Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
PL 434/2006 pentru modificarea și completarea art.74 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.51/1998 privind valorificarea unor active ale statului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:261 81 58 24 40 17 15 15 11
- voturi pentru (DA):227 78 51 7 38 15 15 14 9
- voturi împotrivă (NU):16 1 - 14 1 - - - -
- abțineri:4 2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:14 - 7 2 1 2 - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Barbu Gheorghe PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
25. Bejinariu Eugen - DA
26. Bivolaru Ioan PSD DA
27. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
40. Calimente Mihăiță PNL -
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - -
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM -
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cutean Vasile Emilian PSD DA
60. Dan Iosif PSD DA
61. Diaconescu Marin PRM NU
62. Diaconescu Renică PC DA
63. Dida Corneliu Ioan PSD DA
64. Dobre Traian PNL DA
65. Dorneanu Valer PSD DA
66. Dragomir Gheorghe PNL DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dumitru Ion PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Eserghep Gelil PRM NU
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC DA
81. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM DA
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan PNL DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Hanganu Romeo Octavian PC DA
97. Hellvig Eduard Raul PC DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Hoinaru Marian PNL DA
100. Hrebenciuc Viorel PSD DA
101. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati -
104. Ifrim Mircea PRM Abținere
105. Igaș Traian Constantin PD-L DA
106. Ignat Miron Minoritati DA
107. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
108. Ionescu Daniel PSD DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Iordache Grațiela Denisa PC DA
111. Iriza Marius PRM NU
112. Iustian Mircea Teodor PNL DA
113. Jipa Florina Ruxandra PRM -
114. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kerekes Károly UDMR DA
117. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
118. Kovacs Attila UDMR DA
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Lambrino Radu PD-L DA
121. Lificiu Petru - DA
122. Liga Dănuț PD-L -
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Macaleți Costică PSD DA
125. Magheru Paul PRM NU
126. Man Mircea PD-L DA
127. Manda Iulian Claudiu PSD DA
128. Manolescu Oana Minoritati DA
129. Manta Pantelimon PC DA
130. Marin Constantin PSD DA
131. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
132. Martin Eduard-Stelian PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Máté András-Levente UDMR DA
135. Matei Cătălin Lucian PSD DA
136. Mazăre Alexandru PSD DA
137. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
138. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
139. Mătușa Tudor PRM NU
140. Merce Ilie PRM DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Micula Cătălin PNL DA
143. Mihalache Sorin Dan PSD DA
144. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
145. Mircea Costache PRM NU
146. Mircovici Niculae Minoritati DA
147. Mironescu Laurențiu PD-L DA
148. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
151. Mînzînă Ion PRM NU
152. Mocanu Alexandru PD-L DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
155. Mohora Tudor PSD DA
156. Moisoiu Adrian PRM NU
157. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
158. Momanu Corneliu PNL DA
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Muscă Monica Octavia PNL DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Nica Dan PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
167. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
168. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
169. Niță Constantin PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Ovidenie Costel - DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Paveliu Marian Sorin PNL DA
178. Păun Nicolae Minoritati DA
179. Petrea Constantin PD-L DA
180. Plumb Rovana PSD DA
181. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
182. Pop Claudiu Adrian PSD DA
183. Popa Cornel PNL DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Dan Ioan PSD DA
186. Popescu Florin Aurelian PNL DA
187. Popescu Ionica Constanța PC DA
188. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
189. Preda Cezar-Florin PD-L DA
190. Preda Ion PNL DA
191. Pruteanu Vasile PNL DA
192. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
193. Pupeză Viorel PSD DA
194. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
195. Pușcaș Vasile PSD DA
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Puzdrea Dumitru PD-L DA
198. Radan Mihai Minoritati DA
199. Raicu Romeo Marius PD-L DA
200. Rădulescu Cristian PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM NU
203. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
204. Sanda Victor PSD DA
205. Sandu Gabriel PNL DA
206. Sandu-Capră Mihai PNL DA
207. Sasu Ion PSD DA
208. Săniuță Marian-Florian PSD DA
209. Săpunaru Nini PNL -
210. Sârb Gheorghe PSD DA
211. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
212. Sârbu Mugurel Liviu - DA
213. Scutaru Adrian George PNL -
214. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR DA
218. Soporan Vasile Filip PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD NU
221. Stănescu Cristian PRM NU
222. Stănișoară Mihai PD-L DA
223. Stoica Ion - DA
224. Străchinaru Petre PD-L DA
225. Strungă Emil PNL DA
226. Szekely Levente Csaba UDMR DA
227. Știrbeț Cornel PNL DA
228. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
229. Știreanu Octavian PSD DA
230. Tămagă Constantin PSD DA
231. Tărniceru Petru PSD DA
232. Teodorescu George Alin PSD DA
233. Timar Liviu PSD DA
234. Timiș Ioan PSD DA
235. Todoran Pavel PSD DA
236. Toma Florentina Marilena PSD DA
237. Toma Horia-Victor PNL DA
238. Toró Tiberiu UDMR DA
239. Tudor Constantin PC DA
240. Tudor Marcu PRM NU
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Țundrea Ioan PC DA
244. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
245. Ujeniuc Dragoș PNL -
246. Ungureanu Petre PNL DA
247. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
248. Ursărescu Dorinel PNL DA
249. Vainer Aurel Minoritati DA
250. Varga Attila UDMR -
251. Vasile Aurelia PSD DA
252. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
253. Vălean Adina Ioana PNL -
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlădoiu Aurel PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
257. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
258. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
259. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
260. Zegrean Augustin PD-L DA
261. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 15:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro