Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
PL 212/2006 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 206/2005 pentru modificarea și completarea Legii spitalelor nr.270/2003
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:264 83 60 24 42 16 14 14 11
- voturi pentru (DA):255 77 60 21 42 16 14 14 11
- voturi împotrivă (NU):6 3 - 3 - - - - -
- abțineri:3 3 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Codîrlă Liviu PRM DA
53. Constantinescu Viorel PSD DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Dan Iosif PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD NU
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hellvig Eduard Raul PC DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Hrebenciuc Viorel PSD DA
99. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ifrim Mircea PRM DA
102. Igaș Traian Constantin PD-L DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PC DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
111. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD NU
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
137. Mătușa Tudor PRM DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD DA
142. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM DA
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Muscă Monica Octavia PNL DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nica Dan PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD DA
169. Nițulescu Teodor PRM DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD DA
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Puzdrea Dumitru PD-L DA
198. Racoceanu Viorel PD-L DA
199. Radan Mihai Minoritati DA
200. Raicu Romeo Marius PD-L DA
201. Rădulescu Cristian PD-L DA
202. Rogin Marius PD-L DA
203. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
204. Rus Ioan Aurel PRM DA
205. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
206. Sanda Victor PSD DA
207. Sandu Gabriel PNL DA
208. Sandu-Capră Mihai PNL DA
209. Sasu Ion PSD DA
210. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Sârb Gheorghe PSD DA
213. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
214. Sârbu Marian PSD DA
215. Sârbu Mugurel Liviu - DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
220. Sóki Béla UDMR DA
221. Soporan Vasile Filip PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD NU
224. Stănescu Cristian PRM DA
225. Stănișoară Mihai PD-L DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL DA
229. Szekely Levente Csaba UDMR DA
230. Știrbeț Cornel PNL DA
231. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
232. Știreanu Octavian PSD DA
233. Tămagă Constantin PSD DA
234. Tărniceru Petru PSD DA
235. Teodorescu George Alin PSD DA
236. Timar Liviu PSD DA
237. Timiș Ioan PSD Abținere
238. Todoran Pavel PSD DA
239. Toma Horia-Victor PNL DA
240. Toró Tiberiu UDMR DA
241. Tudor Constantin PC DA
242. Tudor Marcu PRM NU
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Țundrea Ioan PC DA
246. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
247. Ujeniuc Dragoș PNL DA
248. Ungureanu Petre PNL DA
249. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
250. Ursărescu Dorinel PNL DA
251. Vainer Aurel Minoritati DA
252. Varga Attila UDMR DA
253. Vasile Aurelia PSD DA
254. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
255. Vălean Adina Ioana PNL DA
256. Văsioiu Horia PD-L DA
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlădoiu Aurel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Voinea Florea PSD DA
261. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
262. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
263. Zegrean Augustin PD-L DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro