Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 11:06 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 11:06

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 600/2006 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:134 43 25 14 28 7 10 4 3
- voturi pentru (DA):19 3 2 13 - - - - 1
- voturi împotrivă (NU):109 36 22 1 28 6 10 4 2
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:5 3 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PSD NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bara Nicolae PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Băeșu George PSD NU
11. Bivolaru Ioan PSD DA
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati NU
17. Buda Daniel PD-L NU
18. Buda Ioan PSD NU
19. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
20. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
21. Calimente Mihăiță PNL NU
22. Canacheu Costică PD-L NU
23. Călian Petru PC NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Chiper Gheorghe PSD NU
26. Chiș Filonaș PSD NU
27. Ciopraga Mircea PNL DA
28. Cliveti Minodora PSD NU
29. Cocrea Olguța - NU
30. Corlățean Titus PSD NU
31. Crăciunescu Grigore PNL NU
32. Cutean Vasile Emilian PSD NU
33. Diaconescu Marin PRM DA
34. Dida Corneliu Ioan PSD DA
35. Dobre Traian PNL -
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
37. Dumitriu Mihai PSD NU
38. Dușa Mircea PSD -
39. Duțu Stelian PD-L NU
40. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
41. Florea Damian PC NU
42. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
43. Furo Iuliu Ioan PRM NU
44. Găleteanu Monalisa PSD NU
45. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
46. Godja Petru PSD NU
47. Gonțea Ion PD-L NU
48. Grigore Dan PD-L NU
49. Gubandru Aurel PSD NU
50. Hanganu Romeo Octavian PC NU
51. Hellvig Eduard Raul PC NU
52. Hoinaru Marian PNL DA
53. Igaș Traian Constantin PD-L NU
54. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
55. Iordache Florin PSD NU
56. Kerekes Károly UDMR NU
57. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
58. Lambrino Radu PD-L NU
59. Longher Ghervazen Minoritati NU
60. Macaleți Costică PSD NU
61. Man Mircea PD-L NU
62. Manta Pantelimon PC NU
63. Marin Constantin PSD NU
64. Martin Eduard-Stelian PSD NU
65. Mazăre Alexandru PSD -
66. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
67. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
68. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
69. Mircea Costache PRM DA
70. Mircovici Niculae Minoritati NU
71. Mironescu Laurențiu PD-L NU
72. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
73. Mînzînă Ion PRM DA
74. Mocanu Alexandru PD-L NU
75. Mocanu Vasile PSD NU
76. Mocioalcă Ion PSD NU
77. Momanu Corneliu PNL NU
78. Movilă Petru PD-L NU
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Nassar Rodica PSD NU
81. Nechita Aurel PSD NU
82. Nedelcu Gabriela PSD NU
83. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
84. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
85. Nițulescu Teodor PRM DA
86. Nosa Iuliu PSD NU
87. Oancea Viorel PNL NU
88. Olarean Aurel PD-L NU
89. Olteanu Bogdan PNL NU
90. Ovidenie Costel - DA
91. Palăr Ionel PNL NU
92. Paveliu Marian Sorin PNL NU
93. Petrea Constantin PD-L NU
94. Plumb Rovana PSD -
95. Popa Cornel PNL NU
96. Popescu Ionica Constanța PC NU
97. Preda Ion PNL NU
98. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
99. Pupeză Viorel PSD NU
100. Pușcaș Vasile PSD DA
101. Pușcă Mircea Valer PNL NU
102. Racoceanu Viorel PD-L NU
103. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
104. Rus Ioan Aurel PRM DA
105. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
106. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
107. Săpunaru Nini PNL NU
108. Sârb Gheorghe PD-L NU
109. Seres Dénes UDMR -
110. Sóki Béla UDMR NU
111. Soporan Vasile Filip PSD NU
112. Stănescu Cristian PRM DA
113. Stoica Ion - NU
114. Străchinaru Petre PD-L NU
115. Strungă Emil PNL NU
116. Szekely Levente Csaba UDMR NU
117. Știrbeț Cornel PNL NU
118. Știucă Alecsandru PSD NU
119. Tabără Valeriu PD-L NU
120. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
121. Toma Florentina Marilena PSD NU
122. Toma Horia-Victor PNL NU
123. Tudor Constantin PC NU
124. Țundrea Ioan PC NU
125. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
126. Ujeniuc Dragoș PNL NU
127. Ungureanu Petre PNL NU
128. Vasile Aurelia PSD NU
129. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
130. Văsioiu Horia PD-L NU
131. Vlădoiu Aurel PSD NU
132. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
133. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
134. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro