Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2006 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 12 septembrie 2006, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 563/2006 pentru ratificarea Convenției Consiliului Europei privind spălarea, descoperirea, sechestrarea și confiscarea produselor infracțiunii și finanțarea terorismului, adoptată la Varșovia la 16 mai 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:256 82 53 22 40 17 16 14 12
- voturi pentru (DA):251 78 53 22 40 17 15 14 12
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Almășan Liviu PC DA
6. Amarie Constantin PSD DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andreica Romică PNL DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L DA
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Dan Iosif PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD -
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghe Valeriu PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Godja Petru PSD DA
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lari-Iorga Leonida - DA
118. Lificiu Petru - DA
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Man Mircea PD-L DA
124. Manda Iulian Claudiu PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Manta Pantelimon PC -
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Mătușa Tudor PRM DA
136. Meir Nati - DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mircea Costache PRM DA
141. Mircovici Niculae Minoritati DA
142. Mironescu Laurențiu PD-L DA
143. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
145. Mînzînă Ion PRM DA
146. Mocanu Alexandru PD-L DA
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohora Tudor PSD DA
151. Moisoiu Adrian PRM DA
152. Moldovan Emil Radu PSD DA
153. Momanu Corneliu PNL DA
154. Movilă Petru PD-L DA
155. Muscă Monica Octavia PNL DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nedelcu Gabriela PSD DA
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
165. Niță Constantin PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Oancea Viorel PNL DA
168. Olarean Aurel PD-L DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Oprea Gabriel PSD DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pardău Dumitru PNL DA
176. Pavelescu Aurelian - DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Ponta Victor-Viorel PSD DA
180. Popa Cornel PNL DA
181. Popa Daniela PC DA
182. Popa Nicolae PC DA
183. Popescu Florin Aurelian PNL DA
184. Popescu Ionica Constanța PC DA
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Ion PNL DA
187. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
188. Pupeză Viorel PSD DA
189. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
190. Pușcaș Vasile PSD DA
191. Pușcă Mircea Valer PNL DA
192. Racoceanu Viorel PD-L DA
193. Rădulescu Cristian PD-L DA
194. Rogin Marius PD-L DA
195. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
196. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
197. Rușanu Dan Radu PNL DA
198. Sanda Victor PSD DA
199. Sandu Gabriel PNL DA
200. Sandu-Capră Mihai PNL DA
201. Sasu Ion PSD DA
202. Săniuță Marian-Florian PSD DA
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Sârb Gheorghe PD-L DA
205. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
206. Sârbu Marian PSD DA
207. Sârbu Mugurel Liviu - DA
208. Scutaru Adrian George PNL DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sirețeanu Mihail PSD DA
211. Sóki Béla UDMR DA
212. Soporan Vasile Filip PSD DA
213. Stan Ioan PSD NU
214. Stanciu Anghel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Cristian PRM DA
217. Stănescu Mircea PD-L DA
218. Stănișoară Mihai PD-L DA
219. Stoica Ion - DA
220. Străchinaru Petre PD-L DA
221. Strungă Emil PNL DA
222. Szekely Levente Csaba UDMR DA
223. Știrbeț Cornel PNL DA
224. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
225. Știreanu Octavian PSD DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tabără Valeriu PD-L DA
228. Tamás Sándor UDMR DA
229. Tămagă Constantin PSD DA
230. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
231. Teodorescu George Alin PSD DA
232. Timar Liviu PSD DA
233. Timiș Ioan PNL DA
234. Todoran Pavel PSD DA
235. Toma Florentina Marilena PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Tudor Constantin PC DA
238. Tudor Marcu PRM DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Țundrea Ioan PC DA
242. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
243. Ujeniuc Dragoș PNL DA
244. Ungureanu Petre PNL DA
245. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
246. Ursărescu Dorinel PNL DA
247. Varga Attila UDMR DA
248. Vasile Aurelia PSD DA
249. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
250. Văsioiu Horia PD-L DA
251. Vlădoiu Aurel PSD DA
252. Voicu Cătălin PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Voinea Florea PSD DA
255. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro