Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 12 septembrie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 471/2006 privind suspendarea serviciului public cu specific silvic pentru proprietarii terenurilor forestiere pentru care au fost emise documentele prevăzute la art.III alin.(1) din Legea nr.169/1997 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:256 82 53 25 38 17 15 14 12
- voturi pentru (DA):251 77 53 25 38 17 15 14 12
- voturi împotrivă (NU):4 4 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
37. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
38. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD DA
56. Dan Iosif PSD NU
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Florea Damian PC DA
80. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghe Valeriu PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Giurgiu Mircia - DA
91. Godja Petru PSD DA
92. Gonțea Ion PD-L DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gușă Cozmin Horea - DA
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
97. Hanganu Romeo Octavian PC DA
98. Hellvig Eduard Raul PC DA
99. Hoban Ioan PNL DA
100. Hoinaru Marian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
106. Ionescu Daniel PSD DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Iriza Marius PRM DA
109. Iustian Mircea Teodor PNL DA
110. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Kerekes Károly UDMR DA
113. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
114. Kovacs Attila UDMR DA
115. Lakatos Petru UDMR DA
116. Lambrino Radu PD-L DA
117. Lari-Iorga Leonida - DA
118. Lificiu Petru - DA
119. Liga Dănuț PD-L DA
120. Luchian Ion PNL DA
121. Macaleți Costică PSD DA
122. Magheru Paul PRM DA
123. Manda Iulian Claudiu PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Manta Pantelimon PC DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Máté András-Levente UDMR DA
130. Matei Cătălin Lucian PSD DA
131. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
132. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
133. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
134. Mătușa Tudor PRM DA
135. Meir Nati - DA
136. Merce Ilie PRM DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Micula Cătălin PNL DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mircovici Niculae Minoritati DA
141. Mironescu Laurențiu PD-L DA
142. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohora Tudor PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD DA
152. Momanu Corneliu PNL DA
153. Movilă Petru PD-L DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Muscă Monica Octavia PNL DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
161. Nica Dan PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
165. Niță Constantin PSD DA
166. Nițulescu Teodor PRM DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oancea Viorel PNL DA
169. Olarean Aurel PD-L DA
170. Oltean Ioan PD-L DA
171. Olteanu Bogdan PNL DA
172. Oprea Gabriel PSD DA
173. Ovidenie Costel - DA
174. Palăr Ionel PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Pardău Dumitru PNL DA
177. Pavelescu Aurelian - DA
178. Petrea Constantin PD-L DA
179. Plumb Rovana PSD DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD DA
181. Popa Cornel PNL DA
182. Popa Daniela PC DA
183. Popa Nicolae PC DA
184. Popescu Florin Aurelian PNL DA
185. Popescu Ionica Constanța PC DA
186. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
187. Preda Ion PNL DA
188. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
189. Pupeză Viorel PSD DA
190. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
191. Pușcaș Vasile PSD DA
192. Pușcă Mircea Valer PNL DA
193. Racoceanu Viorel PD-L DA
194. Rădulescu Cristian PD-L DA
195. Rogin Marius PD-L DA
196. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
197. Rus Ioan Aurel PRM DA
198. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
199. Rușanu Dan Radu PNL DA
200. Sanda Victor PSD DA
201. Sandu Gabriel PNL DA
202. Sandu-Capră Mihai PNL DA
203. Sasu Ion PSD DA
204. Săniuță Marian-Florian PSD NU
205. Săpunaru Nini PNL DA
206. Sârb Gheorghe PD-L DA
207. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
208. Sârbu Mugurel Liviu - DA
209. Scutaru Adrian George PNL DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sirețeanu Mihail PSD DA
212. Sóki Béla UDMR DA
213. Soporan Vasile Filip PSD DA
214. Stan Ioan PSD DA
215. Stanciu Anghel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Cristian PRM DA
218. Stănescu Mircea PD-L DA
219. Stănișoară Mihai PD-L DA
220. Stoica Ion - DA
221. Străchinaru Petre PD-L DA
222. Strungă Emil PNL DA
223. Szekely Levente Csaba UDMR DA
224. Știrbeț Cornel PNL DA
225. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tamás Sándor UDMR DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PNL DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Varga Attila UDMR DA
247. Vasile Aurelia PSD DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
249. Văsioiu Horia PD-L DA
250. Vlădoiu Aurel PSD DA
251. Voicu Cătălin PSD NU
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Voinea Florea PSD DA
254. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro