Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.07.2006 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 iulie 2006, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pct.1
PL 218/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 190/2005 pentru realizarea unor măsuri necesare în procesul de integrare europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:170 49 43 10 34 9 12 9 4
- voturi pentru (DA):67 47 2 7 1 8 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):93 1 38 1 33 1 11 7 1
- abțineri:5 - 2 - - - 1 - 2
- nu au votat:5 1 1 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PNL NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Ardelean Lia PC NU
11. Bara Nicolae PD-L NU
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Brînză William Gabriel PD-L NU
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
25. Buda Daniel PD-L NU
26. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
27. Canacheu Costică PD-L NU
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Cindrea Ioan PSD DA
32. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
33. Ciontu Corneliu - Abținere
34. Cliveti Minodora PSD DA
35. Codîrlă Liviu PRM DA
36. Crăciunescu Grigore PNL NU
37. Cutean Vasile Emilian PSD DA
38. Diaconescu Marin PRM DA
39. Diaconescu Renică PC NU
40. Dobre Traian PNL NU
41. Dragomir Gheorghe PNL NU
42. Dumitriu Dragoș Petre PRM -
43. Dumitriu Mihai PSD DA
44. Dușa Mircea PSD -
45. Duțu Stelian PD-L NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC NU
48. Fenechiu Relu PNL NU
49. Florea Damian PC NU
50. Fotopolos Sotiris Minoritati -
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL NU
53. Găleteanu Monalisa PSD DA
54. Gerea Andrei Dominic PNL NU
55. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
57. Ghișe Ioan PNL NU
58. Glăvan Ștefan PC NU
59. Gonțea Ion PD-L DA
60. Grosaru Mircea Minoritati NU
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
63. Hoban Ioan PNL NU
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati NU
66. Ifrim Mircea PRM NU
67. Igaș Traian Constantin PD-L NU
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
69. Iordache Florin PSD DA
70. Iordache Grațiela Denisa PC NU
71. Iustian Mircea Teodor PNL NU
72. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
73. Lambrino Radu PD-L NU
74. Liga Dănuț PD-L NU
75. Longher Ghervazen Minoritati NU
76. Luchian Ion PNL NU
77. Magheru Paul PRM DA
78. Man Mircea PD-L NU
79. Manda Iulian Claudiu PSD DA
80. Manolescu Oana Minoritati NU
81. Manta Pantelimon PC NU
82. Marian Dan Mihai PNL NU
83. Marin Constantin PSD NU
84. Máté András-Levente UDMR DA
85. Matei Cătălin Lucian PSD DA
86. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
87. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
88. Micula Cătălin PNL NU
89. Mihalache Sorin Dan PSD DA
90. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
91. Mircea Costache PRM DA
92. Mironescu Laurențiu PD-L NU
93. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
94. Mocanu Alexandru PD-L NU
95. Mocanu Vasile PSD DA
96. Mocioalcă Ion PSD DA
97. Moisoiu Adrian PRM -
98. Moldovan Emil Radu PSD DA
99. Momanu Corneliu PNL NU
100. Movilă Petru PD-L NU
101. Muscă Monica Octavia PNL Abținere
102. Nechita Aurel PSD DA
103. Nedelcu Gabriela PSD DA
104. Nicolicea Eugen PSD DA
105. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
106. Niță Constantin PSD DA
107. Nițulescu Teodor PRM DA
108. Nosa Iuliu PSD DA
109. Olarean Aurel PD-L NU
110. Oltean Ioan PD-L NU
111. Olteanu Bogdan PNL DA
112. Ovidenie Costel - Abținere
113. Palăr Ionel PNL NU
114. Pardău Dumitru PNL NU
115. Paveliu Marian Sorin PNL NU
116. Petrea Constantin PD-L NU
117. Ponta Victor-Viorel PSD DA
118. Popa Cornel PNL -
119. Popa Daniela PC NU
120. Popa Nicolae PC NU
121. Popescu Florin Aurelian PNL NU
122. Popescu Ionica Constanța PC NU
123. Preda Cezar-Florin PD-L NU
124. Preda Ion PNL NU
125. Pruteanu Vasile PNL NU
126. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
127. Pușcă Mircea Valer PNL NU
128. Racoceanu Viorel PD-L NU
129. Radan Mihai Minoritati DA
130. Raicu Romeo Marius PD-L NU
131. Rădulescu Cristian PD-L NU
132. Rogin Marius PD-L NU
133. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
134. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
135. Sanda Victor PSD DA
136. Sandu Gabriel PNL NU
137. Sandu-Capră Mihai PNL NU
138. Sasu Ion PSD DA
139. Săpunaru Nini PNL NU
140. Sârb Gheorghe PSD DA
141. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
142. Sârbu Marian PSD DA
143. Sârbu Mugurel Liviu - DA
144. Scutaru Adrian George PNL NU
145. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Stan Ion PSD DA
149. Stoica Ion - NU
150. Străchinaru Petre PD-L NU
151. Strungă Emil PNL NU
152. Știrbeț Cornel PNL NU
153. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
154. Știucă Alecsandru PSD DA
155. Tamás Sándor UDMR DA
156. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
157. Timar Liviu PSD DA
158. Toma Florentina Marilena PSD DA
159. Toma Horia-Victor PNL NU
160. Tudose Mihai PSD DA
161. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
162. Ungureanu Petre PNL NU
163. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
164. Ursărescu Dorinel PNL NU
165. Vainer Aurel Minoritati NU
166. Vasile Aurelia PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
168. Vlădoiu Aurel PSD DA
169. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
170. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro