Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2006 > 12:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iulie 2006, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament
PL 577/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:151 49 37 6 20 12 14 10 3
- voturi pentru (DA):79 49 3 6 3 3 7 6 2
- voturi împotrivă (NU):61 - 32 - 14 7 5 3 -
- abțineri:7 - 2 - 2 1 2 - -
- nu au votat:4 - - - 1 1 - 1 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andon Sergiu PC NU
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR -
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Boureanu Cristian Alexandru PNL Abținere
19. Buciuta Ștefan Minoritati DA
20. Buda Daniel PD-L NU
21. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Câmpanu Liviu PNL NU
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Chiș Filonaș PSD DA
27. Cindrea Ioan PSD DA
28. Ciontu Corneliu - DA
29. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Codîrlă Liviu PRM DA
32. Crăciunescu Grigore PNL NU
33. Cutean Vasile Emilian PSD DA
34. Diaconescu Renică PC NU
35. Dobre Traian PNL NU
36. Dorneanu Valer PSD DA
37. Dumitrescu Liana Minoritati DA
38. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
39. Dumitriu Mihai PSD DA
40. Duțu Stelian PD-L NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR NU
42. Faina Constantin PC DA
43. Fenechiu Relu PNL NU
44. Florea Damian PC NU
45. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
46. Furo Iuliu Ioan PRM DA
47. Gabor Gheorghe PNL NU
48. Găleteanu Monalisa PSD DA
49. Georgescu Filip PSD DA
50. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
51. Ghișe Ioan PNL DA
52. Glăvan Ștefan PC DA
53. Gonțea Ion PD-L DA
54. Grigore Dan PD-L Abținere
55. Grosaru Mircea Minoritati NU
56. Gubandru Aurel PSD DA
57. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
58. Ibram Iusein Minoritati NU
59. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
60. Iordache Florin PSD DA
61. Iustian Mircea Teodor PNL NU
62. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
63. Kelemen Hunor UDMR DA
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
65. Lakatos Petru UDMR DA
66. Luchian Ion PNL NU
67. Magheru Paul PRM DA
68. Manda Iulian Claudiu PSD DA
69. Manolescu Oana Minoritati DA
70. Manta Pantelimon PC Abținere
71. Marian Dan Mihai PNL NU
72. Marin Constantin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Máté András-Levente UDMR NU
75. Matei Cătălin Lucian PSD DA
76. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
77. Merka Adrian-Miroslav Minoritati -
78. Mihalache Sorin Dan PSD DA
79. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
80. Mironescu Laurențiu PD-L NU
81. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
82. Mocanu Alexandru PD-L NU
83. Mocanu Vasile PSD DA
84. Mocioalcă Ion PSD DA
85. Momanu Corneliu PNL NU
86. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
87. Movilă Petru PD-L DA
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Nechita Aurel PSD DA
90. Nicolicea Eugen PSD DA
91. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
92. Niță Constantin PSD DA
93. Nițulescu Teodor PRM DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Olarean Aurel PD-L NU
96. Olteanu Bogdan PNL NU
97. Oprea Gabriel PSD DA
98. Ovidenie Costel - DA
99. Palăr Ionel PNL NU
100. Pavelescu Aurelian - -
101. Paveliu Marian Sorin PNL NU
102. Petrea Constantin PD-L NU
103. Ponta Victor-Viorel PSD DA
104. Popa Cornel PNL NU
105. Popa Daniela PC DA
106. Popa Nicolae PC DA
107. Popescu Florin Aurelian PNL NU
108. Preda Cezar-Florin PD-L NU
109. Preda Ion PNL NU
110. Pruteanu Vasile PNL NU
111. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
112. Pupeză Viorel PSD DA
113. Pușcă Mircea Valer PNL NU
114. Racoceanu Viorel PD-L NU
115. Radan Mihai Minoritati DA
116. Rădulescu Cristian PD-L -
117. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
118. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
119. Rușanu Dan Radu PNL NU
120. Sanda Victor PSD DA
121. Sandu-Capră Mihai PNL NU
122. Săpunaru Nini PNL NU
123. Sârbu Marian PSD DA
124. Scutaru Adrian George PNL NU
125. Seres Dénes UDMR NU
126. Sirețeanu Mihail PSD DA
127. Stan Ion PSD DA
128. Stanciu Anghel PSD DA
129. Strungă Emil PNL DA
130. Știrbeț Cornel PNL NU
131. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
132. Știucă Alecsandru PSD DA
133. Tamás Sándor UDMR NU
134. Tămagă Constantin PSD DA
135. Teodorescu George Alin PSD DA
136. Timar Liviu PSD DA
137. Toma Florentina Marilena PSD DA
138. Toma Horia-Victor PNL NU
139. Tudor Constantin PC NU
140. Tudose Mihai PSD DA
141. Turcan Raluca PNL Abținere
142. Țundrea Ioan PC NU
143. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
144. Ungureanu Petre PNL NU
145. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
146. Ursărescu Dorinel PNL NU
147. Vainer Aurel Minoritati DA
148. Vasile Aurelia PSD DA
149. Vlădoiu Aurel PSD DA
150. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
151. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro