Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
22
Subiect vot: Vot final
PL 410/2006 pentru modificarea art.III din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.29/2005 privind organizarea și funcționarea unităților de cercetare-dezvoltare din domeniile agriculturii, silviculturii, industriei alimentare și a Academiei de Științe Agricole și Silvice "Gh. Ionescu Șișești"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 80 59 20 43 16 16 14 11
- voturi pentru (DA):248 76 57 19 43 16 13 13 11
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:5 2 - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:5 1 2 - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Corlățean Titus PSD DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Dan Iosif PSD DA
60. Diaconescu Marin PRM DA
61. Diaconescu Renică PC DA
62. Dida Corneliu Ioan PSD DA
63. Dobre Traian PNL DA
64. Dorneanu Valer PSD DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati Abținere
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Florea Damian PC Abținere
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Georgescu Filip PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grigore Dan PD-L DA
89. Grosaru Mircea Minoritati DA
90. Gubandru Aurel PSD DA
91. Gușă Cozmin Horea - DA
92. Hanganu Romeo Octavian PC -
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PNL DA
96. Hrebenciuc Viorel PSD DA
97. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PC DA
107. Iriza Marius PRM DA
108. Iustian Mircea Teodor PNL DA
109. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
110. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
111. Kerekes Károly UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Kovacs Attila UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR DA
115. Lambrino Radu PD-L DA
116. Lificiu Petru - DA
117. Liga Dănuț PD-L DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Macaleți Costică PSD DA
120. Magheru Paul PRM DA
121. Man Mircea PD-L DA
122. Manda Iulian Claudiu PSD DA
123. Manolescu Oana Minoritati DA
124. Manta Pantelimon PC DA
125. Marian Dan Mihai PNL DA
126. Marin Constantin PSD DA
127. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
128. Martin Eduard-Stelian PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mazăre Alexandru PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mohora Tudor PSD DA
152. Moisoiu Adrian PRM DA
153. Moldovan Emil Radu PSD DA
154. Momanu Corneliu PNL DA
155. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
156. Movilă Petru PD-L DA
157. Munteanu Ioan PSD DA
158. Muscă Monica Octavia PNL DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PNL DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Ovidenie Costel - DA
172. Palăr Ionel PNL -
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Pop Claudiu Adrian PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Cezar-Florin PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Pupeză Viorel PSD DA
192. Pușcaș Vasile PSD DA
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Puzdrea Dumitru PD-L DA
195. Racoceanu Viorel PD-L DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Raicu Romeo Marius PD-L DA
198. Rădulescu Cristian PD-L DA
199. Rogin Marius PD-L DA
200. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
201. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
202. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
203. Sanda Victor PSD DA
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD DA
207. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
208. Sârb Gheorghe PSD DA
209. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
210. Sârbu Marian PSD DA
211. Sârbu Mugurel Liviu - DA
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD DA
218. Stan Ioan PSD -
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stănișoară Mihai PD-L DA
221. Stoica Ion - DA
222. Străchinaru Petre PD-L DA
223. Strungă Emil PNL DA
224. Szekely Levente Csaba UDMR DA
225. Știrbeț Cornel PNL DA
226. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
227. Știreanu Octavian PSD DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tărniceru Petru PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PSD DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Horia-Victor PNL DA
235. Toró Tiberiu UDMR DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
250. Vălean Adina Ioana PNL DA
251. Văsioiu Horia PD-L DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlădoiu Aurel PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Voinea Florea PSD DA
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro