Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2006 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 19 septembrie 2006, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 444/2006 de modificare și completare a Legii nr. 75/1994 privind arborarea drapelului României, intonarea imnului național și folosirea sigiliilor cu stema României de către autoritățile și instituțiile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:234 74 49 20 34 16 14 16 11
- voturi pentru (DA):206 70 48 - 34 16 14 15 9
- voturi împotrivă (NU):24 2 - 20 - - - - 2
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
29. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Codîrlă Liviu PRM NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM NU
48. Diaconescu Renică PC DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Dumitru PRM NU
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD Abținere
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir - DA
59. Dumitru Ion PSD NU
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Firczak Gheorghe Minoritati DA
65. Florea Damian PC DA
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM NU
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
73. Ghișe Ioan - DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hanganu Romeo Octavian PC DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hoinaru Marian PNL DA
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ifrim Mircea PRM NU
87. Igaș Traian Constantin PD-L DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PC DA
93. Iriza Marius PRM NU
94. Iustian Mircea Teodor PNL DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lambrino Radu PD-L DA
101. Longher Ghervazen Minoritati DA
102. Luchian Ion PNL DA
103. Macaleți Costică PSD DA
104. Magheru Paul PRM NU
105. Man Mircea PD-L DA
106. Manolescu Oana Minoritati DA
107. Manta Pantelimon PC DA
108. Marian Dan Mihai PNL DA
109. Marin Constantin PSD DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Máté András-Levente UDMR DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Mazăre Alexandru PSD DA
115. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
116. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
117. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
118. Mătușa Tudor PRM NU
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM NU
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihei Andrian-Sirojea - NU
124. Mircea Costache PRM NU
125. Mircovici Niculae Minoritati DA
126. Mironescu Laurențiu PD-L DA
127. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Alexandru PD-L DA
129. Mocanu Vasile PSD DA
130. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM NU
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PNL DA
136. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
137. Movilă Petru PD-L DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Muscă Monica Octavia - DA
140. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
141. Nassar Rodica PSD DA
142. Nechita Aurel PSD DA
143. Nedelcu Gabriela PSD DA
144. Nica Dan PSD DA
145. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
148. Niță Constantin PSD Abținere
149. Nițulescu Teodor PRM NU
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oancea Viorel PNL DA
152. Olarean Aurel PD-L DA
153. Oltean Ioan PD-L DA
154. Olteanu Bogdan PNL DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pardău Dumitru PNL DA
159. Paveliu Marian Sorin PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Constantin PD-L DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Popa Cornel PNL DA
164. Popa Nicolae PC DA
165. Popescu Florin Aurelian PNL DA
166. Popescu Ionica Constanța PC DA
167. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
168. Preda Cezar-Florin PD-L DA
169. Preda Ion PNL DA
170. Pruteanu Vasile PNL DA
171. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
172. Pupeză Viorel PSD DA
173. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
174. Pușcaș Vasile PSD DA
175. Pușcă Mircea Valer PNL DA
176. Raicu Romeo Marius PD-L DA
177. Rogin Marius PD-L DA
178. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
179. Rus Ioan Aurel PRM NU
180. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
181. Sanda Victor PSD DA
182. Sandu Gabriel PNL DA
183. Sandu-Capră Mihai PNL DA
184. Sasu Ion PSD DA
185. Săniuță Marian-Florian PSD NU
186. Săpunaru Nini PNL DA
187. Sârb Gheorghe PD-L DA
188. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
189. Sârbu Marian PSD DA
190. Sârbu Mugurel Liviu - DA
191. Scutaru Adrian George PNL DA
192. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sirețeanu Mihail PSD DA
195. Sóki Béla UDMR DA
196. Stan Ioan PSD DA
197. Stan Ion PSD DA
198. Stanciu Anghel PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Cristian PRM NU
201. Stănișoară Mihai PD-L DA
202. Stoica Ion - DA
203. Străchinaru Petre PD-L DA
204. Strungă Emil PNL DA
205. Știrbeț Cornel PNL DA
206. Tamás Sándor UDMR DA
207. Tămagă Constantin PSD DA
208. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
209. Tărniceru Petru PSD DA
210. Teodorescu George Alin PSD DA
211. Timar Liviu PSD DA
212. Timiș Ioan PNL DA
213. Todoran Pavel PSD DA
214. Toma Horia-Victor PNL DA
215. Toró Tiberiu UDMR DA
216. Tudor Constantin PC DA
217. Tudor Marcu PRM NU
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Țundrea Ioan PC DA
220. Ujeniuc Dragoș PNL DA
221. Ungureanu Petre PNL DA
222. Ursărescu Dorinel PNL DA
223. Vainer Aurel Minoritati -
224. Varga Attila UDMR DA
225. Vasile Aurelia PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
227. Văsioiu Horia PD-L DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
231. Voinea Florea PSD DA
232. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
233. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
234. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 martie 2021, 17:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro