Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2006 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 5 septembrie 2006, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 83/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.1/2006 privind unele măsuri pentru întărirea capacității administrative a României pentru integrarea în Uniunea Europeană
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 58 42 13 30 7 15 6 7
- voturi pentru (DA):76 55 - 13 3 - - 3 2
- voturi împotrivă (NU):98 2 41 - 27 7 15 3 3
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bentu Dumitru PSD DA
14. Bivolaru Ioan PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
16. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
17. Bónis István UDMR NU
18. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
24. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
25. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
26. Calimente Mihăiță PNL NU
27. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
28. Călian Petru PC NU
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciontu Corneliu - Abținere
34. Ciopraga Mircea PNL NU
35. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - NU
38. Constantinescu Viorel PSD DA
39. Corlățean Titus PSD DA
40. Crăciunescu Grigore PNL NU
41. Cutean Vasile Emilian PSD DA
42. Diaconescu Marin PRM DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD DA
44. Dobre Traian PNL NU
45. Dorneanu Valer PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL NU
47. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
48. Dușa Mircea PSD DA
49. Duțu Stelian PD-L NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR NU
51. Faina Constantin PC NU
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
53. Fenechiu Relu PNL NU
54. Florea Damian PC NU
55. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL NU
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL NU
61. Gheorghe Valeriu PNL NU
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
63. Glăvan Ștefan PC NU
64. Godja Petru PSD DA
65. Gonțea Ion PD-L NU
66. Grigore Dan PD-L NU
67. Gubandru Aurel PSD DA
68. Hanganu Romeo Octavian PC NU
69. Hellvig Eduard Raul PC NU
70. Hoban Ioan PNL NU
71. Hoinaru Marian PNL NU
72. Igaș Traian Constantin PD-L NU
73. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
74. Ionescu Daniel PSD DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Iordache Grațiela Denisa PC NU
77. Iustian Mircea Teodor PNL NU
78. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
79. Lambrino Radu PD-L NU
80. Lari-Iorga Leonida - -
81. Luchian Ion PNL NU
82. Macaleți Costică PSD DA
83. Manta Pantelimon PC NU
84. Martin Eduard-Stelian PSD DA
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Máté András-Levente UDMR NU
87. Matei Cătălin Lucian PSD DA
88. Mazăre Alexandru PSD DA
89. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
90. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
91. Mătușa Tudor PRM DA
92. Meir Nati - DA
93. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
94. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
95. Mircea Costache PRM DA
96. Mironescu Laurențiu PD-L NU
97. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
98. Mitrea Manuela PSD DA
99. Mocanu Vasile PSD DA
100. Moisoiu Adrian PRM DA
101. Momanu Corneliu PNL NU
102. Movilă Petru PD-L NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nicolicea Eugen PSD DA
108. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
109. Niță Constantin PSD DA
110. Nițulescu Teodor PRM DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oancea Viorel PNL NU
113. Olarean Aurel PD-L NU
114. Oltean Ioan PD-L NU
115. Olteanu Bogdan PNL NU
116. Ovidenie Costel - DA
117. Palăr Ionel PNL NU
118. Pardău Dumitru PNL NU
119. Paveliu Marian Sorin PNL NU
120. Păun Nicolae Minoritati DA
121. Petrea Constantin PD-L DA
122. Plumb Rovana PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel PSD DA
124. Pop Claudiu Adrian PSD DA
125. Popa Cornel PNL NU
126. Popa Nicolae PC NU
127. Popescu Ionica Constanța PC NU
128. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
129. Preda Ion PNL NU
130. Pruteanu Vasile PNL NU
131. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
132. Pupeză Viorel PSD DA
133. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
134. Pușcă Mircea Valer PNL NU
135. Racoceanu Viorel PD-L NU
136. Radan Mihai Minoritati DA
137. Raicu Romeo Marius PD-L NU
138. Rădulescu Cristian PD-L NU
139. Rogin Marius PD-L NU
140. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
141. Rus Ioan Aurel PRM DA
142. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
143. Sanda Victor PSD NU
144. Sandu Gabriel PNL NU
145. Sasu Ion PSD DA
146. Sârb Gheorghe PD-L DA
147. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
148. Sârbu Mugurel Liviu - NU
149. Seres Dénes UDMR NU
150. Soporan Vasile Filip PSD DA
151. Stan Ioan PSD DA
152. Stănescu Cristian PRM DA
153. Stănișoară Mihai PD-L NU
154. Stoica Ion - NU
155. Strungă Emil PNL NU
156. Știrbeț Cornel PNL NU
157. Știrbu Monica-Mihaela PNL -
158. Știucă Alecsandru PSD DA
159. Tămagă Constantin PSD DA
160. Tărniceru Petru PSD -
161. Teodorescu George Alin PSD DA
162. Timar Liviu PSD DA
163. Timiș Ioan PNL NU
164. Toma Florentina Marilena PSD DA
165. Toma Horia-Victor PNL NU
166. Tudor Constantin PC NU
167. Țundrea Ioan PC NU
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
169. Ujeniuc Dragoș PNL NU
170. Ungureanu Petre PNL NU
171. Ursărescu Dorinel PNL NU
172. Vainer Aurel Minoritati NU
173. Vasile Aurelia PSD DA
174. Vălean Adina Ioana PNL NU
175. Văsioiu Horia PD-L NU
176. Vlădoiu Aurel PSD NU
177. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro