Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2017 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 21 noiembrie 2017, ora 12:39

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 315/2017 pentru completarea art.8 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:285 140 55 24 17 14 13 15 7
- voturi pentru (DA):284 140 54 24 17 14 13 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian - DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gherman Dumitru PSD DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Ghinea Cristian USR DA
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Goga Octavian PSD DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Lazăr Sorin PSD DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
152. Mihalescul Dumitru PNL DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Mocanu Adrian PMP DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Movilă Petru PMP DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel PNL DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL -
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pană Adriana-Doina PSD DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pașcan Emil-Marius PMP DA
182. Pau Radu - Adrian PSD DA
183. Păle Dănuț PSD DA
184. Petcu Toma-Florin ALDE DA
185. Petrea Gabriel PSD DA
186. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Plumb Rovana PSD DA
192. Pop Andrei PSD DA
193. Pop Georgian PSD DA
194. Pop Tudor Rareș USR DA
195. Popa Florin PSD DA
196. Popa Mihai Valentin PSD DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
199. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PNL DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
204. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simion Lucian-Eduard PSD DA
224. Simionca Ionuț PMP DA
225. Simonis Alfred - Robert PSD DA
226. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
227. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Spânu Ion PSD DA
230. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șarapatin Elvira PSD DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șovăială Constantin PNL DA
246. Ștefan Corneliu PSD DA
247. Ștefan Ion PNL DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
250. Tabugan Ion PMP DA
251. Teiș Alina PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Tomac Eugen PMP DA
258. Tripa Florin-Dan PSD DA
259. Tudor Beatrice PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
264. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vass Levente UDMR DA
270. Văcaru Alin Vasile - DA
271. Velcea Nicolae PSD DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
280. Vosganian Varujan ALDE DA
281. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR DA
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro