Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 10:45 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 10:45

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 557/2006 privind reînființarea satului DAMIAN prin reorganizarea comunei SADOVA, județul DOLJ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:150 50 33 14 24 11 10 4 4
- voturi pentru (DA):104 9 32 14 22 10 10 3 4
- voturi împotrivă (NU):40 38 - - 1 - - 1 -
- abțineri:3 2 - - 1 - - - -
- nu au votat:3 1 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PSD NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andronescu Ecaterina PSD DA
5. Ardelean Lia PC DA
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
8. Băeșu George PSD NU
9. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciuta Ștefan Minoritati DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Buda Ioan PSD NU
22. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
23. Calimente Mihăiță PNL -
24. Canacheu Costică PD-L DA
25. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
26. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
27. Călian Petru PC DA
28. Călin Ion PSD NU
29. Câmpanu Liviu PNL DA
30. Chiper Gheorghe PSD NU
31. Chiș Filonaș PSD NU
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciopraga Mircea PNL DA
34. Codîrlă Liviu PRM DA
35. Crăciunescu Grigore PNL DA
36. Cutean Vasile Emilian PSD NU
37. Diaconescu Marin PRM DA
38. Dragomir Gheorghe PNL DA
39. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
40. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
41. Dumitriu Mihai PSD NU
42. Dumitru Ion PSD NU
43. Dușa Mircea PSD NU
44. Duțu Stelian PD-L DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Florea Damian PC DA
50. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
51. Furo Iuliu Ioan PRM DA
52. Gabor Gheorghe PNL DA
53. Găleteanu Monalisa PSD NU
54. Gerea Andrei Dominic PNL DA
55. Gheorghe Valeriu PNL DA
56. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
57. Ghișe Ioan - DA
58. Godja Petru PSD NU
59. Gonțea Ion PD-L DA
60. Grigore Dan PD-L DA
61. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
62. Hellvig Eduard Raul PC DA
63. Hoinaru Marian PNL DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Igaș Traian Constantin PD-L NU
66. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Iordache Grațiela Denisa PC DA
69. Iriza Marius PRM DA
70. Kerekes Károly UDMR DA
71. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
72. Lakatos Petru UDMR DA
73. Luchian Ion PNL DA
74. Macaleți Costică PSD NU
75. Manolescu Oana Minoritati NU
76. Manta Pantelimon PC DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Máté András-Levente UDMR DA
79. Matei Cătălin Lucian PSD NU
80. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
81. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
82. Merce Ilie PRM DA
83. Micula Cătălin PNL DA
84. Mihei Andrian-Sirojea - DA
85. Mircea Costache PRM DA
86. Mironescu Laurențiu PD-L DA
87. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
88. Mocanu Vasile PSD NU
89. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
90. Moisoiu Adrian PRM DA
91. Momanu Corneliu PNL DA
92. Movilă Petru PD-L DA
93. Munteanu Ioan PSD NU
94. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
95. Nedelcu Gabriela PSD NU
96. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
97. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
98. Nițulescu Teodor PRM DA
99. Nosa Iuliu PSD NU
100. Oancea Viorel PNL DA
101. Olarean Aurel PD-L DA
102. Olteanu Bogdan PNL DA
103. Oprea Gabriel PSD NU
104. Ovidenie Costel - DA
105. Pardău Dumitru PNL DA
106. Paveliu Marian Sorin PNL DA
107. Petrea Constantin PD-L DA
108. Popa Cornel PNL DA
109. Popa Nicolae PC DA
110. Popescu Ionica Constanța PC DA
111. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
112. Preda Cezar-Florin PD-L DA
113. Preda Ion PNL DA
114. Pruteanu Vasile PNL DA
115. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
116. Pupeză Viorel PSD NU
117. Pușcă Mircea Valer PNL DA
118. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
119. Rus Ioan Aurel PRM DA
120. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
121. Sanda Victor PSD NU
122. Sandu Gabriel PNL DA
123. Sandu-Capră Mihai PNL DA
124. Sasu Ion PSD NU
125. Săniuță Marian-Florian PSD DA
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Sóki Béla UDMR DA
128. Soporan Vasile Filip PSD NU
129. Stan Ioan PSD NU
130. Stan Ion PSD DA
131. Stanciu Anghel PSD NU
132. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
133. Strungă Emil PNL DA
134. Știucă Alecsandru PSD NU
135. Tărniceru Petru PSD NU
136. Teodorescu George Alin PSD DA
137. Timar Liviu PSD NU
138. Toma Horia-Victor PNL DA
139. Toró Tiberiu UDMR -
140. Tudor Constantin PC DA
141. Ujeniuc Dragoș PNL DA
142. Ungureanu Petre PNL DA
143. Ursărescu Dorinel PNL DA
144. Vasile Aurelia PSD DA
145. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
146. Văsioiu Horia PD-L DA
147. Vlădoiu Aurel PSD NU
148. Voinea Florea PSD NU
149. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
150. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro