Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:02 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:02

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 447/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 58/2005 pentru modificarea Legii nr. 301/2004 - Codul penal și a Legii nr. 294/2004 privind executarea pedepselor și a măsurilor dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:165 46 37 11 33 9 12 8 9
- voturi pentru (DA):117 2 37 10 32 8 12 8 8
- voturi împotrivă (NU):46 43 - 1 1 - - - 1
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD NU
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
8. Ardelean Lia PC DA
9. Bara Nicolae PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Buciu Angela PRM DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
24. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
25. Canacheu Costică PD-L NU
26. Călian Petru PC DA
27. Chiper Gheorghe PSD NU
28. Chiș Filonaș PSD NU
29. Cindrea Ioan PSD NU
30. Ciontu Corneliu - DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Cliveti Minodora PSD NU
33. Cocrea Olguța - DA
34. Constantinescu Anca PD-L DA
35. Corlățean Titus PSD NU
36. Crăciunescu Grigore PNL DA
37. Cutean Vasile Emilian PSD NU
38. Dan Iosif PSD DA
39. Diaconescu Marin PRM DA
40. Dida Corneliu Ioan PSD NU
41. Dobre Traian PNL DA
42. Dragomir Gheorghe PNL DA
43. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
44. Dușa Mircea PSD NU
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
49. Florea Damian PC DA
50. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
51. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
52. Furo Iuliu Ioan PRM DA
53. Gabor Gheorghe PNL DA
54. Găleteanu Monalisa PSD NU
55. Gerea Andrei Dominic PNL DA
56. Gheorghe Valeriu PNL DA
57. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
58. Giurgiu Mircia - DA
59. Glăvan Ștefan PC DA
60. Gonțea Ion PD-L DA
61. Grigore Dan PD-L DA
62. Grosaru Mircea Minoritati DA
63. Gubandru Aurel PSD NU
64. Hellvig Eduard Raul PC DA
65. Hoban Ioan PNL DA
66. Hoinaru Marian PNL DA
67. Igaș Traian Constantin PD-L DA
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
69. Ionescu Daniel PSD NU
70. Iordache Florin PSD NU
71. Iordache Grațiela Denisa PC DA
72. Iustian Mircea Teodor PNL DA
73. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
74. Lari-Iorga Leonida - DA
75. Lificiu Petru - DA
76. Longher Ghervazen Minoritati DA
77. Luchian Ion PNL DA
78. Manta Pantelimon PC DA
79. Martin Eduard-Stelian PSD NU
80. Márton Árpád-Francisc UDMR -
81. Máté András-Levente UDMR DA
82. Matei Cătălin Lucian PSD NU
83. Mazăre Alexandru PSD NU
84. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
85. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD Abținere
86. Mătușa Tudor PRM DA
87. Meir Nati - DA
88. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
89. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
90. Mircea Costache PRM DA
91. Mircovici Niculae Minoritati DA
92. Mironescu Laurențiu PD-L DA
93. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
94. Mocanu Alexandru PD-L DA
95. Mocanu Vasile PSD NU
96. Mocioalcă Ion PSD NU
97. Mohora Tudor PSD NU
98. Moisoiu Adrian PRM DA
99. Momanu Corneliu PNL DA
100. Movilă Petru PD-L DA
101. Munteanu Ioan PSD NU
102. Nassar Rodica PSD NU
103. Nicolicea Eugen PSD NU
104. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
105. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
106. Niță Constantin PSD NU
107. Nițulescu Teodor PRM NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Oancea Viorel PNL DA
110. Olarean Aurel PD-L DA
111. Oltean Ioan PD-L DA
112. Olteanu Bogdan PNL DA
113. Ovidenie Costel - NU
114. Palăr Ionel PNL DA
115. Pardău Dumitru PNL DA
116. Păun Nicolae Minoritati DA
117. Petrea Constantin PD-L DA
118. Plumb Rovana PSD NU
119. Popa Cornel PNL DA
120. Popescu Ionica Constanța PC DA
121. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
122. Pruteanu Vasile PNL DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Racoceanu Viorel PD-L DA
126. Radan Mihai Minoritati DA
127. Raicu Romeo Marius PD-L DA
128. Rogin Marius PD-L DA
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
130. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
131. Sandu Gabriel PNL DA
132. Sasu Ion PSD NU
133. Săpunaru Nini PNL DA
134. Sârb Gheorghe PD-L DA
135. Sârbu Marian PSD NU
136. Sârbu Mugurel Liviu - DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sóki Béla UDMR DA
139. Soporan Vasile Filip PSD NU
140. Stan Ioan PSD NU
141. Stănescu Cristian PRM DA
142. Stănișoară Mihai PD-L DA
143. Stoica Ion - DA
144. Străchinaru Petre PD-L DA
145. Strungă Emil PNL DA
146. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
147. Tabără Valeriu PD-L DA
148. Tămagă Constantin PSD NU
149. Teodorescu George Alin PSD NU
150. Timar Liviu PSD NU
151. Timiș Ioan PNL DA
152. Toma Florentina Marilena PSD NU
153. Toma Horia-Victor PNL DA
154. Tudor Constantin PC DA
155. Țundrea Ioan PC DA
156. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
157. Ujeniuc Dragoș PNL DA
158. Ungureanu Petre PNL DA
159. Ursărescu Dorinel PNL DA
160. Vasile Aurelia PSD NU
161. Vălean Adina Ioana PNL DA
162. Văsioiu Horia PD-L DA
163. Vlădoiu Aurel PSD NU
164. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
165. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro