Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.09.2006 > 17:28 Versiunea pentru printare
Luni, 11 septembrie 2006, ora 17:28

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Pct.8 din raport - Amendamente respinse
PL 238/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 25/2006 privind întărirea capacității administrative a Oficiului Român pentru Drepturile de Autor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:180 55 43 18 35 10 10 3 6
- voturi pentru (DA):30 1 3 8 3 10 2 1 2
- voturi împotrivă (NU):141 53 39 7 32 - 6 1 3
- abțineri:6 - 1 3 - - 1 - 1
- nu au votat:3 1 - - - - 1 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andreica Romică PNL NU
6. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
7. Ardelean Lia PC DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Băeșu George PSD NU
13. Bănicioiu Nicolae PSD NU
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD NU
17. Bivolaru Ioan PSD NU
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
24. Buda Daniel PD-L NU
25. Buda Ioan PSD NU
26. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
27. Calimente Mihăiță PNL NU
28. Canacheu Costică PD-L NU
29. Călian Petru PC NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Chiper Gheorghe PSD NU
32. Chiș Filonaș PSD NU
33. Cindrea Ioan PSD NU
34. Ciopraga Mircea PNL NU
35. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
36. Cocrea Olguța - NU
37. Constantinescu Viorel PSD NU
38. Crăciunescu Grigore PNL NU
39. Crețu Gabriela PSD NU
40. Cutean Vasile Emilian PSD NU
41. Diaconescu Marin PRM NU
42. Diaconescu Renică PC DA
43. Dida Corneliu Ioan PSD NU
44. Dragomir Gheorghe PNL NU
45. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
46. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
47. Dumitriu Mihai PSD NU
48. Dumitru Ion PSD NU
49. Duțu Stelian PD-L NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Faina Constantin PC NU
52. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
53. Fenechiu Relu PNL NU
54. Florea Damian PC NU
55. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
56. Furo Iuliu Ioan PRM NU
57. Gabor Gheorghe PNL NU
58. Găleteanu Monalisa PSD NU
59. Gerea Andrei Dominic PNL NU
60. Gheorghe Valeriu PNL NU
61. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
62. Gonțea Ion PD-L NU
63. Grigore Dan PD-L NU
64. Grosaru Mircea Minoritati NU
65. Hoinaru Marian PNL NU
66. Igaș Traian Constantin PD-L DA
67. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Iustian Mircea Teodor PNL NU
70. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
71. Kovacs Attila UDMR DA
72. Lakatos Petru UDMR DA
73. Lambrino Radu PD-L NU
74. Liga Dănuț PD-L NU
75. Luchian Ion PNL NU
76. Macaleți Costică PSD NU
77. Man Mircea PD-L NU
78. Manta Pantelimon PC -
79. Marian Dan Mihai PNL NU
80. Marin Constantin PSD DA
81. Martin Eduard-Stelian PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Matei Cătălin Lucian PSD NU
85. Mazăre Alexandru PSD NU
86. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
87. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
88. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
89. Mătușa Tudor PRM DA
90. Meir Nati - DA
91. Micula Cătălin PNL DA
92. Mihei Andrian-Sirojea - NU
93. Mircea Costache PRM DA
94. Mironescu Laurențiu PD-L NU
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
96. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
97. Mînzînă Ion PRM DA
98. Mocanu Alexandru PD-L NU
99. Mocanu Vasile PSD NU
100. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
101. Moisoiu Adrian PRM DA
102. Moldovan Emil Radu PSD NU
103. Momanu Corneliu PNL NU
104. Movilă Petru PD-L NU
105. Munteanu Ioan PSD NU
106. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
107. Nassar Rodica PSD -
108. Nechita Aurel PSD NU
109. Nedelcu Gabriela PSD NU
110. Nicolicea Eugen PSD NU
111. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
112. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
113. Nițulescu Teodor PRM NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Oancea Viorel PNL NU
116. Olarean Aurel PD-L NU
117. Olteanu Bogdan PNL NU
118. Ovidenie Costel - DA
119. Palăr Ionel PNL NU
120. Pardău Dumitru PNL NU
121. Paveliu Marian Sorin PNL NU
122. Păun Nicolae Minoritati DA
123. Petrea Constantin PD-L NU
124. Popa Cornel PNL NU
125. Popa Daniela PC Abținere
126. Popa Nicolae PC NU
127. Popescu Florin Aurelian PNL NU
128. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
129. Preda Ion PNL NU
130. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
131. Pupeză Viorel PSD NU
132. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL NU
134. Racoceanu Viorel PD-L NU
135. Radan Mihai Minoritati -
136. Rădulescu Cristian PD-L NU
137. Rogin Marius PD-L NU
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
139. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
140. Sanda Victor PSD NU
141. Sandu Gabriel PNL NU
142. Sasu Ion PSD NU
143. Săniuță Marian-Florian PSD NU
144. Săpunaru Nini PNL NU
145. Sârb Gheorghe PD-L NU
146. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
147. Scutaru Adrian George PNL NU
148. Semcu Adrian Emanuil PNL Abținere
149. Seres Dénes UDMR DA
150. Sóki Béla UDMR DA
151. Soporan Vasile Filip PSD NU
152. Stan Ioan PSD NU
153. Stanciu Anghel PSD NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Stănescu Cristian PRM NU
156. Stănișoară Mihai PD-L NU
157. Stoica Ion - NU
158. Știrbeț Cornel PNL NU
159. Știucă Alecsandru PSD NU
160. Tabără Valeriu PD-L NU
161. Timar Liviu PSD NU
162. Timiș Ioan PNL NU
163. Toma Florentina Marilena PSD NU
164. Toma Horia-Victor PNL NU
165. Tudor Marcu PRM DA
166. Turcan Raluca PNL DA
167. Țundrea Ioan PC NU
168. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
169. Ujeniuc Dragoș PNL NU
170. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
171. Varga Attila UDMR DA
172. Vasile Aurelia PSD NU
173. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
174. Văsioiu Horia PD-L NU
175. Vlădoiu Aurel PSD NU
176. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
177. Voinea Florea PSD NU
178. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
179. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
180. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro