Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2006 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 27 iunie 2006, ora 13:00

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
PL 489/2006 pentru modificarea anexei nr.I la Ordonanța de urgență a Guvernului nr.115/2004 privind salarizarea și alte drepturi ale personalului contractual din unitățile sanitare publice din sectorul sanitar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 83 60 21 40 15 14 15 11
- voturi pentru (DA):250 76 60 21 40 15 14 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:7 5 - - - - - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD -
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Andronescu Ecaterina PSD DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD -
13. Ardelean Lia PC DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD -
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Bejinariu Eugen - -
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Buda Daniel PD-L DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călian Petru PC DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Câmpanu Liviu PNL DA
44. Chiper Gheorghe PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM DA
52. Constantinescu Viorel PSD DA
53. Corlățean Titus PSD DA
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - DA
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
68. Dumitriu Mihai PSD DA
69. Dumitru Ion PSD DA
70. Dușa Mircea PSD DA
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Eserghep Gelil PRM DA
74. Fenechiu Relu PNL DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Florea Damian PC DA
77. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - DA
87. Godja Petru PSD -
88. Gonțea Ion PD-L DA
89. Grigore Dan PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Gubandru Aurel PSD DA
92. Gușă Cozmin Horea - DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Hoinaru Marian PNL DA
96. Hrebenciuc Viorel PSD DA
97. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PC DA
107. Iriza Marius PRM DA
108. Iustian Mircea Teodor PNL DA
109. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
110. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lificiu Petru - DA
118. Liga Dănuț PD-L DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Man Mircea PD-L DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD -
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Martin Eduard-Stelian PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mazăre Alexandru PSD DA
134. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
135. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
148. Mînzînă Ion PRM DA
149. Mocanu Alexandru PD-L DA
150. Mocanu Vasile PSD DA
151. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
152. Mohora Tudor PSD DA
153. Moisoiu Adrian PRM DA
154. Moldovan Emil Radu PSD DA
155. Momanu Corneliu PNL DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
157. Movilă Petru PD-L DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Muscă Monica Octavia PNL DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nica Dan PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
166. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
167. Niță Constantin PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Oancea Viorel PNL DA
170. Oltean Ioan PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pardău Dumitru PNL DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Păun Nicolae Minoritati DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Pop Claudiu Adrian PSD DA
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Nicolae PC DA
182. Popescu Dan Ioan PSD Abținere
183. Popescu Florin Aurelian PNL DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Ion PNL DA
187. Pruteanu Vasile PNL DA
188. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
189. Pupeză Viorel PSD DA
190. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
191. Pușcaș Vasile PSD DA
192. Pușcă Mircea Valer PNL DA
193. Puzdrea Dumitru PD-L DA
194. Racoceanu Viorel PD-L DA
195. Radan Mihai Minoritati -
196. Raicu Romeo Marius PD-L DA
197. Rădulescu Cristian PD-L DA
198. Rogin Marius PD-L DA
199. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
200. Rus Ioan Aurel PRM DA
201. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
202. Sanda Victor PSD DA
203. Sandu Gabriel PNL DA
204. Sandu-Capră Mihai PNL DA
205. Sasu Ion PSD DA
206. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Sârb Gheorghe PSD DA
209. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
210. Sârbu Marian PSD DA
211. Sârbu Mugurel Liviu - DA
212. Scutaru Adrian George PNL DA
213. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
216. Sóki Béla UDMR DA
217. Soporan Vasile Filip PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stanciu Anghel PSD DA
220. Stănescu Cristian PRM DA
221. Stănișoară Mihai PD-L DA
222. Stoica Ion - DA
223. Străchinaru Petre PD-L DA
224. Strungă Emil PNL DA
225. Szekely Levente Csaba UDMR DA
226. Știrbeț Cornel PNL DA
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
228. Știreanu Octavian PSD DA
229. Tămagă Constantin PSD DA
230. Tărniceru Petru PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Timiș Ioan PSD DA
234. Todoran Pavel PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Toró Tiberiu UDMR DA
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vălean Adina Ioana PNL DA
250. Văsioiu Horia PD-L DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlădoiu Aurel PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Voinea Florea PSD DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
256. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro