Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2017 > 12:34 Versiunea pentru printare
Marți, 21 noiembrie 2017, ora 12:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 405/2017 pentru instituirea Zilei Minorităților Naționale din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:285 138 56 25 17 13 15 15 6
- voturi pentru (DA):279 137 55 24 15 13 15 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:4 - - 1 2 - - - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian - DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gherman Dumitru PSD DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
152. Mihalescul Dumitru PNL DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neagu Nicolae PNL DA
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL DA
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL DA
173. Olteanu Daniel PNL DA
174. Oprea Dumitru PNL DA
175. Oros Nechita-Adrian PNL DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP DA
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petcu Toma-Florin ALDE DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
186. Petric Octavian PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Pop Tudor Rareș USR DA
194. Popa Florin PSD DA
195. Popa Mihai Valentin PSD DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
198. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
232. Stancu Florinel PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL -
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șotcan Theodora PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Ion PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion PMP DA
252. Teiș Alina PSD DA
253. Terea Ioan PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
266. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasile Daniel Minoritati DA
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Vasilică Radu Costin PSD -
271. Vass Levente UDMR DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vosganian Varujan ALDE DA
282. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
283. Weber Mihai PSD DA
284. Zainea Cornel USR DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 februarie 2020, 20:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro