Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.11.2017 > 10:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 noiembrie 2017, ora 10:57

Subiect vot: Solicitarea Grupului PNL
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 63 29 16 4 5 6 5 2
- voturi pentru (DA):53 - 28 16 - - 6 1 2
- voturi împotrivă (NU):77 63 1 - 4 5 - 4 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anton Anton ALDE NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Botez Mihai-Cătălin USR DA
15. Bran Ioana PSD NU
16. Budăi Marius-Constantin PSD NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Chiriac Viorel PSD NU
21. Ciuhodaru Tudor PSD NU
22. Cîtea Vasile PSD NU
23. Codreanu Constantin PMP DA
24. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
25. Cosma Lavinia-Corina USR DA
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
27. Cristache Cătălin PMP DA
28. Culeafă Mihai PNL NU
29. Cupă Ion ALDE NU
30. Cupșa Ioan PNL DA
31. Dan Nicușor Daniel USR DA
32. Dehelean Silviu USR DA
33. Dinu Cristina-Elena PSD NU
34. Dîrzu Ioan PSD NU
35. Dobre Victor Paul PNL DA
36. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
37. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
38. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
39. Floroiu Ionel PSD NU
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
42. Gavrilă Camelia PSD NU
43. Georgescu Nicolae PSD NU
44. Gheorghe Tinel PNL DA
45. Gherman Dumitru PSD NU
46. Ghilea Găvrilă PNL DA
47. Giugea Nicolae PNL DA
48. Gudu Vasile PNL DA
49. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
50. Ibram Iusein Minoritati NU
51. Ion Stelian-Cristian USR DA
52. Itu Cornel PSD NU
53. Kelemen Hunor UDMR NU
54. Lazăr Sorin PSD NU
55. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
56. Lovin Dumitru ALDE NU
57. Lungu Tudorița PNL DA
58. Lupașcu Costel PSD NU
59. Macovei Silviu Nicu PSD NU
60. Marica Petru-Sorin PSD NU
61. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
62. Mocioalcă Ion PSD NU
63. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
64. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
65. Munteanu Ioan PSD NU
66. Mușoiu Ștefan PSD NU
67. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
68. Neagu Nicolae PNL DA
69. Neață Eugen PSD NU
70. Niță Mihai ALDE NU
71. Nosa Iuliu PSD NU
72. Olar Corneliu PNL DA
73. Olteanu Daniel PNL DA
74. Oprea Dumitru PNL DA
75. Oteșanu Daniela PSD NU
76. Paraschiv Rodica PSD NU
77. Pau Radu - Adrian PSD NU
78. Păle Dănuț PSD NU
79. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
80. Pop Andrei PSD NU
81. Pop Georgian PSD NU
82. Popa Florin PSD NU
83. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
84. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
85. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
86. Presură Alexandra PSD NU
87. Prună Cristina-Mădălina USR DA
88. Radu Anișoara PSD NU
89. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
90. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
91. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
92. Roman Florin-Claudiu PNL DA
93. Roșca Lucreția PSD NU
94. Rotaru Alexandru PSD NU
95. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
96. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
97. Seres Dénes UDMR NU
98. Simion Lucian-Eduard PSD NU
99. Simionca Ionuț PMP DA
100. Simonis Alfred - Robert PSD NU
101. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
103. Spânu Ion PSD NU
104. Stancu Florinel PSD NU
105. Stănescu Alexandru PSD NU
106. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
107. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
108. Șarapatin Elvira PSD NU
109. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
110. Șișcu George PNL DA
111. Șovăială Constantin PNL DA
112. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
113. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
114. Teiș Alina PSD NU
115. Tîlvăr Angel PSD NU
116. Toma Ilie PSD NU
117. Tripa Florin-Dan PSD NU
118. Tudor Beatrice PSD NU
119. Turcan Raluca PNL DA
120. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
121. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
122. Vasile Daniel Minoritati NU
123. Vass Levente UDMR NU
124. Velcea Nicolae PSD NU
125. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
126. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
127. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
128. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
129. Zainea Cornel USR DA
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 18:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro