Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 470/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:267 81 61 24 43 16 16 15 11
- voturi pentru (DA):256 80 61 18 41 16 15 14 11
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 3 1 - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:4 - - 1 1 - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM NU
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM DA
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Corlățean Titus PSD DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Dan Iosif PSD DA
62. Diaconescu Marin PRM DA
63. Diaconescu Renică PC DA
64. Dida Corneliu Ioan PSD DA
65. Dobre Traian PNL DA
66. Dorneanu Valer PSD DA
67. Dragomir Gheorghe PNL DA
68. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
69. Dumitrescu Liana Minoritati -
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Eserghep Gelil PRM DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM -
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian PC DA
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan PNL DA
92. Giurgiu Mircia - DA
93. Godja Petru PSD DA
94. Gonțea Ion PD-L DA
95. Grigore Dan PD-L DA
96. Grosaru Mircea Minoritati DA
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - DA
99. Hanganu Romeo Octavian PC -
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hoban Ioan PNL DA
102. Hoinaru Marian PNL DA
103. Hrebenciuc Viorel PSD DA
104. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ifrim Mircea PRM DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel PSD DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iordache Grațiela Denisa PC DA
114. Iriza Marius PRM DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
117. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Lificiu Petru - DA
124. Liga Dănuț PD-L DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Macaleți Costică PSD DA
127. Magheru Paul PRM DA
128. Man Mircea PD-L DA
129. Manda Iulian Claudiu PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Manta Pantelimon PC DA
132. Marian Dan Mihai PNL DA
133. Marin Constantin PSD DA
134. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
135. Martin Eduard-Stelian PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Máté András-Levente UDMR DA
138. Matei Cătălin Lucian PSD DA
139. Mazăre Alexandru PSD DA
140. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
141. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
142. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
143. Mătușa Tudor PRM DA
144. Merce Ilie PRM DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Micula Cătălin PNL DA
147. Mihalache Sorin Dan PSD DA
148. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
149. Mircea Costache PRM NU
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Laurențiu PD-L DA
152. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
155. Mocanu Alexandru PD-L DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
158. Mohora Tudor PSD DA
159. Moisoiu Adrian PRM DA
160. Moldovan Emil Radu PSD DA
161. Momanu Corneliu PNL DA
162. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
163. Movilă Petru PD-L DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Muscă Monica Octavia PNL DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Nica Dan PSD DA
169. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
170. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
171. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
172. Niță Constantin PSD DA
173. Nițulescu Teodor PRM DA
174. Nosa Iuliu PSD DA
175. Oancea Viorel PNL DA
176. Oltean Ioan PD-L DA
177. Olteanu Bogdan PNL DA
178. Ovidenie Costel - DA
179. Palăr Ionel PNL DA
180. Pardău Dumitru PNL DA
181. Paveliu Marian Sorin PNL DA
182. Păun Nicolae Minoritati DA
183. Petrea Constantin PD-L DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Ponta Victor-Viorel PSD DA
186. Pop Claudiu Adrian PSD DA
187. Popa Cornel PNL DA
188. Popa Nicolae PC DA
189. Popescu Dan Ioan PSD DA
190. Popescu Florin Aurelian PNL DA
191. Popescu Ionica Constanța PC DA
192. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
193. Preda Cezar-Florin PD-L DA
194. Preda Ion PNL DA
195. Pruteanu Vasile PNL DA
196. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
197. Pupeză Viorel PSD DA
198. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
199. Pușcaș Vasile PSD DA
200. Pușcă Mircea Valer PNL DA
201. Puzdrea Dumitru PD-L NU
202. Racoceanu Viorel PD-L DA
203. Radan Mihai Minoritati DA
204. Raicu Romeo Marius PD-L -
205. Rădulescu Cristian PD-L DA
206. Rogin Marius PD-L DA
207. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
208. Rus Ioan Aurel PRM DA
209. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
210. Sanda Victor PSD DA
211. Sandu Gabriel PNL DA
212. Sandu-Capră Mihai PNL DA
213. Sasu Ion PSD DA
214. Săniuță Marian-Florian PSD NU
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Sârb Gheorghe PSD DA
217. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
218. Sârbu Marian PSD DA
219. Sârbu Mugurel Liviu - DA
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
224. Sóki Béla UDMR DA
225. Soporan Vasile Filip PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stanciu Anghel PSD DA
228. Stănescu Cristian PRM Abținere
229. Stănișoară Mihai PD-L DA
230. Stoica Ion - DA
231. Străchinaru Petre PD-L DA
232. Szekely Levente Csaba UDMR DA
233. Știrbeț Cornel PNL DA
234. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
235. Știreanu Octavian PSD DA
236. Tămagă Constantin PSD DA
237. Tărniceru Petru PSD DA
238. Teodorescu George Alin PSD DA
239. Timar Liviu PSD DA
240. Timiș Ioan PSD DA
241. Todoran Pavel PSD DA
242. Toma Horia-Victor PNL DA
243. Toró Tiberiu UDMR DA
244. Tudor Constantin PC DA
245. Tudor Marcu PRM Abținere
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Țundrea Ioan PC DA
249. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
250. Ujeniuc Dragoș PNL DA
251. Ungureanu Petre PNL DA
252. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
253. Ursărescu Dorinel PNL DA
254. Vainer Aurel Minoritati DA
255. Varga Attila UDMR DA
256. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
257. Vălean Adina Ioana PNL DA
258. Văsioiu Horia PD-L DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Voinea Florea PSD DA
263. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
264. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
265. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
266. Zegrean Augustin PD-L DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro