Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 11:24 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 11:24

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 669/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:144 50 27 13 24 9 9 8 4
- voturi pentru (DA):138 49 25 12 24 9 9 7 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 - - - - - 1
- nu au votat:3 1 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
9. Bădălău Niculae PSD DA
10. Băeșu George PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Brînzan Ovidiu PSD DA
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buciuta Ștefan Minoritati DA
18. Buda Ioan PSD DA
19. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
20. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
21. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Chiper Gheorghe PSD DA
26. Chiș Filonaș PSD DA
27. Cindrea Ioan PSD DA
28. Ciontu Corneliu - DA
29. Cliveti Minodora PSD DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Constantinescu Anca PD-L DA
32. Constantinescu Viorel PSD DA
33. Corlățean Titus PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Cutean Vasile Emilian PSD DA
36. Diaconescu Marin PRM DA
37. Dida Corneliu Ioan PSD DA
38. Dobre Traian PNL DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dușa Mircea PSD DA
42. Duțu Stelian PD-L DA
43. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
44. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
45. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
46. Furo Iuliu Ioan PRM DA
47. Gabor Gheorghe PNL DA
48. Găleteanu Monalisa PSD DA
49. Gerea Andrei Dominic PNL DA
50. Gheorghe Valeriu PNL DA
51. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
52. Godja Petru PSD DA
53. Gonțea Ion PD-L DA
54. Grigore Dan PD-L DA
55. Gubandru Aurel PSD DA
56. Hanganu Romeo Octavian PC DA
57. Hellvig Eduard Raul PC DA
58. Igaș Traian Constantin PD-L DA
59. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
60. Ionescu Daniel PSD DA
61. Iordache Grațiela Denisa PC DA
62. Iriza Marius PRM DA
63. Kerekes Károly UDMR DA
64. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
65. Lambrino Radu PD-L DA
66. Longher Ghervazen Minoritati DA
67. Macaleți Costică PSD DA
68. Manta Pantelimon PC DA
69. Martin Eduard-Stelian PSD DA
70. Mazăre Alexandru PSD DA
71. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
72. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
73. Mătușa Tudor PRM DA
74. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
75. Mircea Costache PRM DA
76. Mircovici Niculae Minoritati DA
77. Mironescu Laurențiu PD-L DA
78. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
79. Mocanu Alexandru PD-L DA
80. Mocanu Vasile PSD DA
81. Mohora Tudor PSD DA
82. Movilă Petru PD-L DA
83. Munteanu Ioan PSD DA
84. Nassar Rodica PSD DA
85. Nechita Aurel PSD DA
86. Nedelcu Gabriela PSD DA
87. Nicolicea Eugen PSD DA
88. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
89. Nițulescu Teodor PRM DA
90. Nosa Iuliu PSD DA
91. Oancea Viorel PNL DA
92. Olarean Aurel PD-L DA
93. Olteanu Bogdan PNL DA
94. Ovidenie Costel - Abținere
95. Paveliu Marian Sorin PNL DA
96. Păun Nicolae Minoritati DA
97. Petrea Constantin PD-L DA
98. Popa Cornel PNL Abținere
99. Popescu Ionica Constanța PC DA
100. Preda Ion PNL DA
101. Pruteanu Vasile PNL DA
102. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
103. Pupeză Viorel PSD DA
104. Purceld Octavian-Mircea PRM -
105. Pușcaș Vasile PSD DA
106. Pușcă Mircea Valer PNL DA
107. Racoceanu Viorel PD-L DA
108. Radan Mihai Minoritati DA
109. Raicu Romeo Marius PD-L DA
110. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
111. Rus Ioan Aurel PRM DA
112. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
113. Sasu Ion PSD DA
114. Săniuță Marian-Florian PSD DA
115. Săpunaru Nini PNL DA
116. Seres Dénes UDMR DA
117. Sóki Béla UDMR DA
118. Soporan Vasile Filip PSD DA
119. Stan Ioan PSD DA
120. Stănescu Cristian PRM DA
121. Stoica Ion - DA
122. Străchinaru Petre PD-L DA
123. Szekely Levente Csaba UDMR DA
124. Știrbeț Cornel PNL Abținere
125. Știucă Alecsandru PSD DA
126. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
127. Tărniceru Petru PSD DA
128. Teodorescu George Alin PSD DA
129. Timar Liviu PSD DA
130. Timiș Ioan PNL DA
131. Toma Florentina Marilena PSD DA
132. Toma Horia-Victor PNL DA
133. Toró Tiberiu UDMR DA
134. Tudor Constantin PC DA
135. Țundrea Ioan PC DA
136. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
137. Ujeniuc Dragoș PNL DA
138. Ursărescu Dorinel PNL DA
139. Vainer Aurel Minoritati -
140. Vasile Aurelia PSD DA
141. Vlădoiu Aurel PSD DA
142. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
143. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
144. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro