Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2006 > 17:13 Versiunea pentru printare
Luni, 18 septembrie 2006, ora 17:13

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: PL-x 595/2006 - Vot final
PL 595/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2006 privind aprobarea Contractului de finanțare dintre România și Banca Europeană de Investiții pentru finanțarea Programului de dezvoltare a infrastructurii în orașele mici și mijlocii din România (SAMTID) - B, semnat la București la 29 mai 2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 46 37 14 26 11 10 11 9
- voturi pentru (DA):161 45 37 14 26 11 10 9 9
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andronescu Ecaterina PSD DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bara Nicolae PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bivolaru Ioan PSD DA
11. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
16. Brînzan Ovidiu PSD DA
17. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
18. Buciuta Ștefan Minoritati -
19. Buda Ioan PSD DA
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
22. Călian Petru PC DA
23. Chiper Gheorghe PSD DA
24. Chiș Filonaș PSD DA
25. Cliveti Minodora PSD DA
26. Cocrea Olguța - DA
27. Constantinescu Anca PD-L DA
28. Crăciunescu Grigore PNL DA
29. Diaconescu Marin PRM DA
30. Dorneanu Valer PSD DA
31. Dragomir Gheorghe PNL DA
32. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
33. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
34. Dumitrescu Liana Minoritati DA
35. Dumitrescu Zamfir - DA
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
37. Dușa Mircea PSD DA
38. Duțu Stelian PD-L DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Faina Constantin PC DA
41. Fenechiu Relu PNL DA
42. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
43. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
44. Furo Iuliu Ioan PRM DA
45. Gabor Gheorghe PNL DA
46. Găleteanu Monalisa PSD DA
47. Gerea Andrei Dominic PNL DA
48. Gheorghe Valeriu PNL DA
49. Ghișe Ioan - DA
50. Giurgiu Mircia - DA
51. Glăvan Ștefan PC DA
52. Gonțea Ion PD-L DA
53. Grosaru Mircea Minoritati DA
54. Hanganu Romeo Octavian PC DA
55. Hellvig Eduard Raul PC DA
56. Hoban Ioan PNL DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Ibram Iusein Minoritati DA
59. Igaș Traian Constantin PD-L DA
60. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
61. Iordache Grațiela Denisa PC DA
62. Iustian Mircea Teodor PNL DA
63. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
64. Kovacs Attila UDMR DA
65. Lakatos Petru UDMR DA
66. Liga Dănuț PD-L DA
67. Longher Ghervazen Minoritati DA
68. Magheru Paul PRM DA
69. Man Mircea PD-L DA
70. Manta Pantelimon PC DA
71. Marian Dan Mihai PNL DA
72. Marin Constantin PSD DA
73. Martin Eduard-Stelian PSD DA
74. Máté András-Levente UDMR DA
75. Mazăre Alexandru PSD DA
76. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
77. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
78. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
79. Meir Nati - DA
80. Merce Ilie PRM DA
81. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
82. Mihei Andrian-Sirojea - DA
83. Mircea Costache PRM DA
84. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
85. Mitrea Manuela PSD DA
86. Mocanu Alexandru PD-L DA
87. Mocanu Vasile PSD DA
88. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
89. Moisoiu Adrian PRM DA
90. Moldovan Emil Radu PSD DA
91. Momanu Corneliu PNL DA
92. Movilă Petru PD-L DA
93. Munteanu Ioan PSD DA
94. Nassar Rodica PSD DA
95. Nechita Aurel PSD DA
96. Nica Dan PSD DA
97. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
98. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
99. Nițulescu Teodor PRM DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oancea Viorel PNL DA
102. Olarean Aurel PD-L DA
103. Ovidenie Costel - DA
104. Pardău Dumitru PNL DA
105. Paveliu Marian Sorin PNL DA
106. Păun Nicolae Minoritati NU
107. Petrea Constantin PD-L DA
108. Ponta Victor-Viorel PSD DA
109. Pop Claudiu Adrian PSD DA
110. Popa Cornel PNL DA
111. Popa Nicolae PC DA
112. Popescu Florin Aurelian PNL DA
113. Popescu Ionica Constanța PC DA
114. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
115. Preda Cezar-Florin PD-L DA
116. Preda Ion PNL DA
117. Pruteanu Vasile PNL DA
118. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
119. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
120. Pușcaș Vasile PSD DA
121. Pușcă Mircea Valer PNL DA
122. Radan Mihai Minoritati DA
123. Raicu Romeo Marius PD-L DA
124. Rogin Marius PD-L DA
125. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
126. Rus Ioan Aurel PRM DA
127. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
128. Rușanu Dan Radu PNL DA
129. Sanda Victor PSD DA
130. Sandu Gabriel PNL DA
131. Sasu Ion PSD DA
132. Săniuță Marian-Florian PSD DA
133. Săpunaru Nini PNL DA
134. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
135. Scutaru Adrian George PNL DA
136. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
137. Seres Dénes UDMR DA
138. Sóki Béla UDMR DA
139. Soporan Vasile Filip PSD DA
140. Stan Ioan PSD DA
141. Stativă Irinel Ioan PSD DA
142. Stănescu Cristian PRM DA
143. Stănescu Mircea PD-L DA
144. Stănișoară Mihai PD-L DA
145. Stoica Ion - DA
146. Strungă Emil PNL DA
147. Știrbeț Cornel PNL DA
148. Știucă Alecsandru PSD DA
149. Tamás Sándor UDMR DA
150. Tărniceru Petru PSD DA
151. Timar Liviu PSD DA
152. Toma Horia-Victor PNL DA
153. Toró Tiberiu UDMR DA
154. Ujeniuc Dragoș PNL DA
155. Ungureanu Petre PNL DA
156. Ursărescu Dorinel PNL DA
157. Vainer Aurel Minoritati DA
158. Vasile Aurelia PSD DA
159. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
160. Văsioiu Horia PD-L DA
161. Vlădoiu Aurel PSD DA
162. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
163. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
164. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro