Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2017, ora 11:19

Subiect vot: Reluare vot Plx 209/2016 Amr 4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:134 66 27 20 7 3 3 6 2
- voturi pentru (DA):127 66 27 20 3 3 3 3 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:7 - - - 4 - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Birchall Ana PSD DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
18. Bran Ioana PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
34. Csoma Botond UDMR Abținere
35. Dan Nicușor Daniel USR DA
36. Dehelean Silviu USR DA
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
39. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
41. Dunava Costel Neculai PSD DA
42. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Fădor Angelica PNL DA
45. Florea Oana-Consuela PSD DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furtună Mirela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
49. Gavrilă Camelia PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Tinel PNL DA
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Giugea Nicolae PNL DA
55. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
56. Gudu Vasile PNL DA
57. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
58. Huncă Mihaela PSD DA
59. Iancu Marius-Ionel PSD DA
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
63. Lazăr Sorin PSD DA
64. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
65. Longher Victoria Minoritati DA
66. Lovin Dumitru ALDE DA
67. Lungu Tudorița PNL DA
68. Lupescu Dumitru USR DA
69. Macovei Silviu Nicu PSD DA
70. Marica Petru-Sorin PSD DA
71. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
72. Mînzatu Roxana PSD DA
73. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
74. Munteanu Ioan PSD DA
75. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
76. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
77. Neață Eugen PSD DA
78. Nicolae Andrei PSD DA
79. Olar Corneliu PNL DA
80. Olteanu Daniel PNL DA
81. Paraschiv Rodica PSD DA
82. Pașcan Emil-Marius PMP DA
83. Păle Dănuț PSD DA
84. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
85. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
86. Pop Georgian PSD DA
87. Pop Tudor Rareș USR DA
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
89. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
90. Preda Cezar-Florin PNL DA
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
93. Prună Cristina-Mădălina USR DA
94. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
95. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
99. Roman Florin-Claudiu PNL DA
100. Romanescu Cristinel PNL DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Rotaru Alexandru PSD DA
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
105. Simion Lucian-Eduard PSD DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
107. Spânu Ion PSD DA
108. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
109. Stancu Florinel PSD DA
110. Stativă Irinel Ioan PSD DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Suciu Matei PSD DA
113. Șarapatin Elvira PSD DA
114. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
115. Șotcan Theodora PSD DA
116. Șovăială Constantin PNL DA
117. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Terea Ioan PSD DA
120. Toma Ilie PSD DA
121. Tudor Beatrice PSD DA
122. Turcan Raluca PNL DA
123. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Vasile Daniel Minoritati DA
126. Vasilică Radu Costin PSD DA
127. Vass Levente UDMR Abținere
128. Văcaru Alin Vasile - DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vîrză Mihăiță PSD DA
131. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro