Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.09.2006 > 17:55 Versiunea pentru printare
Luni, 11 septembrie 2006, ora 17:55

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 620/2006 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.33/2006 privind unele măsuri pentru finalizarea privatizării Băncii Comerciale Române -S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 58 50 17 38 12 14 5 6
- voturi pentru (DA):88 56 - 17 8 - 4 1 2
- voturi împotrivă (NU):108 1 49 - 30 12 8 4 4
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:4 1 1 - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC -
9. Andreica Romică PNL NU
10. Antal István UDMR NU
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bara Nicolae PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
17. Băeșu George PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
25. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
28. Buda Daniel PD-L NU
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
31. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciopraga Mircea PNL NU
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cocrea Olguța - NU
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Constantinescu Viorel PSD DA
45. Corlățean Titus PSD DA
46. Crăciunescu Grigore PNL NU
47. Crețu Gabriela PSD DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PC NU
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL NU
52. Dragomir Gheorghe PNL NU
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR NU
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL NU
64. Florea Damian PC NU
65. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL NU
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL NU
70. Gheorghe Valeriu PNL NU
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
72. Giurgiu Mircia - NU
73. Gonțea Ion PD-L NU
74. Grigore Dan PD-L NU
75. Grosaru Mircea Minoritati NU
76. Hanganu Romeo Octavian PC NU
77. Hellvig Eduard Raul PC NU
78. Hoban Ioan PNL NU
79. Hoinaru Marian PNL NU
80. Igaș Traian Constantin PD-L DA
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Iustian Mircea Teodor PNL -
85. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
86. Kerekes Károly UDMR NU
87. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
88. Lakatos Petru UDMR NU
89. Lambrino Radu PD-L DA
90. Liga Dănuț PD-L NU
91. Luchian Ion PNL NU
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Man Mircea PD-L NU
95. Manta Pantelimon PC NU
96. Marian Dan Mihai PNL NU
97. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
100. Máté András-Levente UDMR NU
101. Matei Cătălin Lucian PSD -
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Meir Nati - DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
108. Micula Cătălin PNL NU
109. Mihei Andrian-Sirojea - NU
110. Mircea Costache PRM DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L NU
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
114. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
115. Mînzînă Ion PRM DA
116. Mocanu Alexandru PD-L NU
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Moisoiu Adrian PRM DA
119. Moldovan Emil Radu PSD DA
120. Momanu Corneliu PNL NU
121. Movilă Petru PD-L NU
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nassar Rodica PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Nedelcu Gabriela PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel PNL NU
132. Olarean Aurel PD-L NU
133. Olteanu Bogdan PNL NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Palăr Ionel PNL NU
136. Pardău Dumitru PNL NU
137. Paveliu Marian Sorin PNL NU
138. Petrea Constantin PD-L NU
139. Popa Cornel PNL NU
140. Popa Daniela PC NU
141. Popa Nicolae PC -
142. Popescu Florin Aurelian PNL NU
143. Popescu Ionica Constanța PC NU
144. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
145. Preda Ion PNL NU
146. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
147. Pupeză Viorel PSD DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
149. Pușcă Mircea Valer PNL NU
150. Racoceanu Viorel PD-L NU
151. Radan Mihai Minoritati NU
152. Rădulescu Cristian PD-L NU
153. Rogin Marius PD-L NU
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel PNL NU
159. Sandu-Capră Mihai PNL NU
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săpunaru Nini PNL NU
162. Sârb Gheorghe PD-L NU
163. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
164. Scutaru Adrian George PNL NU
165. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
166. Seres Dénes UDMR NU
167. Sóki Béla UDMR NU
168. Soporan Vasile Filip PSD DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Cristian PRM DA
172. Stănișoară Mihai PD-L NU
173. Stoica Ion - NU
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Strungă Emil PNL NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR NU
177. Știrbeț Cornel PNL NU
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tabără Valeriu PD-L NU
180. Teodorescu George Alin PSD DA
181. Timar Liviu PSD DA
182. Timiș Ioan PNL NU
183. Toma Florentina Marilena PSD DA
184. Toma Horia-Victor PNL NU
185. Turcan Raluca PNL NU
186. Țundrea Ioan PC NU
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
188. Ujeniuc Dragoș PNL NU
189. Ungureanu Petre PNL NU
190. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
191. Varga Attila UDMR NU
192. Vasile Aurelia PSD DA
193. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
194. Văsioiu Horia PD-L NU
195. Vlădoiu Aurel PSD DA
196. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
197. Voinea Florea PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
200. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro