Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 539/2006 pentru ratificarea Protocolului, adoptat la Erevan la 9 octombrie 2003, de amendare a Acordului multilateral de bază privind transportul internațional pentru dezvoltarea Coridorului Europa-Caucaz-Asia, semnat la Baku la 8 septembrie 1998
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:262 81 60 22 42 15 16 14 12
- voturi pentru (DA):258 80 59 21 42 15 16 13 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Constantinescu Viorel PSD -
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Dan Iosif PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PC DA
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fenechiu Relu PNL -
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati -
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ifrim Mircea PRM DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iordache Grațiela Denisa PC DA
109. Iriza Marius PRM DA
110. Iustian Mircea Teodor PNL DA
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nica Dan PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PNL DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Claudiu Adrian PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD DA
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Pupeză Viorel PSD DA
192. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
193. Pușcaș Vasile PSD DA
194. Pușcă Mircea Valer PNL DA
195. Puzdrea Dumitru PD-L DA
196. Racoceanu Viorel PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rădulescu Cristian PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Marian PSD DA
213. Sârbu Mugurel Liviu - DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD DA
222. Stănescu Cristian PRM DA
223. Stănișoară Mihai PD-L DA
224. Stoica Ion - DA
225. Străchinaru Petre PD-L DA
226. Strungă Emil PNL DA
227. Szekely Levente Csaba UDMR DA
228. Știrbeț Cornel PNL DA
229. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
230. Știreanu Octavian PSD DA
231. Tămagă Constantin PSD DA
232. Tărniceru Petru PSD DA
233. Teodorescu George Alin PSD DA
234. Timar Liviu PSD DA
235. Timiș Ioan PSD DA
236. Todoran Pavel PSD DA
237. Toma Horia-Victor PNL DA
238. Toró Tiberiu UDMR DA
239. Tudor Constantin PC DA
240. Tudor Marcu PRM DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Țundrea Ioan PC DA
244. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
245. Ujeniuc Dragoș PNL DA
246. Ungureanu Petre PNL DA
247. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
248. Ursărescu Dorinel PNL DA
249. Vainer Aurel Minoritati DA
250. Varga Attila UDMR DA
251. Vasile Aurelia PSD DA
252. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
253. Vălean Adina Ioana PNL DA
254. Văsioiu Horia PD-L DA
255. Vlase Petru Gabriel PSD DA
256. Vlădoiu Aurel PSD DA
257. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
258. Voinea Florea PSD DA
259. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
260. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
261. Zegrean Augustin PD-L DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro