190. Racoceanu Viorel PD-L DA
191. Radan Mihai Minoritati DA
192. Raicu Romeo Marius PD-L DA
193. Rădulescu Cristian PD-L DA
194. Rogin Marius PD-L DA
195. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
196. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Sanda Victor PSD DA
199. Sandu Gabriel PNL DA
200. Sandu-Capră Mihai PNL DA
201. Sasu Ion PSD DA
202. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Sârb Gheorghe PSD DA
205. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
206. Sârbu Marian PSD DA
207. Sârbu Mugurel Liviu - DA
208. Scutaru Adrian George PNL DA
209. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
212. Sóki Béla UDMR DA
213. Soporan Vasile Filip PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stanciu Anghel PSD NU
216. Stănescu Cristian PRM DA
217. Stănișoară Mihai PD-L DA
218. Stoica Ion - DA
219. Străchinaru Petre PD-L DA
220. Strungă Emil PNL DA
221. Szekely Levente Csaba UDMR DA
222. Știrbeț Cornel PNL -
223. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
224. Știreanu Octavian PSD DA
225. Tămagă Constantin PSD DA
226. Tărniceru Petru PSD DA
227. Teodorescu George Alin PSD DA
228. Timar Liviu PSD DA
229. Timiș Ioan PSD DA
230. Todoran Pavel PSD DA
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR -
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudor Marcu PRM DA
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Țundrea Ioan PC DA
238. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
239. Ujeniuc Dragoș PNL DA
240. Ungureanu Petre PNL DA
241. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
242. Ursărescu Dorinel PNL DA
243. Vainer Aurel Minoritati DA
244. Varga Attila UDMR DA
245. Vasile Aurelia PSD DA
246. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
247. Vălean Adina Ioana PNL DA
248. Văsioiu Horia PD-L DA
249. Vlase Petru Gabriel PSD DA
250. Vlădoiu Aurel PSD DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Voinea Florea PSD DA
253. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
254. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA
257. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro