Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2017, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 236/2017 privind înființarea Universității Adventus din Cernica
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 131 51 23 17 9 13 16 6
- voturi pentru (DA):234 123 46 22 17 5 1 16 4
- voturi împotrivă (NU):6 4 1 - - - - - 1
- abțineri:25 3 4 1 - 4 12 - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE Abținere
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD NU
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP Abținere
63. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE Abținere
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD Abținere
108. Giugea Nicolae PNL Abținere
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE Abținere
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocioalcă Ion PSD DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP Abținere
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD -
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Pop Andrei PSD Abținere
177. Pop Georgian PSD DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PSD DA
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PMP Abținere
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD Abținere
209. Simionca Ionuț PMP Abținere
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Viorel PSD DA
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
233. Tabugan Ion PMP Abținere
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
240. Tomac Eugen PMP Abținere
241. Trăilă Cristina PNL Abținere
242. Tripa Florin-Dan PSD NU
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vasilică Radu Costin PSD NU
252. Vass Levente UDMR DA
253. Văcaru Alin Vasile - Abținere
254. Velcea Nicolae PSD DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR DA
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 9:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro