Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2017 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2017, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 147/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.156/2000 privind protecția cetățenilor români care lucrează în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 134 53 24 17 8 13 16 6
- voturi pentru (DA):215 134 1 24 16 8 13 15 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - -
- abțineri:54 - 50 - 1 - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL Abținere
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL NU
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL Abținere
121. Ioniță Antoneta PNL Abținere
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL Abținere
162. Oprea Dumitru PNL Abținere
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL Abținere
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
186. Popescu Pavel PNL Abținere
187. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
188. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL Abținere
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șișcu George PNL Abținere
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL Abținere
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
238. Tabugan Ion PMP DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Tomac Eugen PMP DA
245. Trăilă Cristina PNL Abținere
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL Abținere
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vasilică Radu Costin PSD DA
256. Vass Levente UDMR Abținere
257. Văcaru Alin Vasile - Abținere
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL Abținere
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zainea Cornel USR DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro