Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2006 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 12 septembrie 2006, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
PL 394/2006 pentru modificarea și completarea art.33 din Legea 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:256 83 54 25 38 17 15 13 11
- voturi pentru (DA):248 78 54 25 38 16 15 12 10
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - - - - - 1
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD NU
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cocrea Olguța - DA
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Cutean Vasile Emilian PSD DA
55. Dan Iosif PSD DA
56. Diaconescu Marin PRM DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dida Corneliu Ioan PSD DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD NU
61. Dragomir Dumitru PRM DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
69. Dumitriu Mihai PSD Abținere
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Florea Damian PC DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Gheorghe Valeriu PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Giurgiu Mircia - NU
90. Godja Petru PSD DA
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC DA
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Hoinaru Marian PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iriza Marius PRM DA
107. Iustian Mircea Teodor PNL DA
108. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L DA
115. Lari-Iorga Leonida - DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD DA
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Manta Pantelimon PC DA
123. Marian Dan Mihai PNL DA
124. Marin Constantin PSD DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Cătălin Lucian PSD DA
128. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
129. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Meir Nati - DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Micula Cătălin PNL DA
136. Mircea Costache PRM DA
137. Mircovici Niculae Minoritati DA
138. Mironescu Laurențiu PD-L DA
139. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
141. Mînzînă Ion PRM DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD DA
144. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Mohora Tudor PSD DA
147. Moisoiu Adrian PRM DA
148. Moldovan Emil Radu PSD DA
149. Momanu Corneliu PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Muscă Monica Octavia PNL DA
153. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năstase Adrian PSD DA
156. Nechita Aurel PSD NU
157. Nedelcu Gabriela PSD DA
158. Nica Dan PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
161. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
162. Niță Constantin PSD DA
163. Nițulescu Teodor PRM DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Oancea Viorel PNL DA
166. Olarean Aurel PD-L DA
167. Oltean Ioan PD-L DA
168. Olteanu Bogdan PNL DA
169. Oprea Gabriel PSD DA
170. Ovidenie Costel - DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati -
173. Pardău Dumitru PNL DA
174. Pavelescu Aurelian - DA
175. Paveliu Marian Sorin PNL DA
176. Petrea Constantin PD-L DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Ponta Victor-Viorel PSD DA
179. Popa Cornel PNL DA
180. Popa Daniela PC DA
181. Popa Nicolae PC DA
182. Popescu Florin Aurelian PNL DA
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
185. Preda Ion PNL DA
186. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
187. Pupeză Viorel PSD DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Pușcă Mircea Valer PNL DA
191. Racoceanu Viorel PD-L DA
192. Rădulescu Cristian PD-L DA
193. Rogin Marius PD-L DA
194. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
195. Rus Ioan Aurel PRM DA
196. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
197. Rușanu Dan Radu PNL DA
198. Sanda Victor PSD DA
199. Sandu Gabriel PNL DA
200. Sandu-Capră Mihai PNL DA
201. Sasu Ion PSD DA
202. Săniuță Marian-Florian PSD DA
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Sârb Gheorghe PD-L DA
205. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
206. Sârbu Marian PSD DA
207. Sârbu Mugurel Liviu - DA
208. Scutaru Adrian George PNL DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sirețeanu Mihail PSD DA
211. Sóki Béla UDMR DA
212. Soporan Vasile Filip PSD DA
213. Stan Ioan PSD DA
214. Stanciu Anghel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Cristian PRM DA
217. Stănescu Mircea PD-L DA
218. Stănișoară Mihai PD-L DA
219. Stoica Ion - DA
220. Străchinaru Petre PD-L DA
221. Strungă Emil PNL DA
222. Szekely Levente Csaba UDMR DA
223. Știrbeț Cornel PNL DA
224. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
225. Știreanu Octavian PSD DA
226. Știucă Alecsandru PSD DA
227. Tamás Sándor UDMR DA
228. Tămagă Constantin PSD DA
229. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
230. Teodorescu George Alin PSD DA
231. Timar Liviu PSD DA
232. Timiș Ioan PNL DA
233. Todoran Pavel PSD DA
234. Toma Florentina Marilena PSD DA
235. Toma Horia-Victor PNL DA
236. Tudor Constantin PC DA
237. Tudor Marcu PRM DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Țundrea Ioan PC DA
241. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
242. Ujeniuc Dragoș PNL DA
243. Ungureanu Petre PNL DA
244. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Varga Attila UDMR DA
247. Vasile Aurelia PSD DA
248. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
249. Văsioiu Horia PD-L DA
250. Vlădoiu Aurel PSD DA
251. Voicu Cătălin PSD DA
252. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
253. Voinea Florea PSD DA
254. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
255. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
256. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro