Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.10.2017 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 24 octombrie 2017, ora 11:34

Subiect vot: Amendament admis
PL 257/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.35/1997 privind organizarea și funcționarea instituției Avocatul Poporului, republicată, cu modificările și completările ulterioare și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:145 63 29 19 13 6 7 7 1
- voturi pentru (DA):88 63 1 - 13 6 1 4 -
- voturi împotrivă (NU):57 - 28 19 - - 6 3 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Ardelean Ben-Oni PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Bănicioiu Nicolae PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL NU
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL NU
26. Cherecheș Viorica PNL NU
27. Chichirău Cosette-Paula USR NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP NU
34. Cosma Lavinia-Corina USR NU
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
39. Culeafă Mihai PNL NU
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL NU
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
59. Huncă Mihaela PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR NU
61. Ioniță Antoneta PNL NU
62. Iordache Florin PSD DA
63. Korodi Attila UDMR DA
64. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Longher Victoria Minoritati DA
67. Lovin Dumitru ALDE DA
68. Lungu Tudorița PNL NU
69. Lupescu Dumitru USR NU
70. Manole Petre-Florin PSD DA
71. Marica Petru-Sorin PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
74. Mînzatu Roxana PSD DA
75. Mohaci Mihai PSD DA
76. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
77. Movilă Petru PMP NU
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
80. Neață Eugen PSD DA
81. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
82. Niță Nicu PSD DA
83. Nosa Iuliu PSD DA
84. Olar Corneliu PNL NU
85. Olteanu Daniel PNL NU
86. Oteșanu Daniela PSD DA
87. Pambuccian Varujan Minoritati DA
88. Pașcan Emil-Marius PMP NU
89. Pau Radu - Adrian PSD DA
90. Păle Dănuț PSD DA
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
92. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
93. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
94. Pop Andrei PSD DA
95. Pop Georgian PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
99. Popescu Pavel PNL NU
100. Presură Alexandra PSD DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
102. Prună Cristina-Mădălina USR NU
103. Radu Anișoara PSD DA
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Alexandru PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
112. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simionca Ionuț PMP NU
117. Simonis Alfred - Robert PSD DA
118. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
119. Solomon Adrian PSD DA
120. Spânu Ion PSD DA
121. Stancu Florinel PSD DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Șarapatin Elvira PSD DA
124. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
125. Șișcu George PNL NU
126. Șotcan Theodora PSD DA
127. Șovăială Constantin PNL NU
128. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
129. Tabugan Ion PMP NU
130. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
131. Teiș Alina PSD DA
132. Terea Ioan PSD DA
133. Toma Ilie PSD DA
134. Tomac Eugen PMP NU
135. Tudor Beatrice PSD DA
136. Turcan Raluca PNL NU
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
138. Vasile Daniel Minoritati DA
139. Vișan George-Gabriel PSD DA
140. Vîrză Mihăiță PSD DA
141. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
142. Vosganian Varujan ALDE DA
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
144. Zainea Cornel USR NU
145. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro