Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2017 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2017, ora 11:34

Subiect vot: Pl-x nr.257/2016 - Amr
PL 257/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, republicată, cu modificările și completările ulterioare și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 63 29 20 13 6 9 7 1
- voturi pentru (DA):61 - 29 20 - - 9 2 1
- voturi împotrivă (NU):87 63 - - 13 6 - 5 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Antal István-János UDMR NU
3. Ardelean Ben-Oni PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Codreanu Constantin PMP DA
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Cristache Cătălin PMP DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
42. Culeafă Mihai PNL DA
43. Cupă Ion ALDE NU
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Dehelean Silviu USR DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
48. Dunava Costel Neculai PSD NU
49. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Farago Petru UDMR NU
52. Fădor Angelica PNL DA
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
62. Huncă Mihaela PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Ioniță Antoneta PNL DA
65. Iordache Florin PSD NU
66. Korodi Attila UDMR NU
67. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
68. Lazăr Sorin PSD NU
69. Longher Victoria Minoritati NU
70. Lovin Dumitru ALDE NU
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupescu Dumitru USR DA
73. Marica Petru-Sorin PSD NU
74. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
75. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
76. Mînzatu Roxana PSD NU
77. Mohaci Mihai PSD NU
78. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
79. Movilă Petru PMP DA
80. Munteanu Ioan PSD NU
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
82. Neață Eugen PSD NU
83. Niță Nicu PSD NU
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Olar Corneliu PNL DA
86. Olteanu Daniel PNL DA
87. Oteșanu Daniela PSD NU
88. Pambuccian Varujan Minoritati NU
89. Pașcan Emil-Marius PMP DA
90. Pau Radu - Adrian PSD NU
91. Păle Dănuț PSD NU
92. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
93. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
95. Pop Andrei PSD NU
96. Pop Georgian PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
99. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
100. Popescu Pavel PNL DA
101. Presură Alexandra PSD NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
103. Prună Cristina-Mădălina USR DA
104. Radu Anișoara PSD NU
105. Răduț Violeta PSD NU
106. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
107. Roman Florin-Claudiu PNL DA
108. Roman Ioan Sorin PSD NU
109. Romanescu Cristinel PNL DA
110. Roșca Lucreția PSD NU
111. Rotaru Alexandru PSD NU
112. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
113. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
114. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
115. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
116. Seres Dénes UDMR NU
117. Simion Lucian-Eduard PSD NU
118. Simionca Ionuț PMP DA
119. Simonis Alfred - Robert PSD NU
120. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
121. Solomon Adrian PSD NU
122. Spânu Ion PSD NU
123. Stancu Florinel PSD NU
124. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
125. Șarapatin Elvira PSD NU
126. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
127. Șișcu George PNL DA
128. Șotcan Theodora PSD NU
129. Șovăială Constantin PNL DA
130. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
131. Tabugan Ion PMP DA
132. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
133. Teiș Alina PSD NU
134. Terea Ioan PSD NU
135. Toma Ilie PSD NU
136. Tomac Eugen PMP DA
137. Tudor Beatrice PSD NU
138. Turcan Raluca PNL DA
139. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
140. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
141. Vasile Daniel Minoritati NU
142. Vișan George-Gabriel PSD NU
143. Vîrză Mihăiță PSD NU
144. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
145. Vosganian Varujan ALDE NU
146. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
147. Zainea Cornel USR DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro