Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 11:17

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 604/2006 pentru completarea art.1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.13/1997 privind transmiterea, cu titlu gratuit, a unui imobil în proprietatea Republicii Federale Germania
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:144 48 29 12 27 8 9 7 4
- voturi pentru (DA):23 8 - 12 - - - 2 1
- voturi împotrivă (NU):119 39 29 - 27 7 9 5 3
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR NU
6. Ardelean Lia PC NU
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bara Nicolae PD-L NU
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Bădălău Niculae PSD NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD NU
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bónis István UDMR NU
15. Brînzan Ovidiu PSD NU
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buciuta Ștefan Minoritati NU
18. Buda Daniel PD-L NU
19. Buda Ioan PSD NU
20. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
21. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
22. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Canacheu Costică PD-L NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Cindrea Ioan PSD NU
29. Ciopraga Mircea PNL NU
30. Cliveti Minodora PSD NU
31. Cocrea Olguța - NU
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Corlățean Titus PSD NU
34. Crăciunescu Grigore PNL NU
35. Cutean Vasile Emilian PSD NU
36. Dida Corneliu Ioan PSD DA
37. Dobre Traian PNL NU
38. Dumitriu Mihai PSD NU
39. Dușa Mircea PSD NU
40. Duțu Stelian PD-L NU
41. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
42. Florea Damian PC NU
43. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Găleteanu Monalisa PSD NU
47. Gerea Andrei Dominic PNL NU
48. Gheorghe Valeriu PNL NU
49. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
50. Gonțea Ion PD-L NU
51. Grigore Dan PD-L NU
52. Gubandru Aurel PSD NU
53. Hellvig Eduard Raul PC NU
54. Hoinaru Marian PNL NU
55. Igaș Traian Constantin PD-L NU
56. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
57. Ionescu Daniel PSD DA
58. Iordache Florin PSD NU
59. Iordache Grațiela Denisa PC NU
60. Kerekes Károly UDMR NU
61. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
62. Lambrino Radu PD-L NU
63. Longher Ghervazen Minoritati NU
64. Macaleți Costică PSD NU
65. Man Mircea PD-L NU
66. Manta Pantelimon PC NU
67. Marin Constantin PSD NU
68. Martin Eduard-Stelian PSD NU
69. Mazăre Alexandru PSD NU
70. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
71. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
72. Mătușa Tudor PRM DA
73. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
74. Mircea Costache PRM DA
75. Mircovici Niculae Minoritati NU
76. Mironescu Laurențiu PD-L NU
77. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
78. Mînzînă Ion PRM DA
79. Mocanu Alexandru PD-L NU
80. Mocanu Vasile PSD NU
81. Moisoiu Adrian PRM DA
82. Momanu Corneliu PNL NU
83. Movilă Petru PD-L NU
84. Munteanu Ioan PSD NU
85. Nassar Rodica PSD NU
86. Nechita Aurel PSD NU
87. Nicolicea Eugen PSD NU
88. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
89. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
90. Nosa Iuliu PSD NU
91. Oancea Viorel PNL NU
92. Olarean Aurel PD-L NU
93. Olteanu Bogdan PNL NU
94. Ovidenie Costel - DA
95. Palăr Ionel PNL NU
96. Paveliu Marian Sorin PNL NU
97. Păun Nicolae Minoritati DA
98. Plumb Rovana PSD NU
99. Popa Cornel PNL NU
100. Popescu Ionica Constanța PC NU
101. Preda Ion PNL NU
102. Pruteanu Vasile PNL NU
103. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
104. Pupeză Viorel PSD DA
105. Pușcă Mircea Valer PNL NU
106. Racoceanu Viorel PD-L NU
107. Radan Mihai Minoritati NU
108. Raicu Romeo Marius PD-L NU
109. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
110. Rus Ioan Aurel PRM DA
111. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
112. Săniuță Marian-Florian PSD DA
113. Sârb Gheorghe PD-L NU
114. Sârbu Mugurel Liviu - NU
115. Seres Dénes UDMR NU
116. Sóki Béla UDMR NU
117. Soporan Vasile Filip PSD DA
118. Stănescu Cristian PRM DA
119. Stoica Ion - NU
120. Străchinaru Petre PD-L NU
121. Strungă Emil PNL NU
122. Szekely Levente Csaba UDMR NU
123. Știrbeț Cornel PNL NU
124. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
125. Știucă Alecsandru PSD NU
126. Tabără Valeriu PD-L NU
127. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
128. Tărniceru Petru PSD -
129. Teodorescu George Alin PSD NU
130. Timar Liviu PSD NU
131. Toma Florentina Marilena PSD NU
132. Toma Horia-Victor PNL NU
133. Toró Tiberiu UDMR Abținere
134. Tudor Constantin PC NU
135. Țundrea Ioan PC NU
136. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
137. Ujeniuc Dragoș PNL NU
138. Ungureanu Petre PNL NU
139. Vasile Aurelia PSD NU
140. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
141. Vlădoiu Aurel PSD NU
142. Voicu Cătălin PSD DA
143. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
144. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro