Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:25 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:25

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-13
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 526/2006 privind retrocedarea unor bunuri imobile care au aparținut cultelor religioase și a unor terenuri agricole și forestiere
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 76 50 21 34 15 14 16 12
- voturi pentru (DA):117 3 48 1 33 10 2 15 5
- voturi împotrivă (NU):113 70 - 20 - 5 12 1 5
- abțineri:5 - 2 - 1 - - - 2
- nu au votat:3 3 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
14. Băeșu George PSD -
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC NU
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD NU
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - Abținere
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PC NU
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Faina Constantin PC NU
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati DA
68. Florea Damian PC NU
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Furo Iuliu Ioan PRM NU
72. Gabor Gheorghe PNL DA
73. Găleteanu Monalisa PSD NU
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan - DA
77. Giurgiu Mircia - NU
78. Glăvan Ștefan PC NU
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC NU
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM NU
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD -
96. Iordache Grațiela Denisa PC NU
97. Iriza Marius PRM NU
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD NU
108. Magheru Paul PRM NU
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC NU
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Martin Eduard-Stelian PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR NU
117. Matei Cătălin Lucian PSD DA
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mătușa Tudor PRM NU
122. Meir Nati - DA
123. Merce Ilie PRM NU
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mihei Andrian-Sirojea - DA
127. Mircea Costache PRM NU
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Laurențiu PD-L DA
130. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
131. Mocanu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Vasile PSD NU
133. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
134. Mocioalcă Ion PSD NU
135. Mohora Tudor PSD NU
136. Moisoiu Adrian PRM NU
137. Moldovan Emil Radu PSD NU
138. Momanu Corneliu PNL DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Muscă Monica Octavia - Abținere
142. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
143. Nassar Rodica PSD NU
144. Nechita Aurel PSD NU
145. Nedelcu Gabriela PSD DA
146. Nica Dan PSD NU
147. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
148. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
149. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
150. Niță Constantin PSD NU
151. Nițulescu Teodor PRM NU
152. Nosa Iuliu PSD NU
153. Oancea Viorel PNL DA
154. Olarean Aurel PD-L DA
155. Oltean Ioan PD-L DA
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Ovidenie Costel - NU
158. Palăr Ionel PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Păun Nicolae Minoritati NU
163. Petrea Constantin PD-L DA
164. Ponta Victor-Viorel PSD NU
165. Popa Cornel PNL Abținere
166. Popa Nicolae PC NU
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC NU
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD NU
175. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
176. Pușcaș Vasile PSD NU
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Raicu Romeo Marius PD-L DA
179. Rogin Marius PD-L DA
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
181. Rus Ioan Aurel PRM NU
182. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
183. Sanda Victor PSD NU
184. Sandu Gabriel PNL DA
185. Sandu-Capră Mihai PNL DA
186. Sasu Ion PSD NU
187. Săniuță Marian-Florian PSD NU
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Sârb Gheorghe PD-L DA
190. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
191. Sârbu Marian PSD NU
192. Sârbu Mugurel Liviu - DA
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
195. Seres Dénes UDMR NU
196. Sirețeanu Mihail PSD NU
197. Sóki Béla UDMR DA
198. Stan Ioan PSD NU
199. Stan Ion PSD NU
200. Stanciu Anghel PSD NU
201. Stativă Irinel Ioan PSD NU
202. Stănescu Cristian PRM NU
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - NU
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știreanu Octavian PSD NU
209. Știucă Alecsandru PSD NU
210. Tămagă Constantin PSD NU
211. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
212. Tărniceru Petru PSD NU
213. Teodorescu George Alin PSD NU
214. Timar Liviu PSD NU
215. Timiș Ioan PNL DA
216. Todoran Pavel PSD NU
217. Toma Horia-Victor PNL Abținere
218. Toró Tiberiu UDMR NU
219. Tudor Constantin PC DA
220. Tudor Marcu PRM NU
221. Tudose Mihai PSD NU
222. Țundrea Ioan PC NU
223. Ujeniuc Dragoș PNL DA
224. Ungureanu Petre PNL DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
230. Văsioiu Horia PD-L DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD NU
232. Vlădoiu Aurel PSD NU
233. Voicu Cătălin PSD -
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD NU
236. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
237. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro