Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-12
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 437/2006 de modificare și completare a Legii nr. 21/1991, a cetățeniei române
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:233 74 50 20 33 15 14 15 12
- voturi pentru (DA):207 72 49 1 33 14 12 14 12
- voturi împotrivă (NU):23 2 - 19 - - 1 1 -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Călian Petru PC DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu - DA
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - DA
45. Codîrlă Liviu PRM NU
46. Crăciunescu Grigore PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Diaconescu Marin PRM NU
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Florea Damian PC DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM NU
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan - DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Glăvan Ștefan PC DA
77. Godja Petru PSD DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hellvig Eduard Raul PC DA
84. Hoban Ioan PNL DA
85. Hoinaru Marian PNL DA
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Ionescu Daniel PSD DA
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PC DA
95. Iriza Marius PRM NU
96. Iustian Mircea Teodor PNL DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kovacs Attila UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lambrino Radu PD-L DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Luchian Ion PNL DA
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM NU
107. Man Mircea PD-L DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC DA
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Martin Eduard-Stelian PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Máté András-Levente UDMR DA
115. Matei Cătălin Lucian PSD DA
116. Mazăre Alexandru PSD DA
117. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
118. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
119. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
120. Mătușa Tudor PRM NU
121. Meir Nati - DA
122. Merce Ilie PRM NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Micula Cătălin PNL DA
125. Mihei Andrian-Sirojea - DA
126. Mircea Costache PRM NU
127. Mironescu Laurențiu PD-L DA
128. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Alexandru PD-L DA
130. Mocanu Vasile PSD DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mocioalcă Ion PSD DA
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM NU
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PNL DA
137. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
138. Movilă Petru PD-L DA
139. Munteanu Ioan PSD DA
140. Muscă Monica Octavia - DA
141. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
142. Nassar Rodica PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oancea Viorel PNL DA
151. Olarean Aurel PD-L DA
152. Oltean Ioan PD-L DA
153. Olteanu Bogdan PNL DA
154. Ovidenie Costel - DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pardău Dumitru PNL DA
158. Paveliu Marian Sorin PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Ponta Victor-Viorel PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Nicolae PC NU
164. Popescu Florin Aurelian PNL DA
165. Popescu Ionica Constanța PC -
166. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
167. Preda Ion PNL DA
168. Pruteanu Vasile PNL DA
169. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
170. Pupeză Viorel PSD DA
171. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
172. Pușcaș Vasile PSD DA
173. Pușcă Mircea Valer PNL DA
174. Raicu Romeo Marius PD-L DA
175. Rogin Marius PD-L DA
176. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
177. Rus Ioan Aurel PRM NU
178. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
179. Sanda Victor PSD DA
180. Sandu Gabriel PNL DA
181. Sandu-Capră Mihai PNL DA
182. Sasu Ion PSD DA
183. Săniuță Marian-Florian PSD DA
184. Săpunaru Nini PNL DA
185. Sârb Gheorghe PD-L DA
186. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
187. Sârbu Marian PSD DA
188. Sârbu Mugurel Liviu - DA
189. Scutaru Adrian George PNL DA
190. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sirețeanu Mihail PSD DA
193. Sóki Béla UDMR DA
194. Stan Ioan PSD DA
195. Stan Ion PSD NU
196. Stanciu Anghel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Cristian PRM NU
199. Stănișoară Mihai PD-L DA
200. Stoica Ion - DA
201. Străchinaru Petre PD-L DA
202. Strungă Emil PNL DA
203. Știrbeț Cornel PNL DA
204. Știreanu Octavian PSD DA
205. Tamás Sándor UDMR DA
206. Tămagă Constantin PSD DA
207. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
208. Tărniceru Petru PSD DA
209. Teodorescu George Alin PSD DA
210. Timar Liviu PSD DA
211. Timiș Ioan PNL DA
212. Todoran Pavel PSD DA
213. Toma Horia-Victor PNL Abținere
214. Toró Tiberiu UDMR Abținere
215. Tudor Constantin PC DA
216. Tudor Marcu PRM NU
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Țundrea Ioan PC DA
219. Ujeniuc Dragoș PNL DA
220. Ungureanu Petre PNL DA
221. Ursărescu Dorinel PNL DA
222. Vainer Aurel Minoritati DA
223. Varga Attila UDMR DA
224. Vasile Aurelia PSD DA
225. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
226. Văsioiu Horia PD-L DA
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlădoiu Aurel PSD DA
229. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
230. Voinea Florea PSD DA
231. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
232. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
233. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 17:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro