Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2017 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 21 noiembrie 2017, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 309/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.111/2010 privind concediul și indemnizația lunară pentru creșterea copiilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:281 137 52 26 17 13 15 14 7
- voturi pentru (DA):178 135 - - 15 13 3 10 2
- voturi împotrivă (NU):94 1 52 26 - - 10 2 3
- abțineri:8 1 - - 2 - 2 1 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL NU
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP Abținere
65. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
66. Constantin Daniel - Abținere
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Cristache Cătălin PMP DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR Abținere
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
85. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
95. Florea Damian - DA
96. Florea Oana-Consuela PSD DA
97. Floroiu Ionel PSD DA
98. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
99. Furic Iarco Minoritati DA
100. Furtună Mirela PSD DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gherman Dumitru PSD DA
112. Ghilea Găvrilă PNL NU
113. Ghinea Cristian USR NU
114. Gilia Claudia PSD DA
115. Goga Octavian PSD DA
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL NU
128. Ioniță Antoneta PNL NU
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL NU
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL NU
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP NU
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Movilă Petru PMP NU
158. Munteanu Ioan PSD DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neagu Nicolae PNL NU
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
165. Nicoară Romeo Florin PNL NU
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai ALDE DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Olar Corneliu PNL NU
173. Olteanu Daniel PNL NU
174. Oprea Dumitru PNL NU
175. Oros Nechita-Adrian PNL NU
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati NU
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
181. Pau Radu - Adrian PSD DA
182. Păle Dănuț PSD DA
183. Petcu Toma-Florin ALDE DA
184. Petrea Gabriel PSD DA
185. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
186. Petric Octavian PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
189. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
190. Plumb Rovana PSD DA
191. Pop Andrei PSD DA
192. Pop Tudor Rareș USR NU
193. Popa Florin PSD DA
194. Popa Mihai Valentin PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
197. Popescu Pavel PNL NU
198. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
199. Preda Cezar-Florin PNL NU
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
205. Rădulescu Alexandru PSD DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
208. Răduț Violeta PSD DA
209. Roman Florin-Claudiu PNL NU
210. Roman Ioan Sorin PSD DA
211. Romanescu Cristinel PNL NU
212. Roșca Lucreția PSD DA
213. Rotaru Alexandru PSD DA
214. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
215. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PMP NU
218. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP NU
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
233. Suciu Matei PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD NU
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șișcu George PNL NU
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL NU
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL NU
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Tabugan Ion PMP DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP DA
253. Trăilă Cristina PNL NU
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL NU
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
258. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Varga Vasile PNL NU
262. Vasile Daniel Minoritati DA
263. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vass Levente UDMR Abținere
266. Văcaru Alin Vasile - Abținere
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL NU
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zainea Cornel USR NU
280. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 ianuarie 2020, 22:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro