Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2006 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 12 septembrie 2006, ora 12:57

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Propunerea de vot prin apel nominal
PL 523/2006 privind modificarea Legii nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:214 57 49 20 36 15 16 12 9
- voturi pentru (DA):114 8 48 8 35 4 - 6 5
- voturi împotrivă (NU):86 44 - 11 1 8 16 3 3
- abțineri:8 3 - - - 3 - 1 1
- nu au votat:6 2 1 1 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC NU
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC NU
9. Andreica Romică PNL DA
10. Antal Árpád-András UDMR Abținere
11. Ardelean Lia PC NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Bănicioiu Nicolae PSD NU
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bentu Dumitru PSD NU
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
28. Brînzan Ovidiu PSD NU
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati NU
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
34. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
39. Călian Petru PC NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PC NU
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
60. Dumitrescu Liana Minoritati NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Faina Constantin PC NU
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC NU
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM DA
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Găleteanu Monalisa PSD DA
75. Georgescu Filip PSD NU
76. Gerea Andrei Dominic PNL DA
77. Gheorghe Valeriu PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gușă Cozmin Horea - NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
85. Hanganu Romeo Octavian PC NU
86. Hellvig Eduard Raul PC NU
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Ignat Miron Minoritati -
92. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
93. Ionescu Daniel PSD NU
94. Iordache Florin PSD NU
95. Iriza Marius PRM DA
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR NU
98. Kerekes Károly UDMR Abținere
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
100. Kovacs Attila UDMR NU
101. Lakatos Petru UDMR NU
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Lificiu Petru - DA
104. Liga Dănuț PD-L DA
105. Luchian Ion PNL DA
106. Macaleți Costică PSD NU
107. Manda Iulian Claudiu PSD Abținere
108. Manta Pantelimon PC NU
109. Marian Dan Mihai PNL DA
110. Marin Constantin PSD -
111. Máté András-Levente UDMR Abținere
112. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Meir Nati - DA
118. Merce Ilie PRM NU
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
120. Micula Cătălin PNL DA
121. Mircea Costache PRM NU
122. Mircovici Niculae Minoritati NU
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM NU
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
129. Mocioalcă Ion PSD NU
130. Moisoiu Adrian PRM -
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Movilă Petru PD-L DA
134. Munteanu Ioan PSD NU
135. Muscă Monica Octavia PNL -
136. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Nechita Aurel PSD NU
139. Nedelcu Gabriela PSD -
140. Nica Dan PSD NU
141. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
142. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
143. Niță Constantin PSD NU
144. Nițulescu Teodor PRM NU
145. Oancea Viorel PNL DA
146. Olarean Aurel PD-L DA
147. Oltean Ioan PD-L DA
148. Olteanu Bogdan PNL DA
149. Ovidenie Costel - NU
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pardău Dumitru PNL DA
153. Paveliu Marian Sorin PNL DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
156. Popa Cornel PNL DA
157. Popa Daniela PC NU
158. Popa Nicolae PC NU
159. Popescu Florin Aurelian PNL DA
160. Popescu Ionica Constanța PC NU
161. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
162. Preda Ion PNL DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
164. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Racoceanu Viorel PD-L DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
171. Sanda Victor PSD NU
172. Sandu Gabriel PNL DA
173. Sandu-Capră Mihai PNL DA
174. Sasu Ion PSD NU
175. Săniuță Marian-Florian PSD NU
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârb Gheorghe PD-L DA
178. Sârbu Marian PSD NU
179. Sârbu Mugurel Liviu - DA
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Sóki Béla UDMR DA
182. Stanciu Anghel PSD NU
183. Stănescu Cristian PRM NU
184. Stănescu Mircea PD-L DA
185. Stănișoară Mihai PD-L DA
186. Stoica Ion - Abținere
187. Străchinaru Petre PD-L DA
188. Strungă Emil PNL DA
189. Szekely Levente Csaba UDMR DA
190. Știrbeț Cornel PNL DA
191. Știucă Alecsandru PSD NU
192. Tamás Sándor UDMR NU
193. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
194. Teodorescu George Alin PSD NU
195. Timar Liviu PSD NU
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD NU
198. Toma Florentina Marilena PSD NU
199. Toma Horia-Victor PNL DA
200. Tudor Constantin PC NU
201. Tudor Marcu PRM DA
202. Tudose Mihai PSD NU
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Țundrea Ioan PC NU
205. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
206. Ungureanu Petre PNL DA
207. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
208. Ursărescu Dorinel PNL DA
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
211. Văsioiu Horia PD-L DA
212. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
213. Voinea Florea PSD NU
214. Zaharia Claudius Mihail PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 16:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro