Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:26 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:26

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-15
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 446/2006 pentru acordarea de compensații cetățenilor români sau urmașilor acestora pentru bunurile - inventar agricol proprietatea lor, trecute în patrimoniul fostelor gospodării cooperative agricole de producție, ca urmare a colectivizării impuse de regimul comunist instaurat la 6 martie 1945
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:236 75 50 21 33 16 14 16 11
- voturi pentru (DA):156 2 50 18 33 15 14 16 8
- voturi împotrivă (NU):76 71 - 2 - - - - 3
- abțineri:2 - - 1 - 1 - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD NU
41. Cindrea Ioan PSD NU
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD NU
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD NU
55. Dragomir Dumitru PRM NU
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD -
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - NU
62. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Damian PC DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Găleteanu Monalisa PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Godja Petru PSD NU
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hoinaru Marian PNL DA
88. Iancu Iulian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Iordache Grațiela Denisa PC DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Iustian Mircea Teodor PNL DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Luchian Ion PNL DA
107. Macaleți Costică PSD NU
108. Magheru Paul PRM DA
109. Man Mircea PD-L DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Marin Constantin PSD NU
114. Martin Eduard-Stelian PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Máté András-Levente UDMR DA
117. Matei Cătălin Lucian PSD NU
118. Mazăre Alexandru PSD NU
119. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
120. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Meir Nati - DA
124. Merce Ilie PRM DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Micula Cătălin PNL DA
127. Mihei Andrian-Sirojea - DA
128. Mircea Costache PRM DA
129. Mircovici Niculae Minoritati DA
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mocanu Alexandru PD-L DA
133. Mocanu Vasile PSD NU
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD NU
136. Mohora Tudor PSD NU
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Moldovan Emil Radu PSD NU
139. Momanu Corneliu PNL DA
140. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
141. Movilă Petru PD-L DA
142. Munteanu Ioan PSD NU
143. Muscă Monica Octavia - NU
144. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
145. Nassar Rodica PSD NU
146. Nechita Aurel PSD NU
147. Nedelcu Gabriela PSD NU
148. Nica Dan PSD NU
149. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
150. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
152. Niță Constantin PSD NU
153. Nițulescu Teodor PRM DA
154. Nosa Iuliu PSD NU
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Oltean Ioan PD-L DA
158. Olteanu Bogdan PNL DA
159. Ovidenie Costel - NU
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL DA
163. Paveliu Marian Sorin PNL DA
164. Păun Nicolae Minoritati DA
165. Petrea Constantin PD-L DA
166. Ponta Victor-Viorel PSD NU
167. Popa Cornel PNL DA
168. Popa Nicolae PC DA
169. Popescu Florin Aurelian PNL DA
170. Popescu Ionica Constanța PC DA
171. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
172. Preda Cezar-Florin PD-L DA
173. Preda Ion PNL DA
174. Pruteanu Vasile PNL DA
175. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
176. Pupeză Viorel PSD NU
177. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
178. Pușcaș Vasile PSD NU
179. Pușcă Mircea Valer PNL DA
180. Raicu Romeo Marius PD-L DA
181. Rogin Marius PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM NU
184. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
185. Sanda Victor PSD NU
186. Sandu Gabriel PNL DA
187. Sandu-Capră Mihai PNL DA
188. Sasu Ion PSD NU
189. Săniuță Marian-Florian PSD NU
190. Săpunaru Nini PNL DA
191. Sârb Gheorghe PD-L DA
192. Sârbu Marian PSD NU
193. Sârbu Mugurel Liviu - DA
194. Scutaru Adrian George PNL DA
195. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sirețeanu Mihail PSD NU
198. Sóki Béla UDMR DA
199. Stan Ioan PSD NU
200. Stan Ion PSD NU
201. Stativă Irinel Ioan PSD NU
202. Stănescu Cristian PRM DA
203. Stănișoară Mihai PD-L DA
204. Stoica Ion - DA
205. Străchinaru Petre PD-L DA
206. Strungă Emil PNL DA
207. Știrbeț Cornel PNL DA
208. Știreanu Octavian PSD NU
209. Știucă Alecsandru PSD NU
210. Tamás Sándor UDMR DA
211. Tămagă Constantin PSD NU
212. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
213. Tărniceru Petru PSD NU
214. Teodorescu George Alin PSD NU
215. Timar Liviu PSD NU
216. Timiș Ioan PNL DA
217. Todoran Pavel PSD NU
218. Toma Horia-Victor PNL DA
219. Toró Tiberiu UDMR Abținere
220. Tudor Constantin PC DA
221. Tudor Marcu PRM DA
222. Tudose Mihai PSD NU
223. Țundrea Ioan PC DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PNL DA
226. Ursărescu Dorinel PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Varga Attila UDMR DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
230. Vlase Petru Gabriel PSD NU
231. Vlădoiu Aurel PSD NU
232. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
233. Voinea Florea PSD NU
234. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
235. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
236. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro