Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2006 > 16:41 Versiunea pentru printare
Luni, 18 septembrie 2006, ora 16:41

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 621/2006 pentru ratificarea Amendamentului la Convenția privind protecția fizică a materialelor nucleare, adoptat la Viena la 8 iulie 2005, prin Actul Final al Conferinței pentru analiza și adoptarea amendamentelor propuse pentru Convenția privind protecția fizică a materialelor nucleare, semnat de România la Viena la 8 iulie 2005
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:168 56 35 11 30 9 12 7 8
- voturi pentru (DA):164 53 35 11 29 9 12 7 8
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Ardelean Lia PC DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
22. Brînzan Ovidiu PSD DA
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Ioan PSD DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
29. Călian Petru PC DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
34. Ciopraga Mircea PNL DA
35. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
36. Cliveti Minodora PSD DA
37. Cocrea Olguța - DA
38. Constantinescu Anca PD-L DA
39. Crăciunescu Grigore PNL DA
40. Diaconescu Marin PRM DA
41. Dida Corneliu Ioan PSD DA
42. Dobre Traian PNL DA
43. Dragomir Gheorghe PNL DA
44. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
45. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
46. Dumitrescu Zamfir - DA
47. Dumitriu Mihai PSD DA
48. Dumitru Ion PSD DA
49. Dușa Mircea PSD DA
50. Duțu Stelian PD-L DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Faina Constantin PC DA
53. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
54. Florea Damian PC DA
55. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
56. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
57. Furo Iuliu Ioan PRM DA
58. Gabor Gheorghe PNL DA
59. Găleteanu Monalisa PSD DA
60. Gerea Andrei Dominic PNL DA
61. Gheorghe Valeriu PNL DA
62. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
63. Ghișe Ioan - DA
64. Glăvan Ștefan PC DA
65. Godja Petru PSD DA
66. Gonțea Ion PD-L DA
67. Grigore Dan PD-L DA
68. Grosaru Mircea Minoritati DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Hanganu Romeo Octavian PC DA
71. Hellvig Eduard Raul PC DA
72. Hoinaru Marian PNL DA
73. Iancu Iulian PSD -
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Igaș Traian Constantin PD-L DA
76. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
77. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
78. Lakatos Petru UDMR DA
79. Liga Dănuț PD-L DA
80. Macaleți Costică PSD DA
81. Magheru Paul PRM DA
82. Manda Iulian Claudiu PSD DA
83. Manta Pantelimon PC DA
84. Marian Dan Mihai PNL DA
85. Marin Constantin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Máté András-Levente UDMR DA
88. Matei Cătălin Lucian PSD DA
89. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
90. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
91. Merce Ilie PRM DA
92. Micula Cătălin PNL DA
93. Mihei Andrian-Sirojea - DA
94. Mircea Costache PRM DA
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
96. Mitrea Manuela PSD DA
97. Mocanu Alexandru PD-L DA
98. Mocanu Vasile PSD DA
99. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
100. Moisoiu Adrian PRM DA
101. Moldovan Emil Radu PSD DA
102. Momanu Corneliu PNL DA
103. Movilă Petru PD-L DA
104. Munteanu Ioan PSD DA
105. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
106. Nassar Rodica PSD DA
107. Nechita Aurel PSD DA
108. Nica Dan PSD DA
109. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
110. Niță Constantin PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oancea Viorel PNL DA
113. Oprea Gabriel PSD NU
114. Ovidenie Costel - DA
115. Pardău Dumitru PNL DA
116. Petrea Constantin PD-L DA
117. Ponta Victor-Viorel PSD DA
118. Pop Claudiu Adrian PSD DA
119. Popa Cornel PNL DA
120. Popa Nicolae PC DA
121. Popescu Florin Aurelian PNL DA
122. Popescu Ionica Constanța PC DA
123. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
124. Preda Cezar-Florin PD-L DA
125. Preda Ion PNL DA
126. Puchianu Ioan Dumitru PD-L -
127. Pupeză Viorel PSD DA
128. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
129. Pușcă Mircea Valer PNL DA
130. Puzdrea Dumitru PD-L DA
131. Radan Mihai Minoritati DA
132. Raicu Romeo Marius PD-L DA
133. Rogin Marius PD-L DA
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
135. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
136. Rușanu Dan Radu PNL DA
137. Sanda Victor PSD DA
138. Sandu-Capră Mihai PNL DA
139. Sasu Ion PSD DA
140. Săniuță Marian-Florian PSD DA
141. Săpunaru Nini PNL DA
142. Sârb Gheorghe PD-L DA
143. Sârbu Marian PSD DA
144. Sârbu Mugurel Liviu - DA
145. Scutaru Adrian George PNL DA
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Stan Ioan PSD DA
149. Stanciu Anghel PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Stănescu Mircea PD-L DA
152. Stoica Ion - DA
153. Străchinaru Petre PD-L DA
154. Strungă Emil PNL DA
155. Știucă Alecsandru PSD DA
156. Timar Liviu PSD DA
157. Timiș Ioan PNL DA
158. Toma Horia-Victor PNL DA
159. Ujeniuc Dragoș PNL DA
160. Ungureanu Petre PNL DA
161. Vainer Aurel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
163. Vălean Adina Ioana PNL DA
164. Văsioiu Horia PD-L DA
165. Vlădoiu Aurel PSD DA
166. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
167. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
168. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro