Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2006 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iulie 2006, ora 12:49

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pct.1 din raport - Amendamente respinse
PL 218/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 190/2005 pentru realizarea unor măsuri necesare în procesul de integrare europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:155 44 40 11 32 8 10 7 3
- voturi pentru (DA):63 43 1 8 2 7 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):84 - 38 1 30 1 7 6 1
- abțineri:4 1 1 1 - - 1 - -
- nu au votat:4 - - 1 - - 2 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Amarie Constantin PSD DA
4. Amet Aledin Minoritati NU
5. Andreica Romică PNL NU
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Ardelean Lia PC NU
9. Bara Nicolae PD-L NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băeșu George PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
20. Bónis István UDMR DA
21. Brînză William Gabriel PD-L NU
22. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
23. Buda Daniel PD-L NU
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Călin Ion PSD DA
27. Câmpanu Liviu PNL NU
28. Chiper Gheorghe PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
31. Ciontu Corneliu - DA
32. Codîrlă Liviu PRM DA
33. Constantinescu Viorel PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL NU
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Diaconescu Marin PRM DA
37. Diaconescu Renică PC NU
38. Dobre Traian PNL NU
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Duțu Stelian PD-L NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Eserghep Gelil PRM DA
44. Faina Constantin PC NU
45. Fenechiu Relu PNL NU
46. Florea Damian PC -
47. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
48. Furo Iuliu Ioan PRM DA
49. Gabor Gheorghe PNL NU
50. Găleteanu Monalisa PSD DA
51. Gerea Andrei Dominic PNL NU
52. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
53. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
54. Ghișe Ioan PNL NU
55. Glăvan Ștefan PC NU
56. Gonțea Ion PD-L NU
57. Grosaru Mircea Minoritati NU
58. Gubandru Aurel PSD DA
59. Hanganu Romeo Octavian PC -
60. Hoban Ioan PNL NU
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Ifrim Mircea PRM NU
64. Igaș Traian Constantin PD-L NU
65. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
66. Iordache Florin PSD DA
67. Iustian Mircea Teodor PNL NU
68. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
69. Lambrino Radu PD-L NU
70. Liga Dănuț PD-L NU
71. Longher Ghervazen Minoritati NU
72. Magheru Paul PRM -
73. Man Mircea PD-L NU
74. Manda Iulian Claudiu PSD DA
75. Manta Pantelimon PC NU
76. Marian Dan Mihai PNL NU
77. Marin Constantin PSD DA
78. Máté András-Levente UDMR DA
79. Matei Cătălin Lucian PSD DA
80. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
81. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
82. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
83. Micula Cătălin PNL NU
84. Mihalache Sorin Dan PSD DA
85. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
86. Mircea Costache PRM DA
87. Mironescu Laurențiu PD-L NU
88. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
89. Mocanu Alexandru PD-L NU
90. Mocanu Vasile PSD DA
91. Mocioalcă Ion PSD DA
92. Moisoiu Adrian PRM DA
93. Moldovan Emil Radu PSD DA
94. Momanu Corneliu PNL NU
95. Movilă Petru PD-L NU
96. Muscă Monica Octavia PNL NU
97. Nechita Aurel PSD DA
98. Nicolicea Eugen PSD DA
99. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
100. Niță Constantin PSD DA
101. Nițulescu Teodor PRM DA
102. Olarean Aurel PD-L NU
103. Oltean Ioan PD-L NU
104. Olteanu Bogdan PNL NU
105. Ovidenie Costel - -
106. Palăr Ionel PNL NU
107. Paveliu Marian Sorin PNL NU
108. Petrea Constantin PD-L NU
109. Ponta Victor-Viorel PSD DA
110. Popa Cornel PNL NU
111. Popa Daniela PC Abținere
112. Popescu Florin Aurelian PNL NU
113. Popescu Ionica Constanța PC NU
114. Preda Cezar-Florin PD-L NU
115. Preda Ion PNL NU
116. Pruteanu Vasile PNL NU
117. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
118. Pușcă Mircea Valer PNL NU
119. Racoceanu Viorel PD-L NU
120. Raicu Romeo Marius PD-L DA
121. Rădulescu Cristian PD-L NU
122. Rogin Marius PD-L DA
123. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
124. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
125. Sanda Victor PSD DA
126. Sandu Gabriel PNL NU
127. Sandu-Capră Mihai PNL NU
128. Sasu Ion PSD DA
129. Săpunaru Nini PNL NU
130. Sârb Gheorghe PSD DA
131. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
132. Sârbu Marian PSD DA
133. Scutaru Adrian George PNL NU
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
136. Sóki Béla UDMR DA
137. Stan Ion PSD DA
138. Stoica Ion - NU
139. Străchinaru Petre PD-L NU
140. Strungă Emil PNL NU
141. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
142. Timar Liviu PSD DA
143. Toma Florentina Marilena PSD DA
144. Toma Horia-Victor PNL NU
145. Tudose Mihai PSD DA
146. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
147. Ungureanu Petre PNL NU
148. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
149. Ursărescu Dorinel PNL NU
150. Vainer Aurel Minoritati NU
151. Vasile Aurelia PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
153. Vlădoiu Aurel PSD DA
154. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
155. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro