Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2017 > 11:19 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2017, ora 11:19

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pl-x nr.413/2016 - Propunere 1
PL 413/2016 Lege pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 22/1999 privind administrarea porturilor și a căilor navigabile, utilizarea infrastructurilor de transport naval aparținând domeniului public, precum și desfășurarea activităților de transport naval în porturi și pe căile navigabile interioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 59 27 20 10 6 5 3 1
- voturi pentru (DA):23 1 - 20 1 - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):73 58 - - 9 6 - - -
- abțineri:34 - 27 - - - 4 2 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Antal István-János UDMR NU
4. Anton Anton ALDE NU
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL Abținere
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
14. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Bontea Vlad PSD NU
18. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bran Ioana PSD NU
21. Buican Cristian PNL Abținere
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Cherecheș Florica PNL Abținere
28. Cherecheș Viorica PNL Abținere
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cosma Lavinia-Corina USR DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR NU
33. Csoma Botond UDMR NU
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL Abținere
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL Abținere
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
42. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dunava Costel Neculai PSD NU
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR NU
47. Fădor Angelica PNL Abținere
48. Floroiu Ionel PSD NU
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
50. Furtună Mirela PSD NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
53. Gheorghe Tinel PNL Abținere
54. Gherman Dumitru PSD NU
55. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
56. Gilia Claudia PSD NU
57. Halici Nicușor PSD NU
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Huncă Mihaela PSD NU
60. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Iordache Florin PSD NU
64. Lazăr Sorin PSD NU
65. Longher Victoria Minoritati Abținere
66. Lovin Dumitru ALDE NU
67. Lungu Tudorița PNL Abținere
68. Lupescu Dumitru USR DA
69. Mareș Mara PNL Abținere
70. Marica Petru-Sorin PSD NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
72. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
73. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
74. Mohaci Mihai PSD NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Munteanu Ioan PSD NU
77. Mușoiu Ștefan PSD NU
78. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
79. Neagu Nicolae PNL Abținere
80. Neață Eugen PSD NU
81. Niță Mihai ALDE NU
82. Niță Nicu PSD NU
83. Olar Corneliu PNL Abținere
84. Olteanu Daniel PNL Abținere
85. Oprea Dumitru PNL Abținere
86. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
90. Pop Andrei PSD NU
91. Popa Florin PSD NU
92. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
93. Presură Alexandra PSD NU
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
95. Prună Cristina-Mădălina USR DA
96. Radu Anișoara PSD NU
97. Rădulescu Alexandru PSD NU
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Roșca Lucreția PSD NU
101. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
102. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
103. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
104. Seres Dénes UDMR NU
105. Simionca Ionuț PMP Abținere
106. Simonis Alfred - Robert PSD NU
107. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
108. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
109. Stancu Florinel PSD NU
110. Stănescu Alexandru PSD NU
111. Suciu Matei PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Șarapatin Elvira PSD NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL Abținere
116. Tabugan Ion PMP Abținere
117. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
118. Teiș Alina PSD NU
119. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
120. Toma Ilie PSD NU
121. Tudor Beatrice PSD NU
122. Turcan Raluca PNL Abținere
123. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
124. Varga Vasile PNL Abținere
125. Vasilică Radu Costin PSD NU
126. Vass Levente UDMR NU
127. Vîlceanu Dan PNL Abținere
128. Vîrză Mihăiță PSD NU
129. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
130. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
131. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 11:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro