Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2006 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iulie 2006, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Pct.48 - Art.34 alin.6 Amendamente respinse
PL 577/2006 privind finanțarea activității partidelor politice și a campaniilor electorale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:154 48 33 14 25 11 13 8 2
- voturi pentru (DA):52 1 6 8 24 - 6 6 1
- voturi împotrivă (NU):96 47 27 5 - 11 4 1 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:5 - - 1 1 - 2 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Amet Aledin Minoritati -
5. Andon Sergiu PC NU
6. Antal Árpád-András UDMR NU
7. Asztalos Ferenc UDMR NU
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bădălău Niculae PSD NU
10. Băeșu George PSD NU
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bentu Dumitru PSD NU
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
18. Bónis István UDMR NU
19. Brînzan Ovidiu PSD NU
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Buda Daniel PD-L DA
22. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
23. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Câmpanu Liviu PNL NU
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Cindrea Ioan PSD NU
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Ciontu Corneliu - NU
31. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Codîrlă Liviu PRM DA
34. Crăciunescu Grigore PNL NU
35. Cutean Vasile Emilian PSD NU
36. Diaconescu Marin PRM NU
37. Diaconescu Renică PC DA
38. Dobre Traian PNL NU
39. Dorneanu Valer PSD NU
40. Dumitrescu Liana Minoritati DA
41. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
42. Dumitriu Mihai PSD NU
43. Duțu Stelian PD-L DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR NU
45. Faina Constantin PC DA
46. Florea Damian PC -
47. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD NU
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
52. Ghișe Ioan PNL NU
53. Glăvan Ștefan PC DA
54. Gonțea Ion PD-L DA
55. Grosaru Mircea Minoritati DA
56. Gubandru Aurel PSD NU
57. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
58. Hellvig Eduard Raul PC -
59. Ibram Iusein Minoritati NU
60. Ifrim Mircea PRM NU
61. Igaș Traian Constantin PD-L DA
62. Iordache Florin PSD NU
63. Iustian Mircea Teodor PNL NU
64. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
65. Kelemen Hunor UDMR NU
66. Lakatos Petru UDMR NU
67. Lambrino Radu PD-L DA
68. Liga Dănuț PD-L DA
69. Luchian Ion PNL NU
70. Magheru Paul PRM DA
71. Manda Iulian Claudiu PSD NU
72. Manta Pantelimon PC DA
73. Marian Dan Mihai PNL DA
74. Marin Constantin PSD NU
75. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
76. Máté András-Levente UDMR NU
77. Matei Cătălin Lucian PSD NU
78. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
79. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
80. Merce Ilie PRM NU
81. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
82. Micula Cătălin PNL NU
83. Mihalache Sorin Dan PSD NU
84. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
85. Mircea Costache PRM DA
86. Mironescu Laurențiu PD-L DA
87. Mînzînă Ion PRM DA
88. Mocanu Alexandru PD-L DA
89. Mocanu Vasile PSD NU
90. Mocioalcă Ion PSD NU
91. Moisoiu Adrian PRM DA
92. Momanu Corneliu PNL DA
93. Movilă Petru PD-L DA
94. Nechita Aurel PSD NU
95. Nicolicea Eugen PSD NU
96. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
97. Niță Constantin PSD NU
98. Nițulescu Teodor PRM NU
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Olarean Aurel PD-L DA
101. Olteanu Bogdan PNL NU
102. Oprea Gabriel PSD NU
103. Ovidenie Costel - DA
104. Palăr Ionel PNL NU
105. Paveliu Marian Sorin PNL NU
106. Petrea Constantin PD-L DA
107. Ponta Victor-Viorel PSD NU
108. Popa Cornel PNL NU
109. Popa Daniela PC NU
110. Popa Nicolae PC DA
111. Popescu Florin Aurelian PNL NU
112. Popescu Ionica Constanța PC DA
113. Preda Cezar-Florin PD-L -
114. Preda Ion PNL NU
115. Pruteanu Vasile PNL NU
116. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
117. Pupeză Viorel PSD NU
118. Purceld Octavian-Mircea PRM -
119. Pușcă Mircea Valer PNL NU
120. Racoceanu Viorel PD-L DA
121. Raicu Romeo Marius PD-L DA
122. Rădulescu Cristian PD-L DA
123. Rogin Marius PD-L DA
124. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
125. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
126. Sanda Victor PSD NU
127. Sandu-Capră Mihai PNL DA
128. Săpunaru Nini PNL NU
129. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
130. Sârbu Marian PSD NU
131. Scutaru Adrian George PNL NU
132. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
133. Seres Dénes UDMR NU
134. Sirețeanu Mihail PSD NU
135. Stan Ion PSD NU
136. Strungă Emil PNL NU
137. Știrbeț Cornel PNL NU
138. Știucă Alecsandru PSD NU
139. Tamás Sándor UDMR NU
140. Tămagă Constantin PSD NU
141. Teodorescu George Alin PSD NU
142. Timar Liviu PSD NU
143. Toma Florentina Marilena PSD NU
144. Toma Horia-Victor PNL NU
145. Tudose Mihai PSD NU
146. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
147. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
148. Ursărescu Dorinel PNL NU
149. Vainer Aurel Minoritati DA
150. Vasile Aurelia PSD NU
151. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
152. Vlădoiu Aurel PSD NU
153. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
154. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro