Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
PL 92/2006 pentru modificarea anexei la Legea nr.630/2002 Legea cinematografiei cu modificările și completările ulterioare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 81 62 20 43 17 15 13 10
- voturi pentru (DA):219 72 57 6 43 9 11 13 8
- voturi împotrivă (NU):21 2 4 10 - 1 3 - 1
- abțineri:15 4 - 4 - 6 - - 1
- nu au votat:6 3 1 - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC NU
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD -
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
24. Bejinariu Eugen - DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM NU
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM NU
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Godja Petru PSD DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Hanganu Romeo Octavian PC DA
95. Hellvig Eduard Raul PC -
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PC DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kerekes Károly UDMR DA
114. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
115. Kovacs Attila UDMR Abținere
116. Lakatos Petru UDMR DA
117. Lambrino Radu PD-L DA
118. Lificiu Petru - NU
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM NU
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD NU
129. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
130. Martin Eduard-Stelian PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
132. Máté András-Levente UDMR DA
133. Matei Cătălin Lucian PSD DA
134. Mazăre Alexandru PSD DA
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Merce Ilie PRM NU
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM DA
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM NU
155. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nițulescu Teodor PRM Abținere
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL NU
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
188. Preda Cezar-Florin PD-L DA
189. Preda Ion PNL DA
190. Pruteanu Vasile PNL DA
191. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
192. Pupeză Viorel PSD DA
193. Pușcaș Vasile PSD DA
194. Pușcă Mircea Valer PNL DA
195. Puzdrea Dumitru PD-L DA
196. Racoceanu Viorel PD-L DA
197. Radan Mihai Minoritati DA
198. Raicu Romeo Marius PD-L DA
199. Rădulescu Cristian PD-L DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM NU
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Rușanu Dan Radu PNL NU
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL DA
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Marian PSD DA
213. Sârbu Mugurel Liviu - DA
214. Scutaru Adrian George PNL DA
215. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
218. Sóki Béla UDMR DA
219. Soporan Vasile Filip PSD DA
220. Stan Ioan PSD DA
221. Stanciu Anghel PSD NU
222. Stănescu Cristian PRM DA
223. Stănișoară Mihai PD-L DA
224. Stoica Ion - DA
225. Străchinaru Petre PD-L DA
226. Strungă Emil PNL -
227. Szekely Levente Csaba UDMR DA
228. Știrbeț Cornel PNL DA
229. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
230. Știreanu Octavian PSD DA
231. Tămagă Constantin PSD DA
232. Tărniceru Petru PSD -
233. Teodorescu George Alin PSD DA
234. Timar Liviu PSD DA
235. Timiș Ioan PSD DA
236. Todoran Pavel PSD DA
237. Toma Horia-Victor PNL DA
238. Toró Tiberiu UDMR Abținere
239. Tudor Constantin PC DA
240. Tudor Marcu PRM NU
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Țundrea Ioan PC DA
244. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
245. Ujeniuc Dragoș PNL DA
246. Ungureanu Petre PNL DA
247. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD Abținere
248. Ursărescu Dorinel PNL DA
249. Varga Attila UDMR DA
250. Vasile Aurelia PSD DA
251. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
252. Vălean Adina Ioana PNL DA
253. Văsioiu Horia PD-L DA
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
258. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
259. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
260. Zegrean Augustin PD-L DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 20:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro