Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 10:59 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 10:59

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 576/2006 pentru modificarea art.55 din Legea nr.215/2001 privind administrația publică locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:157 50 36 15 19 13 14 3 7
- voturi pentru (DA):152 49 35 15 16 13 14 3 7
- voturi împotrivă (NU):4 1 1 - 2 - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Ardelean Lia PC DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
10. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
11. Bentu Dumitru PSD DA
12. Bivolaru Ioan PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Canacheu Costică PD-L DA
21. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
23. Călian Petru PC DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL DA
26. Chiper Gheorghe PSD DA
27. Chiș Filonaș PSD DA
28. Cindrea Ioan PSD DA
29. Ciopraga Mircea PNL DA
30. Cocrea Olguța - DA
31. Crăciunescu Grigore PNL DA
32. Cutean Vasile Emilian PSD DA
33. Dan Iosif PSD DA
34. Diaconescu Marin PRM DA
35. Dragomir Gheorghe PNL DA
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
37. Dumitriu Mihai PSD DA
38. Dușa Mircea PSD DA
39. Erdei Dolóczki István UDMR DA
40. Faina Constantin PC DA
41. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
42. Fenechiu Relu PNL NU
43. Florea Damian PC DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Găleteanu Monalisa PSD DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
50. Ghișe Ioan - DA
51. Glăvan Ștefan PC DA
52. Godja Petru PSD DA
53. Gonțea Ion PD-L DA
54. Hanganu Romeo Octavian PC DA
55. Hellvig Eduard Raul PC DA
56. Hoinaru Marian PNL DA
57. Iancu Iulian PSD DA
58. Igaș Traian Constantin PD-L DA
59. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
60. Ionescu Daniel PSD DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Iordache Grațiela Denisa PC DA
63. Iriza Marius PRM DA
64. Kerekes Károly UDMR DA
65. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
66. Lakatos Petru UDMR DA
67. Luchian Ion PNL DA
68. Macaleți Costică PSD DA
69. Manolescu Oana Minoritati DA
70. Manta Pantelimon PC DA
71. Marin Constantin PSD DA
72. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
73. Máté András-Levente UDMR DA
74. Matei Cătălin Lucian PSD DA
75. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
76. Mătușa Tudor PRM DA
77. Meir Nati - DA
78. Merce Ilie PRM DA
79. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
80. Micula Cătălin PNL DA
81. Mihei Andrian-Sirojea - DA
82. Mircea Costache PRM DA
83. Mironescu Laurențiu PD-L DA
84. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
85. Mocanu Alexandru PD-L DA
86. Mocanu Vasile PSD DA
87. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
88. Moisoiu Adrian PRM DA
89. Momanu Corneliu PNL DA
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
91. Munteanu Ioan PSD DA
92. Nassar Rodica PSD DA
93. Nechita Aurel PSD DA
94. Nedelcu Gabriela PSD DA
95. Nica Dan PSD DA
96. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
97. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
98. Nițulescu Teodor PRM DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Oancea Viorel PNL DA
101. Olarean Aurel PD-L Abținere
102. Olteanu Bogdan PNL DA
103. Ovidenie Costel - DA
104. Palăr Ionel PNL DA
105. Pardău Dumitru PNL DA
106. Paveliu Marian Sorin PNL DA
107. Popa Cornel PNL DA
108. Popa Nicolae PC DA
109. Popescu Florin Aurelian PNL DA
110. Popescu Ionica Constanța PC DA
111. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
112. Preda Cezar-Florin PD-L DA
113. Preda Ion PNL DA
114. Pruteanu Vasile PNL DA
115. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
116. Pupeză Viorel PSD DA
117. Pușcaș Vasile PSD DA
118. Pușcă Mircea Valer PNL DA
119. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
120. Rus Ioan Aurel PRM DA
121. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
122. Rușanu Dan Radu PNL DA
123. Sandu Gabriel PNL DA
124. Sasu Ion PSD DA
125. Săniuță Marian-Florian PSD NU
126. Scutaru Adrian George PNL DA
127. Seres Dénes UDMR DA
128. Sirețeanu Mihail PSD DA
129. Sóki Béla UDMR DA
130. Soporan Vasile Filip PSD DA
131. Stan Ioan PSD DA
132. Stanciu Anghel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stoica Ion - DA
135. Strungă Emil PNL DA
136. Știucă Alecsandru PSD DA
137. Tamás Sándor UDMR DA
138. Tărniceru Petru PSD DA
139. Teodorescu George Alin PSD DA
140. Timar Liviu PSD DA
141. Timiș Ioan PNL DA
142. Toma Horia-Victor PNL DA
143. Toró Tiberiu UDMR DA
144. Tudor Constantin PC DA
145. Tudor Marcu PRM DA
146. Țundrea Ioan PC DA
147. Ujeniuc Dragoș PNL DA
148. Ungureanu Petre PNL DA
149. Ursărescu Dorinel PNL DA
150. Varga Attila UDMR DA
151. Vasile Aurelia PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
153. Văsioiu Horia PD-L DA
154. Vlădoiu Aurel PSD DA
155. Voinea Florea PSD DA
156. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
157. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro